Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Типото не иска да запали на бензин!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Типото не иска да запали на бензин!

    Здравейте колеги!Вчера както си карах колата на бензин и на един светофар угасна! Мъча да запаля - не иска! Минах на газ - запали от раз! След като се прибрах, реших да я погледна, но не видях нищо смущаващо - бензиновата помпа работи и има налягане, стъпковия двигател за оборотите и той работи, защото на газ е като часовник. Ако поддържам с педала за газта работи на бензин, но след като го отпусна и гасне! Ще съм Ви много благодарен ако ми дадете идеи къде да погледна, ако не - да я карам на сервиз! АКо някой знае добър сервиз за Фиат в Пловдив нека ми каже!Благодаря предварително!
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    #2
    Re: Типото не иска да запали на бензин!

    Forsaken написа:
    Здравейте колеги!Вчера както си карах колата на бензин и на един светофар угасна! Мъча да запаля - не иска! Минах на газ - запали от раз! След като се прибрах, реших да я погледна, но не видях нищо смущаващо - бензиновата помпа работи и има налягане, стъпковия двигател за оборотите и той работи, защото на газ е като часовник. Ако поддържам с педала за газта работи на бензин, но след като го отпусна и гасне! Ще съм Ви много благодарен ако ми дадете идеи къде да погледна, ако не - да я карам на сервиз! АКо някой знае добър сервиз за Фиат в Пловдив нека ми каже!Благодаря предварително!
    въздушен филтър сменял ли си скоро?
    Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
    Lancia Dedra 1.6 91г.

    Коментар


      #3
      Re: Типото не иска да запали на бензин!

      това имах в предвид и аз, ако е много затлачен въздушният филтър на газ колата върви добре ама на безин хич я няма. имах същият проблем с една Лада Самара
      Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
      Lancia Dedra 1.6 91г.

      Коментар


        #4
        Какьв модел е Фиата и какьв е мотора му?

        Коментар


          #5
          Благодаря за отговорите!Извинявайте, че забравих да напиша каква е колата - бях се шашнал!Типото е 93 г. 1,6 моно, 159А3 е двигателя. Днес реших да я пробвам - запали на бензин, но с леко занижени обороти - около 750-800 се колебаят, но ми вдигна оборотите на газта - 1200! Явно се нещо не и е наред, ама...! Въздушния филтър няма 3000 км. Ако след като сменя филтъра проблема остане, ще трябва да търся свестен сервиз в Пловдив!
          Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

          Коментар


            #6
            Ако ти е вьзможно, направи следния опит: От дясната страна на моноблока, под кутията на вьздушния филтьр се намира плочка/TPS/ на която има куплунг с 4 извода. При изключен мотор, издьрпай този куплунг/ с натискане на пружинката му/ и после запали без газ! Ако в този случай мотора заработи с нормални/около 900 об./ и то без прекьсване. ще ти дам по-нататьшни указания! Ако не можеш да го направиш, тогава направо при " ДИНЕКСПРЕС"-това е Фиат Пловдив и на скенер!

            Коментар


              #7
              Forsaken написа:
              Благодаря за отговорите!Извинявайте, че забравих да напиша каква е колата - бях се шашнал!Типото е 93 г. 1,6 моно, 159А3 е двигателя. Днес реших да я пробвам - запали на бензин, но с леко занижени обороти - около 750-800 се колебаят, но ми вдигна оборотите на газта - 1200! Явно се нещо не и е наред, ама...! Въздушния филтър няма 3000 км. Ако след като сменя филтъра проблема остане, ще трябва да търся свестен сервиз в Пловдив!
              И аз имам такав проблем ,на газ докато е студена държи по високи убороти ,и после падат на 800 и почва да тресе и да прекъсва.Даже като я изфорсирам почва да се дави
              FIAT TIPO 1,6

              Коментар


                #8
                Ще използвам тази тема да ви попитам нещо да не създавам нова.Та проблема е следния ,като си карам типото на газ ,и правя завои и съм изклучил от скорост и и мотора изгасва ??????
                FIAT TIPO 1,6

                Коментар


                  #9
                  Проблема с гасненето на газ при изключени скорости се получава от неправилно завихряне на въздуха, който обира газта от обема на плочката и през клапата не влиза нужното количество, тъй, като при исключване от скорост подването на газ е минимално. Проблема се решава, поне при мен, със завиране на въздухозаборния маркуч - обикновено е плетен и е насочен напред, назад, така, че насрещния въздух да не бие челно в него!Успех!
                  Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                  Коментар


