Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За Fiat Punto 2000г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За Fiat Punto 2000г.

    Здравейте, приятели. От два месеца си търся кола и вече ми омръзна да гледам обявите в mobile.bg. Бях се спрял на Фиат Пунто от 97г. 1.2i, но след като се поразтърсих открих това: http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...972&f1=details Моля ви сърдечно да ме посъветвате. Разумна покупка ли е Фиата, лесно ли се поддържа и наистина ли малко харчи. Аз съм начинаещ шофьор, но не мога да си позволя да си купувам кола всяка година. Реална ли е цената на това Пунто според вас? Къде в София мога да я откарам и да я прегледат и да ми направят пълна диагностика, за да зная какво трябва да сменя? Чувал съм , че има майстори дето се занимават само с италиански коли и са ги разбират. Предварително Ви благодаря за съдействието и разбирането.
    Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

    #2
    прекалено е евтинадоста ще е карана тази колаили има някакъв проблемвзимаш човек с теб, който разбираи ако ви хареса после я карате във Вантотрейд или АутоИталия
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Благодаря.

      А каква е разликата в това пунто и моделите от 97г. ? Zаслужава ли си човек да се изръси малко повече пари за екстри или и старите коли вършат работа?
      Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

      Коментар


        #4
        заслужава си естественоновото си е новоно все пак и състоянието на колата е от значение
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Като гледам "ЗЕЛЕНИТЕ ПОЛЯ НА МОЯ РОДЕН ДОМ" на снимките, бая ще да е престояла тази колица и в "нета" и в настоящите продавачи.Почти нищо общо нямат двете модификации, освен името и 1.2 мотора /не съм сигурен дали и той е идентичен/.Като здравина на окачването съм удивен! Задното окачване е също доста променено в сравнение с предшественика.Според мен тази цена не е реална и крие "лимонка".... реалната такава се върти от 6500 до към 9-10 000/ за моделчета 2004-2005/... с уговорката тук, в България.В Италия трудно ще се сдобиеш с такова под 5000 евро, ако е читаво.Ето линк за да добиеш най-обща представа.Използвайки търсенето в "гугъла" с думичката PUNTO-II или PUNTO МК2ще получиш повече информация.http://www.punto.hit.bg/Относно препоръки за сервиз, за оглед и диагностика и последващи ремонти, аз не мога да поема отговорността да ти препоръчам такъв.Успех!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Благодаря много за съветите. Аз ще я гледам колицата в сряда и ще я карам на сервиз, за да разбера къде е уловката. Много ми помогнахте, наистина.
            Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

            Коментар


              #7
              dreamfool написа:
              Благодаря много за съветите. Аз ще я гледам колицата в сряда и ще я карам на сервиз, за да разбера къде е уловката. Много ми помогнахте, наистина.
              Няма проблем, пиши после какво е станало, какво те кефи и притеснява, за да разсъждаваме заедно.Внимателно гледай за удари, електроусилвателят на волана също трябва да работи и на таблото да ти свети един зелен надпис "CITY". А над врътките на парното при включване/изключване на бутона "CITY" трябва да чувстваш осезаема разлика в усилието на въртене на волана.Еърбеците също, лампчката на таблото трябва да гасне след няколко секунди.Успех!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Баси за тези пари че и с пълно каско и регистрация. Колега като отидеш я виж има ли двигател това Пунто.Препоръчвам ти очите на 4 с тая кола Не мислите ли че автоджамбазите сами си вкарват автогол с тия цени. Обяви една цена с 500-1000 лв под нормалното за тази кола и пак ще намериш балък ако искаш да я отикаш. Но с тази цена при реална поне 8000-8500 и баба Пена от някое село ще се осъмни
                Punto SX 1.1 55

                Коментар


                  #9
                  Нормална е цената. http://mobile.de/ Punto от 2000г.--почват от 2000евро и нагоре.

