Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мога ли да си сложа горивен филтър???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мога ли да си сложа горивен филтър???

    Колеги май затрупах форума с нови теми ама не съм предполагал че бравото може да е с толкова неизвестни Май се оказва че тоя малък звер няма горивен филтър, искам да попитам някой вещ в тая област ще попречи ли нещо ако резна маркуча на бензина и си сложа един филтър като на осталите "нормални" коли! че с нашия бензин без филтър не ми се мисли.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    На някои модели (по-новите) горивния филтър се намира в резервоара и не се сменя.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      spark написа:
      На някои модели (по-новите) горивния филтър се намира в резервоара и не се сменя.
      Да, за японските! но за фиат едвали са се сетили
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        Ами аз не виждам какво точно ще те спре да кръцнеш маркуча и да си сложиш един филтър като нормалните хора.Просто гледай да е някой по-истински че има едни дето се разпадат след време и стават на нищо.Аз лично предполагам че няма с нищо да навредиш на колата ако сложиш един.....вярявай ми има голяма нужда с нашите бензини и бензиностанции.
        Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

        Коментар


          #5
          Slavi_Lancia написа:
          Да, за японските! но за фиат едвали са се сетили
          Едва ли ще оставят колата без филтър, макара и Фиат! Виж да беше карбуратор на 30 години да, но инжекцион... Бъди сигурен, че колата ти има някъде филтър!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Vladim написа:
            Slavi_Lancia написа:
            Да, за японските! но за фиат едвали са се сетили
            Едва ли ще оставят колата без филтър, макара и Фиат! Виж да беше карбуратор на 30 години да, но инжекцион... Бъди сигурен, че колата ти има някъде филтър!
            Тва е другото нещо което ме спира , ако някъде има филтър най-вероятно на самата помпа и аз сложа още един ,мисля че помпата ще се натовари доста и ето ти белята, затова трябва да се убедя че наистина няма никъде филтър, на новите японки го има на самата помпа и се сменя на 150000 км
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #7
              Колеги ето го отговора на задачата -the new models, marea and bravo/a don’t have a replacable feul filter, thefilter is placed inside the feulpump, and needs no replacing. Филтъра е монтиран в помпата и работи докато е жива тя, принципа му е на центрубежните сили (като на зиловете масления) не е с филтриращ елемент. така че да ми е жива и здрава помпата и за многооо години с нашите горива :D
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #8
                Re: Мога ли да си сложа горивен филтър???

                Slavi_Lancia написа:
                Колеги маи затрупах форума с нови теми ама несъм предполагал че бравото може да е с толкова неизвестни Маи се оказва че тоя малак звер няма горивен филтър, искам да попитам някои вещ в тая област ще попречи ли нещо ако резна маркуча на бензина и си сложа един филтър като на осталите "нормални" коли! че с нашия бензин без филтър не ми се мисли.
                Правило № 3- Винаги спазваи правило № 1
                Мерцедес-SPRINTER 312 - 2,9TDI 122кс...МОЩНИЯ КАТЪР
                ФОРД И ЦИГАНИН ЗИМАТА НЕ РАБОТЯТ - Лично наблюдение...Някой да ме обори??????Мицубиши Каризма , бензин , автоматик, климатроник

                Коментар

                Working...
                X