Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пастиране (с каква паста и как?)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Ех,ама ти беше патил от този сервиз още в началото и пак се натресе на него!!!!!!!!!Да те питам аз защо го направи?Освен това ти казах да си вземеш 3М и пак не слушаш!Замисли се защо 3М се продава само на места ,където продават бой и цената е соленка.Защо не е пусната за масова употреба по безиностанцийте и магазините?Отговор-професионала техиника и консумативи не се продават на всеки ъгъл!!!Не оспорвам качествата на търтъл вакс.Хубава паста,но все лично аз бих заложил на 3М :D
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #32
      Ами отидох там поради липса на качествени специалисти. Разпитах няколко човека преди това, но всеки ми казваше различно. На местата, които бях цените варираха от 20 до 80 лв., като 80 лв. беше точно при тези. Може би по цената се подлъгах ... в крайна сметка не винаги скъпото излиза качествено. Но това беше последния път в който стъпвам в тоя сервиз ...За 3М знам, че си ми казвал, но не смеех сам да го направя защото ми е непонятно, а и не исках да рискувам. Цената на пастата не ме интересува. Важното за мен е да няма проблеми с нея и да е наистина качествена!

      Коментар


        #33
        Сега ще ти дам една идея.В Благоевград имате места,където продават лакове за коли.Обикновено са на SIKKENS,GLAXO ,ако не ме лъже паметта.Не съм сигурен дали се пишат така имената на фирмите,но това няма значение.Отиваш и ги питаш дали имат паста 3М.Те са няколко вида шлайф,полир и т.н. с различни номера.1.Вариант:Питаш кой фирми купуват от тях такава паста и къде да отидеш да ти пастират колата.За да си избереш място за полиране имай инфо поне за 2-3 места.Така ще разбереш къде работят с тези продукти,а те не са евтинки и съответно се предполага качество.Слагаш главата в торбата и смело напред.2.Вариант:Тук в Conrad продават машинки за пастиране,които не са флексове или дрелки!Струват 15 -20 евро.Предполагам ги има и в БГ по разните вериги.Като отидеш в софия проверяваш по магазините,защото ме съмнява в благоевград да ги има и си я пастираш сам.Не мисля,че има кой знае каква философия!Разни граждани на република България от ромски произход се справят с тази процедура,та ти ли няма да се справиш?3,Вариант:Пастираш на ръка!Има паста на 3М за ръчно пастиране,но и с паста за машинно също става на ръка,а там имаш повече видове пасти и възможности за избор.Аз ако бях на твое място,нямаше да им платя тези 80 лева за некадърно свършена работа и щях да направя скандал.....Сега не знам дали е удачно да се пастира след като е била пастирана скоро.Изчакай 2 месеца,хем да се постопли времето и след това направи процедурата.Успех!
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #34
          wwweb написа:
          sev написа:
          аз така от време на време лъскам колатас Tutle Wax
          Я обясни колега каква е процедурата и с точно какъв вид Turtle Wax я пастираш?
          кутийката е зелена на цвят, но точно вида не го помнякакто Слави казамие се и се чака да изсъхнеи после на сянкананасяш и след като изсъхне бършеш
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #35
            dudulia написа:
            3,Вариант:Пастираш на ръка!Има паста на 3М за ръчно пастиране,но и с паста за машинно също става на ръка,а там имаш повече видове пасти и възможности за избор.Аз ако бях на твое място,нямаше да им платя тези 80 лева за некадърно свършена работа и щях да направя скандал.....Сега не знам дали е удачно да се пастира след като е била пастирана скоро.Изчакай 2 месеца,хем да се постопли времето и след това направи процедурата.Успех!
            Това мисля да направя! Ще изчакам пролетта да се затопли и ще си я пастирам с 3М или Turtle Wax. Ще поразпитам и по магазините как са нещата и ще се спра на една от двете пасти.
            sev написа:
            кутийката е зелена на цвят, но точно вида не го помнякакто Слави казамие се и се чака да изсъхнеи после на сянкананасяш и след като изсъхне бършеш
            10x!

            Коментар

            Working...
            X