                  Коментар


                    #10
                    Punto SX написа:
                    Баси за тези пари че и с пълно каско и регистрация. Колега като отидеш я виж има ли двигател това Пунто.Препоръчвам ти очите на 4 с тая кола Не мислите ли че автоджамбазите сами си вкарват автогол с тия цени. Обяви една цена с 500-1000 лв под нормалното за тази кола и пак ще намериш балък ако искаш да я отикаш. Но с тази цена при реална поне 8000-8500 и баба Пена от някое село ще се осъмни
                    :D И на мен ми се вижда малка цената,а е на 6години!та това си е чисто нова кола бе! Баща ми си взе Punto1.1,пълна инжекция за 4200,97г,сума време е седяла в автокъщата(сигурно са свалили от цената)и като се почна,дребни работи ама...
                    FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
                    FIAT MAREA1.6 16V

                    Коментар


                      #11
                      wdcaviar написа:
                      Нормална е цената. http://mobile.de/ Punto от 2000г.--почват от 2000евро и нагоре.
                      Колега ти тая първата дето я дават за 2000 евро харесва ли ти http://mobile.de/SIDQyhPDyz7ZV36Bkwb...3&doSearch.y=7. Аз ми се струва че изглежда малко футуристично - явно дизайнера е вкарал въображение. Виж че другите се по поне 5000 бона в лв, колкото е тази тук и то с каско и регистрация. И ко да не би този дето я е докарал до тук да не му трябват пари - сигурно ги кара за слава. Хайде не се заблуждавайте.
                      Punto SX 1.1 55

                      Коментар


                        #12
                        Ами на 7години не е баш нова :P Цената според мен е нормална, зависи колко иска да спечели и какво се опитва да пробута. Колицата ще я гледам утре и ще ви кажа каква е уловката, ако има такава. Пунтото от 97г. в Германия вече върви по 500евро и ще продължава да пада. Но от кола до кола има разлика.
                        Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

                        Коментар


                          #13
                          няма клима пребоядисвана поради някаква причина колко да и искат

                          Коментар


                            #14
                            Анализирайте

                            Ето какво мога да Ви кажа:1. Няма серво 2. Регистрирана през октомври в КАТ3. Има да се плащат две вноски по 100лв. за застраховката4. Пастирана ( ужким за блясък)5. Сменян съединител6. Козметични поправки по интериора - тавана е мръсен, за по сенниците е писано с химикал, няма я и лампата за сенниците.7. Гърнето е кърпено и е за смяна8. Тече от бубината на обезвъздушителя (смяната е за около 11лв с труда)9. Нормалните неща- смяна на гуми, масло и ремък. Гледах я във Вантотрейд - окачване , спирачки, амортисьори. Двигателя не съм го гледал, защото нямам 30лв. за всяка кола, която ми хареса. Карах я и я тествах сам. Джаджите вътре работят. Парното загрява бързо. Фарофете светят има и код ключ. Малко трудно се върти волана, но не е чак пък толкова сложно. Моторът няма никакво омасляване и забележими ръжди. Ускорява нормално и не се задъхва. Не е шумна отвътре, въпреки че возията и е малко твърда. Всичко по окачването е на 6. амортисьорите, тампоните, спирачките. Спира само с леко докосване на педала, лесно влизат скоростите, чувства се все едно търкаляте навлажнени лагери, леко такане по-скоро като на нови такива. Хареса ми, че вози стабилно без много да се напрягаш. Седалките и тапицерията са относително запазени - няма разкъсвания и петна. Двигателят е доста безшумен. Няма сити, защото няма и серво. Видимо не изглежда да е удряна и изчуквана. вратите се затварят леко и без усилие. За сега съм я пазарил на 5500, но се замислям всъщност дали и тези парички не са и в повече, защото освен ново купе, мотор и окачване - друго "ново" в нея няма Е, сега чакам и вие да се включите.
                            Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

                            Коментар


                              #15
                              Няма серво и климатик-множко са и парите.Свали я на 5000.
                              FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                              Коментар

                              Working...
                              X