Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на Фиат, но какъв.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на Фиат, но какъв.

    Здравейте,Решил съм да купувам автомобил и след като пообиколих и поразгледах се спрях на марката Фиат и съответно моделите Марея, Брава и Браво. Така като разглеждах разлика в двигателите които им се монтират не открих, не знам дали е така и по ходовата част. Вчера преди да се регистрирам доста попрочетох във вашия форум за тези автомобили, но не разбрах някой да има някакви сериозни проблеми с тези автомобили. Разбрах и че имат добра антикорозионна защита. Изобщо не съм запознат с марката и Ви моля, да ме насочите какво трябва да гледам при покупката, а също и към какъв двигател да се насоча. Разбрах, че мотора 1.4 има някакъв проблем с главата, но за другите два мотора 1.6 и 1.8 не можах да намеря нищо, може би защото съм нов във форума. А и още нещо се сетих относно ключовете - разбрах че трябва да са три, но ако не са три или по-точно липсва червения ключ какви рискове крие това. Моля ви относно ключовете не ме хранете, защото прочетох темите, но не ми стана много ясно за какво иде реч.Поздрави на всички и лека и безаварийна 2007.
    Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
    Chevrolet Aveo

    #2
    Зависи към коя модификация си се насочил като купе и кой мотор.За мотора 1,4 сам виждаш какво става при него.За мотора 1,6/мисля ,че е най надежден/. 103 к.с.Данък над 100 лвЗа мотора 1,8 също надежден докато не му поставиш обикновенна газова уредба и започнат проблемите със лула-бубина ламбда сонда и.т.н. 115 к.сДанък над 100лвЗа мотора 2,0 ако си любител на големите скорости.За 1,9 Д изключително надежден без турбо малко муден ,но с малък разход.мисля 65 к.с.За 1,9 ТД с интеркулер много мощност с нисък разход на гориво. 100 к.с.Данъка е 29 лв.За 1,9JTD,2,4JTD- много елекроника,нисък разход на гориво,добра динамика Данък пак над 100 лв
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Не е лошо да прочетеш тези две теми:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=621 за Браво/Браваhttp://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=557 - за ФИАТ изобщо, че дори и за повечето автомобили втора употреба
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Kemaloff нищо му няма на 1.4 мотора. просто си го вземи по нова година 98 примерно

        Коментар


          #5
          По принцип и аз съм се насочил към бензиновите мотори 1.6 и 1.8. Относно моделите ще гледам според конкретното състояние на колата. Не съм решил твърдо дали ще е Марея, Брава/о. Нещо за ключовете и имобилайзера да ми кажете в повече. В смисъл разбрах че може да се купи евентуално и без червения ключ, което е и повод да се сваля от цената, но какви проблеми мога да очаквам след това. Също ме интересува и ходовата част как е и как са цените. А и колко долу горе излиза подмяната на ролки, ремъци, филтри и т.н.Между другото в Стара Загора харесах едно Браво 1.8GT, което изглеждаше много прилично, но като го запалих (запали на четвърт) ми се стори че много му чукат клапаните, абе много странен звук даже и не съм убеден че са клапани. Това до колко е нормално, защото съм чувал, че моторите на фиат са малко по-шумни. И още нещо да попитам знаете ли в какъв диапазон се движат цените за кола след 1996г. На това Браво от 7000лв. с един тел. разговор ми смъкнаха на 6500лв. Нормални ли са тези цени на Браво 1.8GT с клима, чупещ волан, ел стъкла и огледала, качено на 15-ки лети джати, чисто ново спортно гърне, на което не запомних марката. Колата е внос от Италия и по километраж беше на 115000км.
          Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
          Chevrolet Aveo

          Коментар


            #6
            Kemaloff написа:
            ... Това до колко е нормално, защото съм чувал, че моторите на фиат са малко по-шумни...
            И аз съм чувал, че земята не е кръгла.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              kiro_of_the_day написа:
              Kemaloff написа:
              ... Това до колко е нормално, защото съм чувал, че моторите на фиат са малко по-шумни...
              И аз съм чувал, че земята не е кръгла.
              Малко по-нагоре написах, че изобщо не познавам моторите на Фиат и никога до като не запалих Бравото не се бях заслушвал. Затова казах, че съм чувал от познати и приятели. По тази причина питам дали този шум е нолмален или не.И двете теми съм ги прочел. Относно червения ключ пише, че е необходим и за ECU-то, а в темите никъде не става дума ако го нямам и по стечение на обстоятелствата (какво може да стане, че дами потрябва ) ми потрябва какво се прави?
              Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
              Chevrolet Aveo

