Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пръскачка на задното стъкло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пръскачка на задното стъкло

    Ето за какво става дума. Дребен проблем, но дразнещ. Когато натисна лостчето на пръскачките за предното стъкло, само пръска вода, а чистачките не се движат. В това виждам логика - да не тръгнат чистачките, докато стъклото е още сухо и да се надраска.Като обаче натисна лостчето в обратната посока, веднага тръгва задната чистачка (на сухо) и чак след 1-2 секунди достига водата до пръскачката за задното стъкло. В това не виждам логика.Така ли е и при вашите коли и има ли начин за включване на пръскачката за задното стъкло без да тръгват чистачките ?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Логиката е следната има един възвратен клапан някъде на фиат си нямам идея къде е та той не задържа водата и тя се връща обратно в казанчето и отнема време да отиде до задната чистачка.На ланчия този клапан е до левия макферсон
    Lancia Delta Nuova
    106.152.0(0) | 1750 MPI LE 105CV 76KW 5P 835C2.000

    Коментар


      #3
      BobyBravo написа:
      Логиката е следната има един възвратен клапан някъде на фиат си нямам идея къде е та той не задържа водата и тя се връща обратно в казанчето и отнема време да отиде до задната чистачка.На ланчия този клапан е до левия макферсон
      Нямах това предвид, ясно ми е защо има закъснение с включване на пръскачката. Въпросът ми е дали има начин само да пръска, без да работи чистачката. Мисля, че няма логика конструктивното решение да е такова, че да похабява и чистачката, и стъклото. Трябва да има и друг начин.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Сега те разбрах има забавяне на чистачката от няколко секунди преди да тръгне .Да така е при моята. Първо пръска секуна две и после тръгва чистачката ако през това време отпусна лостчето не се включва дори чистачката
        Lancia Delta Nuova
        106.152.0(0) | 1750 MPI LE 105CV 76KW 5P 835C2.000

        Коментар


          #5
          При мен пък на задната си е както на предните, като бутна лостчето само пръска,а като завъртя лостчето тогава започва да действа чистачката.
          1.6 16V

          Коментар

          Working...
          X