Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Умирам от тъпите пухчета в колата!!! искам Филтър...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Умирам от тъпите пухчета в колата!!! искам Филтър...

    Блока ми е точно до две тополи и принципно не ми пречят но за 20 дни в годината не мога да си понасям колата в момента е пълна от вътре с пухчета. ще ми трябва поне седмица да я изчистя, и не че са влезли през прозорците ами през парното като запаля колата и се вкл парното и ми духне студено и направо следва поток от тях. Нямам климатик и ме интересува не може ли да сложа филтър отпред при входа на вентилатора под кората на чистачките... Направо без да имам алергия се извращвам. някой знае ли нещо като каталожен номер на този филтър и дали има принципна разлика в леглото там на колите с климатик и без..

    #2
    Re: Умирам от тъпите пухчета в колата!!! искам Филтър...

    Capoeira написа:
    Блока ми е точно до две тополи и принципно не ми пречят но за 20 дни в годината не мога да си понасям колата в момента е пълна от вътре с пухчета. ще ми трябва поне седмица да я изчистя, и не че са влезли през прозорците ами през парното като запаля колата и се вкл парното и ми духне студено и направо следва поток от тях. Нямам климатик и ме интересува не може ли да сложа филтър отпред при входа на вентилатора под кората на чистачките... Направо без да имам алергия се извращвам. някой знае ли нещо като каталожен номер на този филтър и дали има принципна разлика в леглото там на колите с климатик и без..
    Първо уточни каква ти е колата !Инфо в аванс:При Пунто леглото за поленовия филтър е нещо като чекмедже от пластмаса:в него се закопчава самия филтър:според руски източници възможно е да се монтира този детайл/стига да го намериш-от моргите най-вероятно...според същите тези източници купето със и без климатик е едно и също...Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      колата е Фиат Типо, значи трябва да си намеря и касетка не став само филтър

      Коментар


        #4
        Аз на моето Пунто нямам климатик,но имам филтър.Намира се под пластмасовата решетка ,която скрива механизмите на чистачките.
        SKODA 105L '78
        PUNTO 1.2 MPI ELX '94
        FIAT 126p '89
        TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
        GRANDE PUNTO 1.2 '06

        Коментар


          #5
          Capoeira написа:
          колата е Фиат Типо, значи трябва да си намеря и касетка не став само филтър
          на типото не е с касетка свали кората между чистачките и виж дали имаш дупка за филтър ако имаш добре ако не
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            И аз имам същия проблем, и въпреки, че типото ми е с клима пак нямам такъв филтър. От Динекспрес казаха че ще ми струва към 60 лева и трябва да чакам 45 дена за доставка от Италия! Глупост неземна! На мен ако ми попадне едно такова "легло" за филтър ще си го копирам. Ще дам да ми го излеят от смола, но немога да намеря! Някой ако има да свирка!
            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

            Коментар


              #7
              stef написа:
              Capoeira написа:
              колата е Фиат Типо, значи трябва да си намеря и касетка не став само филтър
              на типото не е с касетка свали кората между чистачките и виж дали имаш дупка за филтър ако имаш добре ако не
              Няма начин да няма /дупка/ ... от там се взема въздух за купето - независимо имаш ли климатик или не .... Решението на проблема за мен бе: една ситна мрежа накатана на няколко ката - за да стане още по ситна и една рамка от пластмаса закрепена на двата болта които оригинално си стърчат на купето ...
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар


                #8
                damianoff написа:
                Аз на моето Пунто нямам климатик,но имам филтър.Намира се под пластмасовата решетка ,която скрива механизмите на чистачките.
                Добре, преди няколко дни махнах кората и извадих 2 шепи листа. Точно на входа на дупките за които говориш. Отзад на дупката (от към страната на купето) има някакво като пантичка (явно там е имало НЯКОГА НЕЩО). Отидох в магазина на Стамболийски и Одрин и го питах продавача дали има филтър за въздуха и той ми отговори, че след като колата няма климатик няма филтър. А там има дупки. Трябва да е имало филтър. Иначе не знам как се трае. Толкоз мърсотия влиза през тия въздуховоди че не е истина. А па да не говорим че на седмица сигурно вадя по една количка пясък от колата

                Коментар

                Working...
                X