Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стъпков мотор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стъпков мотор

    Значи ако можете да ми кажете ориентировачно колко му е цената на стъпковия мотор за празен ход на старо,ходих на сервиз оказа се че проблема на колата идва от него казаха че имат и струва 60 лева,за това да видя дали да ми го сменяат те ,или да го търся няакаде по тънко :D Колата е Bravo 14 12 v .

    #2
    Там някъде ~50-60 лв,стига да е читав,нов за твоя модел~160 лв.
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      привет колеги, понеже и мойто стъпково моторче си замина искам да попитам дали моторче от Типо 1,6 ie двувалка ще стане на мойто Типо 2,0ie GT(двувалка)само такива намирам и никъде от двулитров мотор!
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        #4
        dimmX написа:
        привет колеги, понеже и мойто стъпково моторче си замина искам да попитам дали моторче от Типо 1,6 ie двувалка ще стане на мойто Типо 2,0ie GT(двувалка)само такива намирам и никъде от двулитров мотор!
        Не, няма да стане! Твоето е бошовско а на двувалките са GM. Оосвен принципа на работа, по друго не си приличат
        Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
        Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
        BlueStorm transforms . . .
        . . . !!!

        Коментар


          #5
          "Твоето е бошовско а на двувалките са GM" от написаното почвам да се чудя дали съм с два вала :D не е ли логично и аз да съм с GM.....?
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            dimmX написа:
            "Твоето е бошовско а на двувалките са GM" от написаното почвам да се чудя дали съм с два вала :D не е ли логично и аз да съм с GM.....?
            колегата има предвид 1,6 двувалка в случая, а твоето мисля че не е бош ами марели но не съм 100% сигурен де
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              dimmX написа:
              не е ли логично и аз да съм с GM.....?
              ...ама хич не е!!! Двувалките 1,6 са поръчкови и са за Австрия и Швейцария ( затова им викат "швейцарки", някакви специални изисквания ) -всичко на всичко 6000бр. ( както се знаят "Серия 6000" ) и са единствените с инжекция GM. Твоето моторче е "друга" двувалка - я е с Wеber, я с Bosch
              Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
              Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
              BlueStorm transforms . . .
              . . . !!!

              Коментар


                #8
                Ясно колеги благодаря ще продължавам да търся :P
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар


                  #9
                  A да ви попитам неможе ли да се изчисти това моторче,слушал съм че можело ??????Или зависи как се е преебало??

                  Коментар


                    #10
                    Чистенето е възможно само на подвижната му част. Ако мислиш да го разглобиш-зарежи. вътре няма нищо което да можеш да почистиш. Капсоловано и залято е няма разглабеня а разглобиш ли го до там е, щото самия статор е залят с смола. Така че стигнало ли е до там по добре бегаи за ново. Като изключим Бошовските всичко останали са "почти" еднакви дори от ламбда контрол на газова уредба стават, само се сменя отпред главата. Има и още една разлика която не е за подценяване хич. Водача в която влиза тази подвижна ос на моторчето на различните коли е разлино дълга тоест 2 варианта са. ако на твоита кола е дълга , а ти сложиш моторче с къс водач считаи че ще ти се разглоби в колата На снимката в зелено е оцветен водача. Червената лента показва колко е дълъл дългия водач, а синя късия водач. Ако сложиш с къс водач когато моторчето получи сигнал за затваряне на въздуха толкова ще избута оста че тя ще излезе от водача и няма връщане назад. Затова като копувате моторчета , ако не ги взимате по каталог за този мотор а от морга и продавача не знае от ква кола го е свалил, единствения начи е да свалите главата на вашето моторче и главата на новото моторче да махнете пружинката и да сравните дължината на водачите. Макар че едвали някои ще ви го позволи малиииии яко се отнесох пак в писане
                    Прикачени файлове
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #11
                      dimmX написа:
                      привет колеги, понеже и мойто стъпково моторче си замина искам да попитам дали моторче от Типо 1,6 ie двувалка ще стане на мойто Типо 2,0ie GT(двувалка)само такива намирам и никъде от двулитров мотор!
                      При теб системата е WEBER-MARELLI и можеш да търсиш още и от Типо/Темпра 1.8 / 8v! При тази система имаш и винт за регулиране на качеството на горивната смес така, че стабилноста на оборотите може да се корегира и от там, макар и в малки граници! Изправното моторче има съпротивление 6-8 ома, така, че и това може да се провери!

                      Коментар


                        #12
                        а стъпковия мотор за различните двигатели различен ли е , за да знам ако отида да си го търся втора ръка дали мога да го взема от браво/а с друг двигател?
                        Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                        части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                        части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                        тел. 0883437022

                        Коментар


                          #13
                          Rezko написа:
                          а стъпковия мотор за различните двигатели различен ли е , за да знам ако отида да си го търся втора ръка дали мога да го взема от браво/а с друг двигател?
                          Различни са ...твоя за 1.4/12V e Бош и не се ползва на други модели Браво/а
                          Ex. Grande Punto Driver

                          Коментар


                            #14
                            мерси , значи само за 1.4 ще търся
                            Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                            части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                            части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                            тел. 0883437022

                            Коментар


                              #15
                              Slavi_Lancia написа:
                              малиииии яко се отнесох пак в писане
                              Нема лошо Слави, пак се отнасяй така ... Много добро инфо !
                              BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                              Среден разход на газ

                              Коментар

                              Working...
                              X