Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brava 1.6 16V, Няколко въпроса :-)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Brava 1.6 16V, Няколко въпроса :-)

    Здравейте Първо искам да ви поздравя за хубавия форум, културните мненията и тона в него. Евала!!! Много безаварийни км на всички Та на въпроса ми. Баща ми е решил да сменя добре познатото ви италианско возило ВАЗ с друго - Brava. Аз съм натоварен с тежката задача да му харесам 1 такова. Търсим 1.6 16V. След като се порових малко във форума разбрах, че има 2 варианта на тази кола (90 и 103 магарета). Как да разпозная, ако отида да гледам някоя кола, от кой от двата варианта е? Има ли начин това с 90 коня да му се направи някаква интервенция с ECU-то и да стане и то 103, а по документи да си е 90? Колко пари ще струва? Има ли някакви други разлики между двете модификации, които е добре да знам преди покупката? А-а-а и каква трябва да е модификацията, за да има ABS? Благодаря на всички предварително и се извинявам, ако е пускана вече такава тема...

    Търся Фиат Мареа

    #2
    Ето тук http://vin.alfaromeo-bg.com/ като напишеш VIN номера на автомобила, би трябвало да разбереш почти всичко за него.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      почти всички внесени в БГ са 103 коня90 са внос от Германия и са рядкостгледаш номера на двигателяА4 е 103 коняА6 е 90доколкото знам разликата е софтуерна, по-точно в ECU-тоиначе двигателите са еднаквиза да имаш ABS може да бъде и най-ниското оборудване - Sпросто ABS-а няма да е бил сериен, а ще е поръчан като опциядо 1999 мисля че на 1,6 двигател ABS не се слага серийно в нито едно ниво на оборудванеслед това изискванията се променятнивата на оборудване за МК1 са S, SX, ELX
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Доколкото знам има разлика и в газо-разпределението,тъй че бъди готов да не е само софтуерна разликата!
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          Благодаря на всички за бързите отговори Някой случайно да има PDF или сканирана книжка за Браво/Брава?

          Търся Фиат Мареа

          Коментар


            #6
            vassil_bk написа:
            Благодаря на всички за бързите отговори Някой случайно да има PDF или сканирана книжка за Браво/Брава?
            http://www.fiat-bg.org/Downloads/Books/
            ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              #7
              Бихте ли споделили колко биха излязли следните неща за отремонтиране. Харесал съм една Брава, но има няколко забележки и се чудя дали да се пазаря за нея. Гледах колата на светлина само от някакви прожектори и със сигурност са ми убегнали някои неща. Беше 90 коня 1.6 16V, от Германия внесена преди около 2г. Та..., забележките:1. Смяна на колектори и евентуално гърнета. Чуваше се едно бумтене + свистене (като на изпускане на въздух под налягане) между двигателя и купето. На другите фиатчета, които гледах, им мъркаха много приятно двигателите и нямаше подобни звуци. Иначе ми се стори, че двигателчето си работи много добре и е читаво.2. Климатикът е празен. Колко ще ми струва да се напълни и да се пусне в действие?3. Предния капак е правен и то малко нескопосано. Това може и да не се оправя, ако е много пари. Поне нямаше никаква ръжда по него.4. Спукана задна броня горе близо до ламарината.Струва ли си да се пазаря за тази кола според вас?П.П. На всички коли, които гледах, забелязах нещо странно (всичките бяха 1.6). Около 2000-2500 оборота се появяват някакви вибрации в цялото купе. Не мога да определя дали е от двигателя или от сменени гърнета... Нормално ли е това според вас, има ли го при вашите коли?

              Търся Фиат Мареа

              Коментар


                #8
                vassil_bk написа:
                Бихте ли споделили колко биха излязли следните неща за отремонтиране. Харесал съм една Брава, но има няколко забележки и се чудя дали да се пазаря за нея. Гледах колата на светлина само от някакви прожектори и със сигурност са ми убегнали някои неща. Беше 90 коня 1.6 16V, от Германия внесена преди около 2г. Та..., забележките:1. Смяна на колектори и евентуално гърнета. Чуваше се едно бумтене + свистене (като на изпускане на въздух под налягане) между двигателя и купето. На другите фиатчета, които гледах, им мъркаха много приятно двигателите и нямаше подобни звуци. Иначе ми се стори, че двигателчето си работи много добре и е читаво.2. Климатикът е празен. Колко ще ми струва да се напълни и да се пусне в действие?3. Предния капак е правен и то малко нескопосано. Това може и да не се оправя, ако е много пари. Поне нямаше никаква ръжда по него.4. Спукана задна броня горе близо до ламарината.Струва ли си да се пазаря за тази кола според вас?П.П. На всички коли, които гледах, забелязах нещо странно (всичките бяха 1.6). Около 2000-2500 оборота се появяват някакви вибрации в цялото купе. Не мога да определя дали е от двигателя или от сменени гърнета... Нормално ли е това според вас, има ли го при вашите коли?
                Според мен не си струва ще имаш много дертове с тази кола при тези проблеми които си описал си мисля че колата не е потдържана и не се знае какво може да се очаква още . Моя съвет е бягаи от такива коли намери нещо по читаво .При мен няма вибрации на 2000-2500 оборота тези коли които си пробвал нещо не им е било в ред.