                    #10
                    hit-ko написа:
                    Ако ти е вьзможно, направи следния опит: От дясната страна на моноблока, под кутията на вьздушния филтьр се намира плочка/TPS/ на която има куплунг с 4 извода. При изключен мотор, издьрпай този куплунг/ с натискане на пружинката му/ и после запали без газ! Ако в този случай мотора заработи с нормални/около 900 об./ и то без прекьсване. ще ти дам по-нататьшни указания! Ако не можеш да го направиш, тогава направо при " ДИНЕКСПРЕС"-това е Фиат Пловдив и на скенер!
                    При махнат куплунг (при мен плочката се пада под филтъра в ляво от инжекциона) държи стабилно 650 об./мин. със и без филтър и на газ и на бензин.А Динекспрес в Пловдив май са много зле откъм електрониката, щом ме пращат в София на елкон, и едно разчитане на гешките на компютъра ще ми струва 50 лева, защото щели да им пращат от София под наем някакъв стенд! Пази Боже!
                    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                    Коментар


                      #11
                      hit-ko написа:
                      Ако ти е вьзможно, направи следния опит: От дясната страна на моноблока, под кутията на вьздушния филтьр се намира плочка/TPS/ на която има куплунг с 4 извода. При изключен мотор, издьрпай този куплунг/ с натискане на пружинката му/ и после запали без газ! Ако в този случай мотора заработи с нормални/около 900 об./ и то без прекьсване. ще ти дам по-нататьшни указания! Ако не можеш да го направиш, тогава направо при " ДИНЕКСПРЕС"-това е Фиат Пловдив и на скенер!
                      И аз имам подобен проблем. Пробвах - като изключа TPS на бензин само леко припалва за 1-2сек с много ниски обороти и гасне. Кажи какво мислиш по въпроса. На газ си работи все едно не съм пипал нищо - ама това е нормално, то няма връзка.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        Здравей!И при теб ли се пада в ляво на инжексиона? ( да не би да съм откачил нещо друго )Като гледам, май ще трябва да смена стъпковия мотор, защото си правя извода, че щом ми държи 650 оборота при изключен TPS - значи тая джаджа работи. Като е студена ми играят оборотите. Или първо да го почистя?
                        Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                        Коментар


                          #13
                          Forsaken написа:
                          Благодаря за отговорите!Извинявайте, че забравих да напиша каква е колата - бях се шашнал!Типото е 93 г. 1,6 моно, 159А3 е двигателя. Днес реших да я пробвам - запали на бензин, но с леко занижени обороти - около 750-800 се колебаят, но ми вдигна оборотите на газта - 1200! Явно се нещо не и е наред, ама...! Въздушния филтър няма 3000 км. Ако след като сменя филтъра проблема остане, ще трябва да търся свестен сервиз в Пловдив!
                          закарай я в автосервиз ФОРМУЛА на бул.Южен след алфа газ аз съм доволен от тях имах подобен проблем обиколих маса сервизи накрая отидох при тях и те ми решиха проблема дават и гаранция УЖ
                          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                          UNO 1.0 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            Точно там след реглаж на газовата ми скочи на 15/100, и момчето дето ми я регулира такава учудена физиономия направи, че ще я помня дълго време! Но поне са свестни, а и човека, дето ми слага газовата работи само с тях и им набива канчетата, ако стане нещо. Но преди това искам да сменя кабели на свещи и самите свещи, филтри, катализатор и масло, та като ходя, поне всичко друго да ми е изрядно!
                            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                            Коментар


                              #15
                              Forsaken написа:
                              Здравей!И при теб ли се пада в ляво на инжексиона? ( да не би да съм откачил нещо друго )Като гледам, май ще трябва да смена стъпковия мотор, защото си правя извода, че щом ми държи 650 оборота при изключен TPS - значи тая джаджа работи. Като е студена ми играят оборотите. Или първо да го почистя?
                              Значи прочетох ти внимателно темката. Аз имах същия проблем. Като изключа от скорост гасне понякога, само на гореща кола.Аз направо съм изключил стъпковия мотор за празен ход. Той може да работи, но ако не работи коректно и достатъчно бързо, колата гасне.Пробвай като загрее колата просто го изключи това нещо. Така го блокираш в едно положение. Покарай я и виж дали ще ти загасне в това положение.Ако не ти гасне, можеш да го оставиш изключен, но тогава ще загубиш автоматичния смукач и при палене ще трябва да поддържаш сам оборотите, докато подгрее ламбда сондата.
                              Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                              Коментар

                              Working...
                              X