Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Италианците могат да правят коли :) Купе ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Италианците могат да правят коли :) Купе ?!

    До скоро бях фен на немските коли и бях твърдо убеден че други няма. Но след като за пореден път Голф 3ката се счупи реших , че трябва да я сменя за БМВ е36 купе 318ис. За щастие седнах и си поговорих с един приятел които е заклет фен на Фиат и Алфа. Човека ми отвори очите че ще хвърля безсмислени пари за старото БМВ и после ще плащам солено за удоволствието да го карам. Препоръча ми Фиат КУПЕ , седнах , прочетох малко за него и останах о ч а р о в а н. Сега ви моля за малко помощ (и донавиване за да се откажа от немското един път завинаги) , какво бихте ме посъветствали относно купенцето
    Pininfarina Coupe

    #2
    купе

    тази кола е много по различна от другите Фиати само който има такава кола може да говори там има екстри различни от обикновенните и държат цена и тук и на вън .довър автомобилсамо съм се возил в такава.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Каде мога да намеря точна характеристика на модела ? Малко повече от тази в catalog.auto.ru ?
      Pininfarina Coupe

      Коментар


        #4
        http://avtomobili.info/d.php?s=vr&rvi=206и между друготоhttp://avtomobili.info/d.php?s=mrv&mni=19 - инфо за доста фиати.Аз бих ти препоръчал Брава с 1.9 JTD ( или TD, зависи от парите ).Попаднал си на кофти Голф ІІІ, сега внимавай с покупката, мини през сервиз!Ако ти я внасят от италия - смени всичко що е консуматив веднага!
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Пич ако имаш възможност взимай ИС-ката и не се чуди. С риск да бъда нахокан ще кажа, че удоволствието от БМВ-то и задното предаване е незаменимо - липсва ми дрифта по завоите.:D Но има и някой минуси, тоест един минус - цената на подръжката. Предната ми кола беше БМВ Е36. Само за информация преден амортисьор за Е36 струва 250лв, колкото 4 за Бравото, което карам в момента. На мен ми беше заминал и дебитомера - 900лв. Перка с ел мотора за радиатора на климатика - 550лв. Понеже не ми се даваха толкова пари го продадох БМВ-то. В момента на Бравото така тракат тези пластмаси, че ми иде да ги мина всичките с епоксидна смола... Така че си прави сметката добре. НЕ съм карал, нито съм се возил във Фиат Купе, но пък имай предвид, че това е друг клас Фиат спрямо тези, които ние караме - Браво, Брава, Мареа, Пунто... и там цените на новите части най-вероятно ще са съизмерими с тез на БМВ-то . Но за сметка на това части втора употреба за БМВ ИС има на всяка морга и се намират много по-лесно от тези за Фиат Купе. Ако от чисто икономическите причини искаш да се откажеш от покупката на БМВ ИС и да вземеш Фиат Купе те съветвам да прочетеш внимателно горния абзац. Като истински фен на немските коли не си прави експерименти с Фиат Купе ами си взимай ИС-ката е моя съвет. П.с. При първа възможност и аз скачам на ИС-ка :P
          Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
          Преди: Браво 1,6 16в SX

          Коментар


            #6
            Фиат Купе колкото и да ти е странно е базиран на Фиат Типо. Двигателите, скоростите, ходовата част, окачването и пода са 1 към 1 с Типо 1.8/2.0 16V. Различни са ламарините и интериора. В интериора приликата е само в врътките за парното :D Като цяло концепцията на Типо е доказана и частите са евтини. Единствения проблем, който би изникнал при Купето е при евентуална катастрова намирането на ламарини. Дано не се случва, но според мен в БГ никъде няма да намериш тенекии за тази кола Ще се налага изпъване, яко кит и т.н., неприятна работа. Освен това е много вероятно ако вземеш такава кола от БГ тя вече да е минала през тия процедури. Имаше скоро едни снимки на Великотърновско Купе блъснато и кита се нацепил по цялата кола - трагедия, все едно е шпаклована, така изглеждаше.Иначе щом си спортист вземи си едно BRAVO GT (1.8 16V) или ALFA 146 (4 цилиндрова). Нарочно не препоръчвам 5 цилиндровите 20V мотори, защото поддръжката е трудна (не че при БМВ е лесна). Иначе фаворита ми е Стило Абарт, но това е друга тема :D

            Коментар


              #7
              blato написа:
              Пич ако имаш възможност взимай ИС-ката и не се чуди. С риск да бъда нахокан ще кажа, че удоволствието от БМВ-то и задното предаване е незаменимо - липсва ми дрифта по завоите.:D Но има и някой минуси, тоест един минус - цената на подръжката. Предната ми кола беше БМВ Е36. Само за информация преден амортисьор за Е36 струва 250лв, колкото 4 за Бравото, което карам в момента. На мен ми беше заминал и дебитомера - 900лв. Перка с ел мотора за радиатора на климатика - 550лв. Понеже не ми се даваха толкова пари го продадох БМВ-то. В момента на Бравото така тракат тези пластмаси, че ми иде да ги мина всичките с епоксидна смола... Така че си прави сметката добре. НЕ съм карал, нито съм се возил във Фиат Купе, но пък имай предвид, че това е друг клас Фиат спрямо тези, които ние караме - Браво, Брава, Мареа, Пунто... и там цените на новите части най-вероятно ще са съизмерими с тез на БМВ-то . Но за сметка на това части втора употреба за БМВ ИС има на всяка морга и се намират много по-лесно от тези за Фиат Купе. Ако от чисто икономическите причини искаш да се откажеш от покупката на БМВ ИС и да вземеш Фиат Купе те съветвам да прочетеш внимателно горния абзац. Като истински фен на немските коли не си прави експерименти с Фиат Купе ами си взимай ИС-ката е моя съвет. П.с. При първа възможност и аз скачам на ИС-ка :P
              колега тези цени за бмв то от къде ги измъкна недей ще наплашиш човека реалните цени са в пъти по ниски от това което си писал а иначе по темата фиат купе е страхотен автомобил на както каза колегата преди мен не дай си боже да търсиш ламарини цените са като за ферери и също толкова трудно се намират според мен браво 1,8 е добър вариянт /гледам че си падаш по двувратки/
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                Защо препоръчвате Браво на човека, при положение, че визията му няма абсолютно нищо общо с тази на Купе? Много по-близко (и като цени) се разполага Стило.И в крайна сметка, нека се изкаже някой от колегите, които наистина карат Купе. И тука стана "един приятел ми каза...", "хората говорят", "слухове се носят" и т.н.
                Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                Коментар


