Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсан пистов ремък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсан пистов ремък

    В петък ми се случи много странна случка. Скъсах 2 пистови ремъка за 1 ден. След като се скъса първия отидох и си взех нов но щастието ми трая само 10-тина километра докато се скъса и той. След оглед при Киро Алфата се оказа че е прецакан обтегача на ремъка. Корпуса му се държи само на 1 болт и подвижната част лагерува на втулка която беше разбита. Новият обтегач е 68лв...

    #2
    То май и аз вървя по този път.Ама да видим какво ще стане днес ги свалях двете ролки и ги смазвах.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Tornado написа:
      То май и аз вървя по този път.Ама да видим какво ще стане днес ги свалях двете ролки и ги смазвах.
      При теб ролката не e самообтяжна както при JTD, и не се отваря аксиално при което да изхвъря ремъка, но все-пак ролките си имат ресурс и се подменят обикновенно когато се сменя агренажен ремък и ролки!

      Коментар


        #4
        Моята ролка се беше направо разцепила на 2. Между двете половини на черупката където е пружината имаше цепка поне 5-6мм. И така се получава несъосност на ролката. Жалко че я хвърлих и не я снимах ...Има и една обикновена ролка която не обтяга - тя е 30 лева - добре че хората я приеха обратно.Тоя ремък голям консуматив идва - 29 ремък + 30 ролка + 68 обтегач ...

        Коментар


          #5
          Re: Скъсан пистов ремък

          ilkor написа:
          В петък ми се случи много странна случка. Скъсах 2 пистови ремъка за 1 ден. След като се скъса първия отидох и си взех нов но щастието ми трая само 10-тина километра докато се скъса и той. След оглед при Киро Алфата се оказа че е прецакан обтегача на ремъка. Корпуса му се държи само на 1 болт и подвижната част лагерува на втулка която беше разбита. Новият обтегач е 68лв...
          Смених 5 ремъка докато разбера че е от компенсатора/обтегача/Беше се келнал леко на една страна но с просто око не се виждаше.След смяната на вече 5-ти ремък стана вече видимо от какво е

          Коментар


            #6
            Е аз изгорях с 1 само. Трети не съм купувал че пазех един стар който ми свиреше сутрин веднага като запаля. С него купих колата. Сега като го сложих пак свиреше със стария обтегач но с новия - не свири.Сега ще тествам 1-2 седмици и тогава ще напазарувам нов ремък ...

            Коментар


              #7
              hit-ko написа:
              Tornado написа:
              То май и аз вървя по този път.Ама да видим какво ще стане днес ги свалях двете ролки и ги смазвах.
              При теб ролката не e самообтяжна както при JTD, и не се отваря аксиално при което да изхвъря ремъка, но все-пак ролките си имат ресурс и се подменят обикновенно когато се сменя агренажен ремък и ролки!
              Самообтяжна е как да не е.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Ето я.
                Прикачени файлове
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Re: Скъсан пистов ремък

                  ilkor написа:
                  В петък ми се случи много странна случка. Скъсах 2 пистови ремъка за 1 ден. След като се скъса първия отидох и си взех нов но щастието ми трая само 10-тина километра докато се скъса и той. След оглед при Киро Алфата се оказа че е прецакан обтегача на ремъка. Корпуса му се държи само на 1 болт и подвижната част лагерува на втулка която беше разбита. Новият обтегач е 68лв...
                  Големи бели стават, моита ролка кара с втори ремък,ама ще се сменява няма начин!
                  FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
                  FIAT MAREA1.6 16V

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    hit-ko написа:
                    Tornado написа:
                    То май и аз вървя по този път.Ама да видим какво ще стане днес ги свалях двете ролки и ги смазвах.
                    При теб ролката не e самообтяжна както при JTD, и не се отваря аксиално при което да изхвъря ремъка, но все-пак ролките си имат ресурс и се подменят обикновенно когато се сменя агренажен ремък и ролки!
                    Самообтяжна е как да не е.
                    Ей, като видях Weekend и направо съм те засилил на Темпра, вземам си думите и ролката обратно! :D

                    Коментар


                      #11
                      Mоята е същата.Ама нещастието никога не идва само - днес пък започна да ми мига лампата за свещите след като запаля ...Странно е защото след като завъртя ключа на контакт светва и угасва както и преди. Започва да мига чак като запали колата.

                      Коментар

                      Working...
                      X