Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво моторно масло използвате?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    SypheRrr написа:
    И аз съм с Селениа Голд, обаче минах към 700-800км и потъмня малко. Незнам дали е от маслото или от двигателя. Не е ли прекалено рано да променя цвета? Някакви идеи от какво може да е ?
    Добре е,че потъмнява - значи има нагар по мотора и го и "измива". Колегата Мастеркар пък е на обратния полюс - при него пък, на 5500км не си е променило цвета, което може да значи, че двигателя му е чист - може,ако го е промивал преди да му сложи това масло...
    1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

    Коментар


      #32
      А по какво разбирате че сте доволни от маслото защото повечето пишат "аз съм със Селения и съм доволен" .Kaкво означава да си доволен от едно масло някък си е неразбираемо звучи това понятие /доволен от моторно масло/.

      Коментар


        #33
        ThE_PuNiSHeR написа:
        Valvoline 15W40 SynteticМежду другото има два отговора Valvoline
        Много интересно и аз карам с такова
        Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
        Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
        Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
        Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

        Търси се..

        Коментар


          #34
          SypheRrr написа:
          Колегата Мастеркар пък е на обратния полюс - при него пък, на 5500км не си е променило цвета, което може да значи, че двигателя му е чист - може,ако го е промивал преди да му сложи това масло...
          И аз не знам да се радвам ли или да плача. Няма потъмняване, не гори масло /поне мъничко /. А дали са ми промивали двигателя преди да сложат новото масло - не знам дали са го направили в сервиза?
          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
          Среден разход на газ

          Коментар


            #35
            masterkar написа:
            И аз не знам да се радвам ли или да плача. Няма потъмняване, не гори масло /поне мъничко /. А дали са ми промивали двигателя преди да сложат новото масло - не знам дали са го направили в сервиза?
            спокойноколегата, работещ в Приста беше казал че непотъмняването на маслото не е лош признак
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #36
              chuni написа:
              А по какво разбирате че сте доволни от маслото защото повечето пишат "аз съм със Селения и съм доволен" .Kaкво означава да си доволен от едно масло някък си е неразбираемо звучи това понятие /доволен от моторно масло/.
              Не го гори, а дизелака и не трака толкова. Говорим за Селения TD.

              Коментар


                #37
                Blue написа:
                Selenia WR Diesel 5W-40 :D
                Следващата смяна опитай с това:http://www.balkan-agip.com/news.php
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #38
                  Нино исках да те питам защо не харесваш маслата на Валволин?Питам, щото аз на мойто 10-40 бая съм му слагал...и съм доволен.
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #39
                    sachma написа:
                    Нино исках да те питам защо не харесваш маслата на Валволин?Питам, щото аз на мойто 10-40 бая съм му слагал...и съм доволен.
                    Защото повечето се внасят от Турция и Русия! Просто рискът от това да попаднеш на менте е много голям ! Руснаците бяха пропищели по форумите от ментета на Елф и Валволин специално.Там където въпросните фирми имат рафинерии /в аборигенските държави/, там са и ментетата! Елф има доста голяма рафинерия в Русия.
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #40
                      masterkar написа:
                      Също така искам да кажа, че веше 5500 км с него и нямам никакви проблеми - не си е променило видимо цвета !
                      Е това вече е проблем, въпреки масовото противно мнение.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #41
                        Хм...аз като сложих първият път Селенията и до 7500 някъде не си беше сменила цвета изобщо и после сякаш изведнъж го смени...с други масла не ми се беше случвало така
                        N.Y. State of Mind

                        Коментар


                          #42
                          Аз съм с Shell Helix!

                          Коментар


                            #43
                            ...
                            Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                            Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                            Коментар


                              #44
                              Valvoline 10w40 turbo-V
                              Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
                              IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
                              1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
                              2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

                              Коментар


                                #45
                                masterkar написа:
                                Е пък аз съм с LEMFORDER 10W40 - поне така ми пише на фактурата от сервиза /7.83 лв/л /, където ми го сменяха при първоначалното обслужване? И сега въпрос - Има ли такава марка масло или е само опаковано /"пакетирано"/ от въпросната фирма - http://www.zf-trading.com/?weiter=1 - че нещо не го виждам в продуктите й ! Моля не ми казвайте какво произвежда основно тази фирма - знам го!Също така искам да кажа, че веше 5500 км с него и нямам никакви проблеми - не си е променило видимо цвета и не се е налагало да доливам :D ! Не ми и казвайте, че няма как да видя какво става с двигателя ! Ще трябва да го сменям скоро - да заложа ли пак на него??? Или да слагам Selenia и да спя спокойно ?!
                                Не вярвам да имаш проблеми и след още 5-6 х.км. Lemforder може само да опакова това масло, но повярвайте, такава голяма фирма няма да си сложи името на некачествен продукт! Аз съм карал с това масло и Bravo и BMW 320 и Peugeot 406 и не съм имал никакви проблеми. А за това дали да заложиш пак от него ти решаваш , но Lemforder вече не опакова масла(спряли са ги от пройзводство), но не защото са некачествени, а защото просто договора им е изтекъл(поне така ми казаха от D&N). Така че карай и не се плаши
                                Bravo HGT 2001

                                Коментар

                                Working...
                                X