                  #9
                  stef написа:
                  колега тези цени за бмв то от къде ги измъкна недей ще наплашиш човека реалните цени са в пъти по ниски от това което си писал
                  Колега преди да коментираш нещо отиди и провери в магазина какви са цените за тези части на Е36. Ако си чел внимателно писах - от личен опит знам това.....За БМВ Е36Предни амортисьори - 250лв брСтъпков мотор за оборотите - 320лвБензинова помпа - 250лвДебитомер - 900лвВентилатор на на радиатора за фреона на климата - 550лвПредстоеше ми смяна на всичко това и за това продадох колата. Отиди с този списък в някой магазин за авто части и виж дали има разлика от тези цени...Така, че моля ви не давайте категорично мнение, че цените са в пъти по-малко без да проверите.
                  Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
                  Преди: Браво 1,6 16в SX

                  Коментар


                    #10
                    Лично аз бих препоръчал едно браво, особено ако колегата търси динамика и комфорт на добра цена.Едно браво 1.8 или 2.0 16V е страхотен автомобил,поддръжката определено е по-евтина от тази на БМВ, а за динамиката мисля, че няма какво да говорим-трудно ще ме убедите, че една тройка, та дори и петица ще бие 2.0 браво.Още повече, че в БГ най-издуханите коли са БМВ и ФВ.
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #11
                      sachma написа:
                      Лично аз бих препоръчал едно браво, особено ако колегата търси динамика и комфорт на добра цена.Едно браво 1.8 или 2.0 16V е страхотен автомобил,поддръжката определено е по-евтина от тази на БМВ, а за динамиката мисля, че няма какво да говорим-трудно ще ме убедите, че една тройка, та дори и петица ще бие 2.0 браво.Още повече, че в БГ най-издуханите коли са БМВ и ФВ.
                      Въобще не може да става дума засравнение между двете коли, понеже не са един клас коли.Фиат Браво серията започва през 96г, а Е36 завършва тогава.Браво 2.0 е върховия модел в тази серия и не можеш да го сравняваш с малките мотори на Е36. Забравяш, че М3 също е 3-ка :D. А за аеродинамичност и стабилност на пътя при високите скорости няма смисъл от коментар мисля :D Следва вълна от критика.... :D
                      Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
                      Преди: Браво 1,6 16в SX

                      Коментар


                        #12
                        Не, не следва :D Знам, че са различен клас коли и коя кога почва и кога спира да се прави.Просто си казах мнението и какво аз бих направил :D Иначе също съм голям фен на БМВ, но в БГ не са много читавите такива и затова бих предпочел Браво.
                        N.Y. State of Mind

                        Коментар


                          #13
                          sachma написа:
                          ... но в БГ не са много читавите такива ...
                          Тук си много прав
                          Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
                          Преди: Браво 1,6 16в SX

                          Коментар


                            #14
                            blato написа:
                            stef написа:
                            колега тези цени за бмв то от къде ги измъкна недей ще наплашиш човека реалните цени са в пъти по ниски от това което си писал
                            Колега преди да коментираш нещо отиди и провери в магазина какви са цените за тези части на Е36. Ако си чел внимателно писах - от личен опит знам това.....За БМВ Е36Предни амортисьори - 250лв брСтъпков мотор за оборотите - 320лвБензинова помпа - 250лвДебитомер - 900лвВентилатор на на радиатора за фреона на климата - 550лвПредстоеше ми смяна на всичко това и за това продадох колата. Отиди с този списък в някой магазин за авто части и виж дали има разлика от тези цени...Така, че моля ви не давайте категорично мнение, че цените са в пъти по-малко без да проверите.
                            не ми трябва да проверявам защото аз работя в специализиран магазин за бмв авто части така че спора е излишен
                            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                            UNO 1.0 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              Мерси много за отговорите. Благодария и за предложенията , но аз съм се спрял на Фиат Купе (а за да стигна до тук съм се заинтересовал за доста други коли и съм ги отписал ). Да , немското си е немско , по-здраво е но НЕ мога да сравнявам 14 годишна БМВ ИС-ка (318ис) с 9 годишно Купенце нали ? До колкото частите , разбрах че доста от тях са взаимнозаменяеми, в случай че не се намери тази за купе + това колата ще е с каско и мился че няма да имам огромни проблеми. Прочетох почти всички теми които са във форума за купе и съм много доволен. Остана само един проблем , които трябва да реша докато търся купето : абе хора , какви джанти пасват на тая кола , имам чуството че освен базовите всички други седят грозно
                              Pininfarina Coupe

                              Коментар

                              Working...
                              X