                Коментар


                  #9
                  Май ще е голям зор да си харесам кола... Тази беше с най-малко забележки. На другите външния вид беше много кофти, одрани, очукани, може би пребоядисвани, ел. джамове запират. Аз ли нямам късмет, та все на такива попадам?! Аааа гледах една червена, някакъв сорт на бордо. Но не металик, и по-тъмно червено от стандартното бордо, с което съм виждал Фиат... Има ли такъв фабричен цвят за Брава, че се съмнявам за пребоядисване...

                  Търся Фиат Мареа

                  Коментар


                    #10
                    Колега, vassil_bk, не искам да прозвучи като реклама, но бих те посъветвал да поогледаш за Брава тук - http://bgmaps.com/map.asp?sid=ff274e...Name=&oType=57 В тази автокъща, се занимават главно със Браво/а, вкарани от Италия, т.е. всичките 1.6 са по 103 кончета. Аз, оттам си купих мойто Браво, като имаше поне още 6-7 Фиата, а и собственика ми каза, че за лятото са продали 18 Не казвам, че всички са ок - просто има голям избор на тези автомобили. Намира се точно зад сервизния комплекс, малко е скрита. Желая ти успех!
                    1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                    Коментар


                      #11
                      nadq написа:
                      Колега, vassil_bk, не искам да прозвучи като реклама, но бих те посъветвал да поогледаш за Брава тук - http://bgmaps.com/map.asp?sid=ff274e...Name=&oType=57 В тази автокъща, се занимават главно със Браво/а, вкарани от Италия, т.е. всичките 1.6 са по 103 кончета. Аз, оттам си купих мойто Браво, като имаше поне още 6-7 Фиата, а и собственика ми каза, че за лятото са продали 18 Не казвам, че всички са ок - просто има голям избор на тези автомобили. Намира се точно зад сервизния комплекс, малко е скрита. Желая ти успех!
                      Много благодаря за препоръката и със сигурност ще отида до там видя какво предлагат. Само, че има някаква грешка с линка, който си оставил - отваря ми заглавната страница на BGmaps. Можеш ли да го оправиш... Или кажи точен адрес и така да го намеря Благодаря

                      Търся Фиат Мареа

                      Коментар


                        #12
                        vassil_bk написа:
                        nadq написа:
                        Колега, vassil_bk, не искам да прозвучи като реклама, но бих те посъветвал да поогледаш за Брава тук - http://bgmaps.com/map.asp?sid=ff274e...Name=&oType=57 В тази автокъща, се занимават главно със Браво/а, вкарани от Италия, т.е. всичките 1.6 са по 103 кончета. Аз, оттам си купих мойто Браво, като имаше поне още 6-7 Фиата, а и собственика ми каза, че за лятото са продали 18 Не казвам, че всички са ок - просто има голям избор на тези автомобили. Намира се точно зад сервизния комплекс, малко е скрита. Желая ти успех!
                        Много благодаря за препоръката и със сигурност ще отида до там видя какво предлагат. Само, че има някаква грешка с линка, който си оставил - отваря ми заглавната страница на BGmaps. Можеш ли да го оправиш... Или кажи точен адрес и така да го намеря Благодаря
                        Ии, не знам ко стана с линка... Значи, Искърско шосе в Дружба, след Промобил и сфетофара става бул. Асен Йорданов. Точно след кръстовището вдясно зад автоцентъра за почистване, гуми и кар-аудио се намира автокъщата.По - надолу е Петрол с автомивката за ориентир.
                        1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                        Коментар


                          #13
                          Сигурно ви писна вече от мен, ама пак имам няколко въпроса... Има ли Brava само с 1 Airbag? Имали също и без? Гледам, че на повечето, мястото над жабката е изтърбушено и там е сложено нещо като рафтче, да си слага човек партакешите в него.Отварям mobile.de и гледам офертите там. Цялата част е покрита с капак, рафтчето го няма. Съответно е очевидно, че има airbag вътре. Всички коли, които гледах тук, нямаха airbag за пътника до водача. За другия не знам, но би трябвало поне на волана да пише нещо... Всички ли коли от италия са такива? И как да позная дали има въобще ABS и Airbags? Светва ли някаква лампа на таблото като се даде на котакт и след това да угасне, ако всичко е наред с въпросните екстри?

                          Търся Фиат Мареа

                          Коментар


                            #14
                            Има само с 1 еърбег, може и да намериш модел която няма нито един. Това за крушките е вярно, имаше специална тема, че джамбазите дават накъсо крушката на еърбега със тази на инжекцията когато има проблем, така че гледай да не гаснат по едно и също време

                            Коментар


                              #15
                              Uneek написа:
                              Има само с 1 еърбег, може и да намериш модел която няма нито един. Това за крушките е вярно, имаше специална тема, че джамбазите дават накъсо крушката на еърбега със тази на инжекцията когато има проблем, така че гледай да не гаснат по едно и също време
                              Хммм, ми аз с 2 до сега не съм виждал (от тези които се продават). Даже тези, които съм гледал много се съмнявам дори и 1 да са имали... А ако всичко е наред, в каква последователност гаснат лампите? И коя е тази за инжекциона?

                              Търся Фиат Мареа

                              Коментар

                              Working...
                              X