              Коментар


                #8
                Kemaloff написа:
                Малко по-нагоре написах, че изобщо не познавам моторите на Фиат и никога до като не запалих Бравото не се бях заслушвал. Затова казах, че съм чувал от познати и приятели. По тази причина питам дали този шум е нолмален или не.И двете теми съм ги прочел. Относно червения ключ пише, че е необходим и за ECU-то, а в темите никъде не става дума ако го нямам и по стечение на обстоятелствата (какво може да стане, че дами потрябва ) ми потрябва какво се прави?
                Просто се пошегувах колега. А иначе ето в този раздел: http://www.fiat-bg.org/forum/viewforum.php?f=27проблема е обсъждан доста често. В крайна сметка става въпрос за пари, ако ти се наложи ползването на този ключ За повече подробности прати запитване на "Лично съобщение" на колегата kluchar - ника му говори сам за себе си.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  може и без червен ключпросто ако имаш 1 син си правиш дубликат, защото ако нямаш никакъв (примерно го губиш) става лошоза двигател - гледай колата да е читавазащото после спестените пари от данъци и подобни, много бързо отиват за ремонти
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Kemaloff написа:
                    Нещо за ключовете и имобилайзера да ми кажете в повече. В смисъл разбрах че може да се купи евентуално и без червения ключ, което е и повод да се сваля от цената, но какви проблеми мога да очаквам след това.
                    Виж тук:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...pic.php?t=9803
                    Kemaloff написа:
                    А и колко долу горе излиза подмяната на ролки, ремъци, филтри и т.н.И още нещо да попитам знаете ли в какъв диапазон се движат цените за кола след 1996г. На това Браво от 7000лв. с един тел. разговор ми смъкнаха на 6500лв. Нормални ли са тези цени на Браво 1.8GT с клима, чупещ волан, ел стъкла и огледала, качено на 15-ки лети джати, чисто ново спортно гърне, на което не запомних марката. Колата е внос от Италия и по километраж беше на 115000км.
                    Подмяна на ремъци+ролки, филтри, масло - на мен ми излезе 360лв. /части+труд на сервиза /. Така, че в диапазона 300-400лв. И една подробност: Ако сам си купиш ремъци+филтри и ги занесеш за смяна в даден сервиз няма гаранция /50 000км/ за ангренажния ремък! Макар, че това с гаранцията ... дано не се налага да я ползваш !Цената също е много относителна: Зависи в какво състояние е колата /на пробега не вяравай!/, нов внос ли е или е карана в БГ /обслужване, каско, гражданска, нови гуми, лети джанти и т.н./Моята от подписа я купих нов внос с монтирана в Италия АГУ LANDI за 5 200лв след малък пазарлък /беше 5 400лв началната цена/ ! "Екстрите" - клима, чупещ волан, ел стъкла и огледала - са стандартно оборудване за нашите коли :D .Успех в търсенето и избора!
                    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                    Среден разход на газ

                    Коментар


                      #11
                      Много Ви благодаря.Продължаваме с търсенето и дано скоро да се возя на Фиат, т.е. жена ми ще се вози :D .
                      Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                      Chevrolet Aveo

                      Коментар


                        #12
                        според мен 7000 е скъпо, та и 6500, и 5000-5 и нещо е по-нормално за бензин, според мен... айде успешно търсене, най-вече сполучливо :D
                        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                        e30 forever!

                        Коментар


                          #13
                          Преглеждай много добре автомоболите на които се спреш и при най - малкото съмнение че има несъответствие в показанията на километража и състоянието на автомобила бягаи на далеч за да не повториш неволите на колегата тук http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...=12880&start=0 По- добре 7000 лв. в добро тех.състояние отколкото 5000 лв а после много повече пари а пък и загубено време.

                          Коментар


                            #14
                            съгласен съм с теб, но съгласи се, че не винаги парите отговарят на качеството, с предишната си кола така стана, платих я по-скъпо, уж обслужена, а после още мноооого
                            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                            e30 forever!

                            Коментар


                              #15
                              Ммм да кажа и аз малкото, което знам за Брава! От 2 месеца баща ми има такава ( 1.4 12V) ноември 99год.! Не търсих много време колата, по простата причина че в интернет намерих обявата и татко не го домързя да иде до Гоце Делчев да я огледа! Колата излезе след пазарене 5200лв.! С климатик и другите му екстри на модела! Навъртял съм с нея около 2000км.! Двигателя е много тих! проблеми никакви не е дала! Смених ремък и 2 ролки! Като едната не беше наложащо, но реших като ще давам пари да ги давам сега,а не след година две! Ремъка + 2 ролки + труд ми костваха 280лв.! Сложих аларма и направихме пълно каско и така колата излезе към 6000 лв.! Така, че според мен много зависи от състоянието на колата, а това дали е 1.4, 1.6, 1.8 не е от такова значение! Ако бъркам ме поправете! Това е моето мнение!Поздрави!!!
                              Lancia Lybra 2,4JTD '03
                              Фиат Браво 1.9TD75 '97
                              Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
                              Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

                              Коментар

                              Working...
                              X