Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Техническо обслужване?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Техническо обслужване?

    Здравейте на всички.Вече мога да се похваля, че имам удоволствието да се возя на Bravo 1.6 16v Дотук добре, но сега съм изправен пред въпроса къде да я обслужа? Препоръчаха ми Вантотрейд, но след като попрочетох из форума, званнах по тел и ми казаха , че горе долу...кам 150 лв труд и още мнооого за консумативи. Малко е страшничко Та към темата..много ви моля, кажете ми къде мога да си сменя ремъка, ролки, масла и тн..на по-човешки цени? Сервизи много..и до нас в Овча купел има един, познавам ги хората...казаха,че за 60 лв труд ме оправят..но да рискувам ли? Общо взето този специялен инструмент <..................> на ситуацията Все пак колкото и да съм ентусиазиран от новата си количка, не мога лесно да прежаля толкова пари...мислех, че ще са по-малко...максимум към 300, но....Моля ви ,ако някой има актуална информация за надежден и добър сервиз нека сподели...че аз трябва да се кара тая кола
    Bravo 1.6 16V

    #2
    така или иначе тези консумативи на куп не излизат въобще евтино.Аз те съветвам на първо време да си смениш маслото и филтрите а ремъците после.

    Коментар


      #3
      sasho888 написа:
      така или иначе тези консумативи на куп не излизат въобще евтино.Аз те съветвам на първо време да си смениш маслото и филтрите а ремъците после.
      не давай такива съвети колегас твоята кола прави каквото си искаша ако скъса ангренажен ремък какво става?
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Защо не прегледаш сервизи/магазини?
        Fiat Stilo 1.8 16V

        Коментар


          #5
          то нали знае6 че всичко зависи от джоба.Аз до сега сум сменил доста автомобили и не сум имал такива проблеми.Ти погледни ремъка и ако е много напукан значи е за спешна смяна ако не може да изчака6 1 месец да посъбереш парички за6тото ако тръгне6 да сменяш всичко накуп по малко 500-600 лв няма да ти излезе в най добрия случай

          Коментар


            #6
            sasho888 написа:
            то нали знае6 че всичко зависи от джоба.Аз до сега сум сменил доста автомобили и не сум имал такива проблеми.Ти погледни ремъка и ако е много напукан значи е за спешна смяна ако не може да изчака6 1 месец да посъбереш парички за6тото ако тръгне6 да сменяш всичко накуп по малко 500-600 лв няма да ти излезе в най добрия случай
            то веднъж става белата
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Аз бих те посъветвал да си купиш ремък и ролки и отиди в сервиза за който споменаваш да ти ги сменят - не е кой-знае колко майсторска работа за един сервиз, не е основен ремонт все пак. Кажи им освен това да ти направят един общ преглед на колата, да ти кажат какво има за подмяна и малко по малко почваш да си ги събираш. Така или иначе пак ти ще си ги купуваш, дори е по-добра идея.Тук ще намериш много мнения кои части са за предпочитане и т.н.Освен ако не ти се занимава с обикаляне по магазини, но това е вече друга бира Маслото и филтъра ще ти ги сменят във всяка масларница - не е необходим сервиз. Само им казваш какво масло искаш.
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Благодаря ви за мненията..Ясно е ,че ще трябва да с едават пари за ремонт..не ме притеснява цената на частите, а по-точно цената на труда....Ще си ги купя от Т.Н карс, поне няй-належащите..интересува ме кои точно са те? Ангр. ремък ,ролки..колко са? Т.е довечера като ида до там, за какво да питам точно..иначе колата си работи перфектно..като се изключи че има леко тресене на двигателя и поддържа височки обороти на празен ход..?
                Bravo 1.6 16V

                Коментар


                  #9
                  За смяната на ангренажен ремък на този мотор се изисква по-специален фиксиращ инструмент на валовете.Работата е по-отговорна отколкото на друг мотор с белези по валовете и ремъка!!! Затова търси сервиз който или има този инструмент или доста опит да прави процедурата без него.Един колега си смени ремъка сам, на 1.8/16V и има добрината да сподели този опит с нас, придружен със снимки и обяснения. http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=6713
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    mixifixi написа:
                    Благодаря ви за мненията..Ясно е ,че ще трябва да с едават пари за ремонт..не ме притеснява цената на частите, а по-точно цената на труда....Ще си ги купя от Т.Н карс, поне няй-належащите..интересува ме кои точно са те? Ангр. ремък ,ролки..колко са? Т.е довечера като ида до там, за какво да питам точно..иначе колата си работи перфектно..като се изключи че има леко тресене на двигателя и поддържа височки обороти на празен ход..?
                    Ами имаш 2 ролки май. Провери тук за цени: http://www.axm-auto.com/Това с което задължително се започва е това - ремъка, ролките маслото и филтъра.Би трябвало да помениш и въздушния филтър, да погледнеш нивото на маслото в скоростите...Ако имаш мерак смени антифриза, виж как е маслото в хидравликата, спирачната течност също се подменя на няколко години...Ама това са екстри. Нека да ти кажат в сервиза дали няма нещо по-важно за смяна преди това
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #11
                      mixifixi написа:
                      Ангр. ремък ,ролки..колко са? Т.е довечера като ида до там, за какво да питам точно..иначе колата си работи перфектно..като се изключи че има леко тресене на двигателя и поддържа височки обороти на празен ход..?
                      по спомени - ремък + ролки около 140 май бяхаако има вземи ремък Gates
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        благодаря за мненията ви.. Днес мисля да мина през T&Ncar да си купя ремък и ролки, маслен филтър.. само ако моете да ми кажете, дали е належащо, ако сменя сега ремъка на климатика да вземам и за него ролки? приготвил съм си 300лв за да я обслужа...малко ме притеснява лекото тресене на двигателя ,ама...дано не е лошо..
                        Bravo 1.6 16V

                        Коментар


                          #13
                          mixifixi написа:
                          само ако моете да ми кажете, дали е належащо, ако сменя сега ремъка на климатика да вземам и за него ролки?
                          мисля че се сменя само ремъка
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            ок..те в магазина би трябвало да знаят.. ейй има и друг малък проблем...имам климатик, ама той няма никакъв филтър.убихме се да търсим такъв, но...според мен е махнат направо,защото има място където си личи,че е имало нещо..., та може ли без него или трябва и него да купувам, заедно с кутията му и разните там джаджи
                            Bravo 1.6 16V

                            Коментар


                              #15
                              купувайполенов филтър се водиняма кутияима си място и с две щипки се хваща да не мърдадано само си гледал на правилно място :D
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X