Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за ангренажен ремък и мотор!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    От личен опит Вектра 1.6 инжекционна. От германия до България два ангренажа скъса. Единия още в Германия, а другия в Австрия. От тогава до ден днешен мотора даже не е и отварян и е като пушка.
    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

    Коментар


      #77
      moko написа:
      От личен опит Вектра 1.6 инжекционна. От германия до България два ангренажа скъса. Единия още в Германия, а другия в Австрия. От тогава до ден днешен мотора даже не е и отварян и е като пушка.
      Абе немското си е немско - няма ко да говорим
      Punto SX 1.1 55

      Коментар


        #78
        Те немците залагат в най-началната конструкция идеята за освободени клапани. На тая база се изгражда мотора. После се чудят що не върви и се почват едни еквилибристики :D

        Коментар


          #79
          Аз наскоро смених ремъка на мойта Темпра 1.6 75 к.с. Според надрасканото на капака на ангренажа ремъка е издържал 88 000км. Смених го за всеки случай. Много са ми казвали, че клапаните са освободени, ВЕРНО ЛИ Е? Аз непосмях да пробвам Ако клапаните са освободени, следващата смяна на ремъка ще е след 100 000 км . Интересно ми е някой със същия мотор дали е късал ангренаж и какви са били последиците.

          Коментар


            #80
            1.1 и 1.2 8v FIRE Мотори НЕ удрят клапани. Гарантирано 100 % Тоя мотор се слага на пунто, панда, новата панда.1.3 мултиджет е с верига, обаче по инструкции в книжката се подменя заедно с обтегача на 200000 км. Има доста случаи на скъсани вериги вече. В ахм-ауто изрично ме предупредиха момчетата да внимавам за това.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #81
              Аз как да разбера моя мотор FIRE ли е или не? Някъде изписан ли е този надпис? За мойто моторче знам само, че е 159А3... само че никаде (поне аз не намерих де) не пише дали удря клапаните или не.

              Коментар


                #82
                Темпрата 1.6 не е FIRE.Удря си клапани
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #83
                  Стария ремък го смених на 88 000км и ме достраша да пробвам Ако разбера дали не удря клапаните този ремък ще го карам докато се скъса.

                  Коментар


                    #84
                    Сигурно ли е на 100% или само предполагаш. Един колега има същата и ми каза, че била "освободена", но и той не е пробвал (поради парични причини) :D

                    Коментар

                    Working...
                    X