Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво моторно масло използвате?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Селения 20 К вече 25000 км и съм доволен без забележки
    forza forever

    Коментар


      #17
      Само Селениа ТД.Първоначално като я взех ми наляха Валволин пълна синтетика и имах чувстовто ,че го гори по малко.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #18
        Селения Голт. Вече втора смяна и съм много доволна
        Fiat Marea 1.8 16 V

        Коментар


          #19
          Sko написа:
          Пускам тази анкета, вдъхновен от тази тема и от чисто любопитство.Ето и две полезни страници за масла:The Engine Oil BibleMotor Oil World
          Евалата за библията,много полезно инфо има там,особено за "Магнатек"-а на Кастрол! А, си бях заплюл него да слагам,като му дойде време,ужас! Че то не се продава в САЩ от юни 2004 ! Няколко месеца по-късно са пуснали друго подобно, под друго име там! Изтеглените партиди са ги пръснали я в Албания,Румъния,Метро-България...! Иначе,в момента съм със "cod.105"synthetic TR-X 10W40 ,пише, че е special formula for RGZ - Magnet Marelli и покрива повечето важни стандарти,но съм решил на 5000км да го сменям,че ми се видя евтинко за качествено масло - 50 лв за 5 л туба.
          1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

          Коментар


            #20
            СОММА и БМВ.
            UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

            Коментар


              #21
              Мисля сега да сложа Лики Моли, понеже прехвалените масла имат един недостатък - имат много ментета!
              Bravo HGT 2001

              Коментар


                #22
                Не на последно място и Тутела доста се харесва на италианслите красавици.
                Alfa Romeo 156 1.9 JTD Alfa Romeo 145 1.6 TS

                Коментар


                  #23
                  everton написа:
                  СОММА и БМВ.
                  BMW, къде го правят? Не съм чул да са купили или имат рафинерия за производство на масла!
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #24
                    Nino написа:
                    everton написа:
                    СОММА и БМВ.
                    BMW, къде го правят? Не съм чул да са купили или имат рафинерия за производство на масла!
                    щом ти не си чул значи имам проблем . сигурно е някакво фалшименто
                    UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                    Коментар


                      #25
                      everton написа:
                      Nino написа:
                      everton написа:
                      СОММА и БМВ.
                      BMW, къде го правят? Не съм чул да са купили или имат рафинерия за производство на масла!
                      щом ти не си чул значи имам проблем . сигурно е някакво фалшименто
                      Ако успея тази вечер ще ти постна един линк на официалния вносител на CASTROL за Русия.Там има и форум, като темата с т.нар. фирмени масла се дискутира доста широко. Ако не успея, утре, имам го в служебния компютър, точно днес се рових! Не твърдя, че маслото е лошо, аз също съм имал работа с него отдавна, беше черна опаковка с логото на BMW, 5W-40, но по-вероятно да е произведено от CASTROL,MOBIL или SHELL и бутилирано от BMW! Спи спокойно! EDIT 25.01.07Ето обещаният линк:http://castrol.com.ru/forum/viewforu...dee05cc7eaa291
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #26
                        Shell Helix Ultra 5W40
                        Bravo 1.6 SX 16V 76kW/103hp '96г

                        Коментар


                          #27
                          Е пък аз съм с LEMFORDER 10W40 - поне така ми пише на фактурата от сервиза /7.83 лв/л /, където ми го сменяха при първоначалното обслужване? И сега въпрос - Има ли такава марка масло или е само опаковано /"пакетирано"/ от въпросната фирма - http://www.zf-trading.com/?weiter=1 - че нещо не го виждам в продуктите й ! Моля не ми казвайте какво произвежда основно тази фирма - знам го!Също така искам да кажа, че веше 5500 км с него и нямам никакви проблеми - не си е променило видимо цвета и не се е налагало да доливам :D ! Не ми и казвайте, че няма как да видя какво става с двигателя ! Ще трябва да го сменям скоро - да заложа ли пак на него??? Или да слагам Selenia и да спя спокойно ?!
                          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                          Среден разход на газ

                          Коментар


                            #28
                            Аз също карам със Селения Голд и за сега съм доволен. Макар че когато му е по висока температурата ми се струва че става доста рядко. При по висока скорост температурата му се качва до 100 градуса и не знам дали е нормално, това е при скорост от около 200 км/ч ? Карал съм и с Валволин там температурата е по ниска.
                            Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                            Porsche 944 S2
                            http://www.valmcrae.snimka.bg/
                            http://vbox7.com/user:val_mcrae
                            http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

                            Коментар


                              #29
                              Още един глас за Селения ТД!Както винаги съм казвал, двигателя ми шепне че му е по-гот да сменям Селения на 5к отколкото Кастрол на 10К!Да не говорим че Селенията е 2 пъти по-евтина.Дори вече GTD Magnetic 4л тубата чух че станала над 100лв.Още повече че Селенията не я сменям на 5К Това което ми стана интересно е високия процент на българското... Браво!В крайна сметка всеки сам решава как да харчи парите си.
                              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                              Коментар


                                #30
                                И аз съм с Селениа Голд, обаче минах към 700-800км и потъмня малко. Незнам дали е от маслото или от двигателя. Не е ли прекалено рано да променя цвета? Някакви идеи от какво може да е ?
                                Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
                                Fiat Stilo '02 1.6 16V

                                Коментар

                                Working...
                                X