Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo ще е! но 1,6 16V или 1,6i

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo ще е! но 1,6 16V или 1,6i

    Здравейте, реших да сменя старата Panda с по нов автомобил и след много размишления се спрях на Fiat Bravo 1600 кубика. В интернет се предлагат доста такива коли и забелязах че най-често те са с разширението 16В или 16i. та въпросът ми е каква е разликата между тези 2 двигател (1,6 16V / 16i) ... ако има изобшо някаква разлика благодаря на вси4ки отзовали се!

    #2
    няма разликавсички са 1.6 16 V103 или 90 коня90 коня са рядкост и идват от Германия
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      разликата е, че за 103 коня ще платиш 126 лева данък, а за 90 коня 36 лева годишен данък Превозно Средство ... а аз да разбирам ли, че 1,6i са по-слабичката врсия ? ... въпреки, че май само по софтуеър се различават двата двигателя, или имаше и разлики в инжекторите? ... и макс върт. момент е при 5750 оборота на по-мощния, а на по слабия чак при 6000 ... почнал съм да забравям фиатаджийските работи май ...
      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

      Коментар


        #4
        Мощность 90 л.сПри оборотах 6000Крутящий момент 140/4000 н*мВремя разгона (0-100 км/ч) 11.3 cМаксимальная скорость 180 км/чМощность 103 л.сПри оборотах 5750Крутящий момент 144/4000 н*мВремя разгона (0-100 км/ч) 11 cМаксимальная скорость 184 км/ч

        Коментар


          #5
          ХАХАХахаххах "1.6i" Това най вероятно някой "спец" го е добавил в обявата си в мобилето... "i" обикновно го добавят опел и бмв след двигателите си. Фиат съм виждал само i.e. Иначе Браво освен 1.6 16V друг двигател с 1600 кубика нямат...

          Коментар


            #6
            Uneek написа:
            ХАХАХахаххах "1.6i" Това най вероятно някой "спец" го е добавил в обявата си в мобилето... "i" обикновно го добавят опел и бмв след двигателите си.
            този спец да не е сложил двигател от Опел на Бравото и тогава ще е егати резила :D бтв този двигател и от пунто 1.6 и спортинг ли е
            Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

            Коментар


              #7
              благодаря за отговорите дотук. не знам какви са тия двигатели 1.6i, затова и питам за разликата, но на доста обяви пише така...

              Коментар


                #8
                niko_ymn написа:
                разликата е, че за 103 коня ще платиш 126 лева данък, а за 90 коня 36 лева годишен данък Превозно Средство ... а аз да разбирам ли, че 1,6i са по-слабичката врсия ? ... въпреки, че май само по софтуеър се различават двата двигателя, или имаше и разлики в инжекторите? ... и макс върт. момент е при 5750 оборота на по-мощния, а на по слабия чак при 6000 ... почнал съм да забравям фиатаджийските работи май ...
                Колега грешиш със данъка на 1.6 16в. На моето му платих 69лв.
                Fiat Punto GT

                Коментар


                  #9
                  fergy написа:
                  Колега грешиш със данъка на 1.6 16в. На моето му платих 69лв.
                  Е данъка зависи и от годината на производство /първа регистрация/ на автомобила! За справки - http://www.taxadmin.minfin.bg/calc.php?calc=2и http://www.epi.bg/calc_danak_auto.php
                  BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                  Среден разход на газ

                  Коментар


                    #10
                    Ха-ха, за едното "i " скокнахте, а като знайни и незнайни ЮНАЦИ именуват всеки ТУРБОДИЗЕЛ на TDI мълчите а!?!
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      Nino написа:
                      Ха-ха, за едното "i " скокнахте, а като знайни и незнайни ЮНАЦИ именуват всеки ТУРБОДИЗЕЛ на TDI мълчите а!?!
                      A-а-а, да ги нямаме "такиви". Аз възроптах един - два пъти, а-а-а. Не е честно така.
                      Настоящата - Ford Focus ST
                      Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                      Франкенщайн - R.I.P.
                      Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                      Коментар

                      Working...
                      X