Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трети стоп на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трети стоп на Брава

    Някой знае ли дали има начин да се сменяват лампичките на третия стоп?! Аз опитах, но безуспешно. Моля, който е сменявал да помогне за разрешаването на проблема.
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    Re: Трети стоп на Брава

    msotiroff написа:
    Някой знае ли дали има начин да се сменяват лампичките на третия стоп?! Аз опитах, но безуспешно. Моля, който е сменявал да помогне за разрешаването на проблема.
    Ами издърпваш старата и набутваш новата.Иначе другия начин е да разнитиш горната част на стопа(там където влизат крушките). С едно ножче почваш нитче по нитче да ги режеш.След това сменяш крушките и облепяш с тиксо.

    Коментар


      #3
      е, аз точно така направих и не става. Ти лично сменявал ли си си скушките по тоя начин?
      M-Benz E 250 TD 150hp
      M-Benz 200d 75 hp
      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

      Коментар


        #4
        msotiroff написа:
        е, аз точно така направих и не става. Ти лично сменявал ли си си скушките по тоя начин?
        Защо не става? Обясни колега! Аз лично не съм сменял крушки, но доколкото съм чел тук не е проблем да се извърши тази операция. Аз лично препоръчвам не облепянето с тиксо при сглобяването, а използване на силикон.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Аз се опитвах да ги сменя, но се оказа, че металната пластинка, където опират крачетата на крушките се беше прецакала(нямаше ток по тази пластинка, защото се беше прекъснала по дължината си, без да се вижда скъсано някъде). Опитах да запоявам, но тази пластинка се стопи много бързо.Ако не светват вече, или си го направи с диоди или търси нов или втора употреба.

          Коментар


            #6
            При мен не се наложи рязане на нитчетата! С тънка отверка промушваш от единия край и наддигаш, трябва да се разделят двете пластмаси! За да извадаш крушките, трябва да разтвориш крачетата им! Слагаш нова, огъваш крачетата в същата посока като на другите крушли и готово! Ако пак не свети, проблема е другаде! Там където двете метални пластинки се съединяват с крачетата, за които са захванати кабелите, няма добра връзка! Капваш с поялника и после затваряш добре двете пластмаси (силикон, тиксо или др. лепило)! Това е! Дано да светнат!
            Space Star 1.9 DID

            Коментар


              #7
              Моя съвет е да не ползваш поялник - само в краен случай и то ако нещата отиват към боклука.Рискуваш да стопиш пластинката.Моя стоп първо го бях дал на електричар, но вика запоих ти в началото крачетата и след това светнаха само две крушки. Каза, ако искам да се занимавам сам да си го оправя, защото пластинката е много фина. И аз се занимавах така, че се стопи

              Коментар


                #8
                Колкото и да се мъчиш няма да стане докато не разцепиш черната пласмаса която държи крушките те не се вкарват а като я разделиш от нитчетата има две много тънки ламаринки едната е + а другата - вкарваш крушката и подгъваш телчетата всяко към отделна пластина запечатваш капваш по малко канаколит или друго моментно лепило зглобяваш стопа и си готов.Успех
                FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                Коментар


                  #9
                  Идеята ми беше, че може и да не е от крушките! Не правете като мен да купувате крушки, 10 на брой от 3 W всяка! Те може би са здрави! Просто една капка калай и готово! Не се притеснявай за пластинките!
                  Space Star 1.9 DID

                  Коментар


                    #10
                    Крачетата на крушките не хващат калай.а и лентата до която се допират се топи от топрината.При мен се бяха окислили всички крачета на крушките явно от влага.И докато го правих имах усещането че не е направено да се ремонтира.ама с тези цени в БГ :D .
                    HONDA I-VTEC

                    Коментар


                      #11
                      Todor_Gagovski написа:
                      Крачетата на крушките не хващат калай.а и лентата до която се допират се топи от топрината.При мен се бяха окислили всички крачета на крушките явно от влага.И докато го правих имах усещането че не е направено да се ремонтира.ама с тези цени в БГ :D .
                      Колега, не става въпрос за запояване на крачета на крушките с ленатата, а запояване на двете пластинки (+ и -) за двете ленти, на коит пък опират крачетата на крушките! Не знам как да го обясня, та да ме разберете! При мен нищо не се спопи, не знам при Вас как е станало? И само да добавя, крушките не са свързани последователно! Дори и да има една изгоряла, другите трябва да светят!
                      Space Star 1.9 DID

                      Коментар


                        #12
                        Roko написа:
                        Идеята ми беше, че може и да не е от крушките! Не правете като мен да купувате крушки, 10 на брой от 3 W всяка! Те може би са здрави! Просто една капка калай и готово! Не се притеснявай за пластинките!
                        Тия стопове на бравите наистина ли с такива обикновенни крушки по 3 Вата или колегата е бил решил да си прави прожектор. Аз си мислех че са някви диодни. А колкото до запояването има индукционни поялници дето не награвят толкова и не топят. Те не са с метална човка а с жичка кантал. Щото наистина ако хванеш някой голям и велик руски поялник е възможно по скоро да калайдисаш някой казан но не и да направиш нещо финно.
                        Punto SX 1.1 55

                        Коментар


                          #13
                          Да 3 вата са! Пробвах с 1,2 W, ама не става! Тия от 3 вата ги намерих не в магазин за авточасти, а в такъв за ел.части! Не са диодни! Дори на гърба на пластмасата си пише 3 W 12 V!
                          Space Star 1.9 DID

                          Коментар


                            #14
                            Аз лично си смених лампичките на третия стоп.По колата единствено от ел.инсталациите мога да оправям ))Лампичките за 1.2 вата.Калайдисват се и се укрепят с топъл силикон( със силиконов пистолет).Става ПЕРФЕКТНО.Става с най-обикновен поялник.
                            www.avi7.hit.bg
                            Видеонаблюдение и системи за сигурност

                            Коментар

                            Working...
                            X