Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прекъсване, "забиване на нос", липса на мощност -

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прекъсване, "забиване на нос", липса на мощност -

    Нека да споделя как реших моя проблем, с който се боря от 4 месеца.Още като я взех прекъсваше в ниските обороти, при подаване на гас "забиваше носа", до 2500 об/мин не върви колата, като проблема се чувства по-осезаемо при студен двигател. След добавки, диагностики, смяна на филтри, свещи, кабели, термостат проблема се оправи донакъде след смяна на температурния датчик.Преди 2 седмици проблема се появи в засилена форма и то след зареждане от Петрол.Добре, сипвам 50 л. ОМВ, с какъвто карам винаги, слагам и една тубичка Редекс и карам и чакам да се оправи.Става все по-зле колата, проблема го има при топъл и при студен мотор.Псувам новия температурен датчик и си уговарям час за диагнострика във Вантотрейд.На диагностиката отсичат - "Проблем с газоразпределението - агренажа ти е заминал!" Със смесени чувства казвам - сменяйте, заедно с ролки, там каквото трябва, като не очаквам подобрение. Обаче днес си взимам колата и тя... просто върви!! Студена, топла, ниски, високи обороти - върви! Преди да започнат да я правят ми казаха 400 лв, отивам да я взема - приемчика казва 375, отивам на касата и плащам 341 :D .Доволен съм.
    Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
    Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
    Ex: Marea 2.4 JTD 2000
    Ex: Brava 1.6 1997
    Ex: Puntо 1.1 1994

    #2
    интересноа дали наистина точно там е бил проблема?или е било нещо по-малко, но...все пак е Ванто, но знае ли човеккак го установиха, или ти не беше там?
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Не бях там, не ме интересува как са го установили, но агренажа си беше за смяна - не е сменян никога, а колата е на 113000 км.(реални - колата е взимана от Италия от баща ми, който си живее там).Бях планирал смяната за следващата седмица, но така стана по-добре. Ванто дадоха гаранция 6 месеца - не ми се вярва да не са го пипнали тоя ремък - за 6 месеца мога да мина маса километри...
      Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
      Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
      Ex: Marea 2.4 JTD 2000
      Ex: Brava 1.6 1997
      Ex: Puntо 1.1 1994

      Коментар


        #4
        че са го сменили е яснопросто си мислех дали покрай другото, не са ти сменили и ремъкапросто е чудно как е бил здравпо принцип им дават до 120 000, но и годините си казват думатадоста си рискувал като си карал колата така
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Все не оставаше време, пък и покрай този проблем зарязах всичко друго по тая кола. Сега следват спирачки, нова лабда - мудничка била казаха хората . В тая връзка каква сонда да търся и къде - в сайта на hit-ko има 3 модела - как да разбера коя е за мен?
          Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
          Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
          Ex: Marea 2.4 JTD 2000
          Ex: Brava 1.6 1997
          Ex: Puntо 1.1 1994

          Коментар

          Working...
          X