Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с преден ляв лагер или (не) на типо 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с преден ляв лагер или (не) на типо 1.4

    Здравейте колеги, аз не карам фиат, но мой приятел има проблем с фиат Типо, преди седмица е загряла доста предна лява джанта, вчера свалихме гумата, проверихме за луфтове и остановихме че има луфт на спирачния диск около 1мм който идва от лагера, решихме да го сменим, стария излезе доста лесно, сложихме новия, затегнахме пак полуоската и си има почти същия луфт, аз мисля чл главината се е разширила защото и новия лагер влезе доста лесно, но затова питам специалистите, ако можете да помогнете?Благодаря предварително

    #2
    По скоро е разширен отвора на шенкела,главинката трябва да е с намален диаметър,за да има луфт-от поста си мисля,че е първото-за уточнение-къде влиза леко?-външната гривна на лагера в шенкела или главинката във вътрешната гривна ?Имаше ли следи от превъртане по гривните или леглата?
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      vesko.t написа:
      По скоро е разширен отвора на шенкела,главинката трябва да е с намален диаметър,за да има луфт-от поста си мисля,че е първото-за уточнение-къде влиза леко?-външната гривна на лагера в шенкела или главинката във вътрешната гривна ?Имаше ли следи от превъртане по гривните или леглата?
      Трябва да влиза много плътно лагера дори се набива с преса и главината влиза плътно ако е превъртал се познава много лесно ,самата ос на главината по средата остава с дебела ивица
      FIAT UNO 1,4i ELEGANZA 160.A1.046

      Коментар


        #4
        Здравейте отново, ами доста лесно влязоха както и излезе и стария лагер, а слагането на новия не беше никак трудно, аз преди съм сменял лагер и доста трудно и излиза и влиза новия, и бях доста изненадан от лекотата на този. Предполагам че се е разширило гнездото, което води до търсене на друг, еми това е, благодаря за мненията.чао

        Коментар

        Working...
        X