Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво моторно масло използвате?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Ти, Бравото ли си карал със Селения 15В40? Нали му дават 10В40? Аз във момента съм със друго италянско масло - cod.105 и след като се убедих, че е истинско, понеже не го бях чувал (http://www.rgz-magnetimarelli.it/Sez...canti_2004.pdf), се отказах от преждевременната смяна и ще си го сменя на 7000км със Селения Голд или 2К. Поздрави.[/quote]Не, карах дедрата с селения ама от оная VS 15В40 бравото го взех с смнено масло някъв Арал. мисля да го карам 5000 и да го хвърля, за сега несъм забелязал някви негативи от него , чисто си е не го гори. Ама аз си карам колите с 10В40 а тва аралче е 15ка и не ми се ще баш на тоя мотор с него. Така че мислех и на Бравчо да сложа Магнетик, ама ти малко го "оплю" и сега се двуумя дали едно 20К на селения да не хакна или селения голд ако кажеш кое от двете е по добро.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #62
      Ти, Бравото ли си карал със Селения 15В40? Нали му дават 10В40? Аз във момента съм със друго италянско масло -
      Не, карах дедрата с селения ама от оная VS 15В40 бравото го взех с смнено масло някъв Арал. мисля да го карам 5000 и да го хвърля, за сега несъм забелязал някви негативи от него , чисто си е не го гори. Ама аз си карам колите с 10В40 а тва аралче е 15ка и не ми се ще баш на тоя мотор с него. Така че мислех и на Бравчо да сложа Магнетик, ама ти малко го "оплю" и сега се двуумя дали едно 20К на селения да не хакна или селения голд ако кажеш кое от двете е по добро.
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #63
        Колеги маслото не е Магнетик а Magnatec. Няма никакви магнити тука И аз в момента съм с такова. Още 2000км и или на Selenia 20k 10W40 или на Selenia Racing 5W40 според зависи от дебелината на портфейла
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #64
          Интересно ми е, как има толкова хора, каращи с българско масло приста и румънски лукойл?
          Citroen C8 2.2 HDI-FAP 16V 130HP;
          Toyota Yaris 1.0 VVT-i 16V 68HP;
          Toyota Carina II 2.0D 75HP

          Коментар


            #65
            Българско- Д10 понеже само доливам тече отвсякъде
            Прикачени файлове
            Tipo 1.6 i.e. '94

            Коментар


              #66
              Selenia Racing 5W40
              Селения Рейсинг май беше 10w60
              Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
              Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
              Ventura garage

              Коментар


                #67
                Mury написа:
                Selenia Racing 5W40
                Селения Рейсинг май беше 10w60
                Естествено, 5W40 е всичко друго, но не и рацинг масло :D

                Коментар


                  #68
                  Oops. My bad Имах предвид Selenia Performer 5W40Само дето 30лв литъра
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #69
                    spark написа:
                    Oops. My bad Имах предвид Selenia Performer 5W40Само дето 30лв литъра
                    Вземи си TUTELA ESTORIL 14лв литъра - пълна синтетика, пак е на SELENIA

                    Коментар


                      #70
                      Slavi_Lancia написа:
                      Не, карах дедрата с селения ама от оная VS 15В40 бравото го взех с смнено масло някъв Арал. мисля да го карам 5000 и да го хвърля, за сега несъм забелязал някви негативи от него , чисто си е не го гори. Ама аз си карам колите с 10В40 а тва аралче е 15ка и не ми се ще баш на тоя мотор с него. Така че мислех и на Бравчо да сложа Магнетик, ама ти малко го "оплю" и сега се двуумя дали едно 20К на селения да не хакна или селения голд ако кажеш кое от двете е по добро.
                      Не съм го оплювал, просто пишеше в "библията"...казах ти какво "Голд"-а, според стандартите е по-доброто - покрива API SM, който е най-новия. Точно това съм си избрал и аз. :D
                      1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                      Коментар


                        #71
                        spark написа:
                        Oops. My bad Имах предвид Selenia Performer 5W40Само дето 30лв литъра
                        за какво ти е това масло?слагай 20К и това е
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #72
                          Eто спесификациите на LIQUI MOLY:
                          Прикачени файлове
                          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                          Коментар


                            #73
                            ...
                            Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                            Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                            Коментар


                              #74
                              moko написа:
                              moni74 написа:
                              Интересно ми е, как има толкова хора, каращи с българско масло приста и румънски лукойл?
                              Просто знам какво има вътре, а също така и всичките му лабораторни изпитвания, за които в момента да ти говоря няма смисъл.
                              Ти ли го правиш?
                              1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                              Коментар


                                #75
                                От както взех колата само с Mobil движа, засега нямам оплаквания!

                                Коментар

                                Working...
                                X