Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пружината опира в купето на Браво ХГТ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пружината опира в купето на Браво ХГТ

    При правене на пълен оборот на волана, се чува стържене на пружина, оказа се че дясната пужина при завиване надясно опира в коша и се чува малко кофти звук.Отначало си помислих че може да е имало удар и самия кош да е поддал, но няма никакви белези това да е причината.Накрая стигнах до извода, че може планката която е над пружината да е крива и да повежда самата пружина към купето,както и става но дали това е причината не зная.Имате ли идея какво може да е станало?
    Bravo HGT 2001

    #2
    Тампоните на макферсоните как са ти? тях провери ли ги?

    Коментар


      #3
      има ли възможност да е от тампоните?В право положение няма разлика в 2 те пружини спрямо купето.Разликата се получава когато свия.
      Bravo HGT 2001

      Коментар


        #4
        не искам да гадая какво е само ще ти споделя какво ми се случи миналата зима !връщам се от Боровец и колата скърца като каруца .на място като навия пълен ,скърца като каруца !Какво ли не ми казаха ,дори че хидравличната течност е замръзнала !!Закарах колата на Автомивка ,убилна проструйка ,от практикер не помня какво си купих ,но не препоръчвам DW40 или там какво беше !!напръсках всичко от носачите ,до болтовете горе на макферсона ,ни звук ни стон иначе и аз си мислех ,че пружина ,квиво не знам си какво и т.н.
        фиатче Браво 2.0

        Коментар


          #5
          v_a_c_h_o_o написа:
          има ли възможност да е от тампоните?В право положение няма разлика в 2 те пружини спрямо купето.Разликата се получава когато свия.
          Колега, тампоните на Макферсона имат лагерчета (това, което се вижда в средата е лагерчето) и то не може да се смени, самостоятелно. То се прецаква, не се върти и при въртене на волана се върти пружината. Оттам ти идва и търгането. Сменяйте си тия тампони, че ако скъсате пружина ще ви излезе скъпо.За справка тампона струва около 54-60 лв./бройката.При смяна на амортисьори, задължително сменете и тампона на Макферсона.
          Прикачени файлове

          Коментар


            #6
            Аз точно на там се бях насочил, но не бях сигурен.Мерси много!
            Bravo HGT 2001

            Коментар


              #7
              doofiat написа:
              v_a_c_h_o_o написа:
              има ли възможност да е от тампоните?В право положение няма разлика в 2 те пружини спрямо купето.Разликата се получава когато свия.
              Колега, тампоните на Макферсона имат лагерчета (това, което се вижда в средата е лагерчето) и то не може да се смени, самостоятелно. То се прецаква, не се върти и при въртене на волана се върти пружината. Оттам ти идва и търгането. Сменяйте си тия тампони, че ако скъсате пружина ще ви излезе скъпо.За справка тампона струва около 54-60 лв./бройката.При смяна на амортисьори, задължително сменете и тампона на Макферсона.
              А според теб възможно ли е от това да се е счупила и спортната пружина на чинкуечентото ? В десен завой предна дясна пружина ... като сложихме обикновеното окачване неможаха да регулират правилно предницата Не си спомням кой от трите параметъра ...

              Коментар

              Working...
              X