Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за Fiat Marea 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за Fiat Marea 1.8

    Искам да попитам някой може ли да ми даде информация за сполучливостта на Fiat Marea 1.8 дата на производство - октомври 1999 г.,двигател - бензинов, мощност (к.с.) - 115 к.с., скоростна кутия - ръчна, комби Интересува ме също така какви са такситеи данъците защото при 115к.с. незнам дали няма да са много високи. Мерси предварително

    #2
    Здравей,Помоему двигател 1.8 е добър. Ако обаче двигателят е с пластмасови колектори (а мисля, че произведените през 1999 година са точно такива), ще имаш проблеми със слагането на обикновена газова уредба. Проблемен се оказва АБС-а, който е марка Лукас и често дава дефекти. Също така термостата е слабо място и лесно сдава багажа (но това касае качеството на термостата, нищо общо с двигателя).За тази година не знам колко ще е данъкът, но за миналата година за такава кола беше около 140 лв., не е много нисък, но всеки си преценява сам.
    Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

    Коментар


      #3
      тази година се очаква леко повишение на данъка
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Чл. 55. (1) (Изм., ДВ, бр. 45 от 2002 г., бр. 112 от 2003 г.) За леки автомобили размерът на данъка се определя съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва: 1. (изм., ДВ, бр. 100 от 2005 г.) до 37 kW включително - по 0,34 лв. за 1 kW; 2. (изм., ДВ, бр. 100 от 2005 г.) над 37 kW до 55 kW включително - по 0,40 лв. за 1 kW; 3. (изм., ДВ, бр. 100 от 2005 г.) над 55 kW до 74 kW включително - по 0,54 лв. за 1 kW; 4. (изм., ДВ, бр. 100 от 2005 г.) над 74 kW до 110 kW включително - по 1,10 за 1 kW; 5. (изм., ДВ, бр. 100 от 2005 г.) над 110 kW - по 1,23 лв. за 1 kW. В зависимост от годината на производство данъкът се умножава със следните коефициенти:Брой на годините от годината на производство, включително годината на производство Коефициент Над 14 години 1 Над 5 до 14 години включително 1,5 До 5 години включително 2,8
        Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
        Преди: Браво 1,6 16в SX

        Коментар


          #5
          Re: въпрос за Fiat Marea 1.8

          bascho написа:
          Искам да попитам някой може ли да ми даде информация за сполучливостта на Fiat Marea 1.8 дата на производство - октомври 1999 г.,двигател - бензинов, мощност (к.с.) - 115 к.с., скоростна кутия - ръчна, комби Интересува ме също така какви са такситеи данъците защото при 115к.с. незнам дали няма да са много високи. Мерси предварително
          Ето малко инфо за ТТДанни на Fiat Marea /руски сайтове /:http://www.catalog.auto.ru/catalog/c...6s18.htmВъв форумите им може да прочетеш за отзивите на братушките .И за сравнение на различни марки и модели на автомобили - http://www.carexpert.ru/compare.php?...m-1996s16&За данъка:http://www.epi.bg/calc_danak_auto.ph...php?calc=2Не знам дали са актуални в момента, но със сигурност, ако има промени в Законите ще ги отразят !
          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
          Среден разход на газ

          Коментар

          Working...
          X