Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е резбата на теглича?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква е резбата на теглича?

    Колеги с Браво/Брава/Мареа, можете ли да ми кажете, точно каква е резбата на теглича (куката), която се завърта, за да теглим.Моята Брава си я купих без теглич и в последствие си намерих такъв, ама се оказа от Ауди групата и там първо като диаметър е много по-голяма и самата резба е доста по-едра.Искам да ми помогнете като замерите точната резба и да кажа на даден стругар да ми я направи точно такава.Благодаря
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    А тук http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...%ED%E5чете ли
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Значи да го разбирам, че резбата е М16х2 така ли е със сигурност.Да не си дам теглича, който го имам сега на стругаря и да кажа да ми го направи М16х2 и да не стане накрая.Защото имам както казах теглич от Ауди ама той е М18 (така го измерих с шублера).Към колегите, които са много в час с тези истории да питам от резба М18 ще може да стане М16 нали?И аз съм завършил такъв техникум ама преди вече 7 години и не си спомням вече как стояха нещата толкова добре.п.п Колега благодаря за това където си намерил. Аз не успях (с тази търсачка не се справям добре )
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Колега, защо не уточниш коя резба е вътрешна и коя външна. Защото както си задал въпроса може ли да стане резба от М18 на М16, ако са вътрешни помисли, че няма начин.
        Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
        Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

        Коментар


          #5
          moko написа:
          Колега, защо не уточниш коя резба е вътрешна и коя външна. Защото както си задал въпроса може ли да стане резба от М18 на М16, ако са вътрешни помисли, че няма начин.
          Ами правилно ме поправяш за резбата дали е външна или вътрешна.Резбата на теглича е външна (естествено) иначе нямаше да питам дали ще стане да се пренавие от голям отвор по-малък :P
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Нямаш проблем от М18 да стане М16 външна.То от голямото лесно става малко.нали Но за да си сигурен за стъпката,трябва да я измериш.Това става лесно по следния начин-откъсваш едно парче хартия,слагаш го на пръста си,бръкваш в отвора,бележиш няколко стъпки от резбата като си врътнеш пръста.След това измерваш с шублера 4 стъпки и си готов-виждаш дали е 1.5,1.75 или 2.Но най-добре иди с колата при стругаря.Като ти го прави,да не удължава много резбата М16,че да не забият двете резби-вътрешната и външната-една в друга в дъното.Теглича не трябва да се завива до дъното,а 2 витки преди него.Дотам се ограничава с размера Ф18,който продължава нататък по теглича.Дано си ме разбрал.Успех
            Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

            Коментар


              #7
              lu40 написа:
              Нямаш проблем от М18 да стане М16 външна.
              Прости сметки показват, че от външна М18х2.5 не става М16х2, защото дълбочината на М18х2.5 е повече от 1мм и по-точно, за да се махне резбата 18, трябва да се намали диаметъра до 15мм - и естествено няма как да се нареже М16.
              Fiat Ritmo 105TC
              1600cc 105к.с.

              Коментар


                #8
                johnfound написа:
                lu40 написа:
                Нямаш проблем от М18 да стане М16 външна.
                Прости сметки показват, че от външна М18х2.5 не става М16х2, защото дълбочината на М18х2.5 е повече от 1мм и по-точно, за да се махне резбата 18, трябва да се намали диаметъра до 15мм - и естествено няма как да се нареже М16.
                А защо трябва да е 2.5
                Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                Коментар


                  #9
                  lu40 написа:
                  А защо трябва да е 2.5
                  Ами защото това е стъпката на стандартната метрична резба М18.
                  Fiat Ritmo 105TC
                  1600cc 105к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Каква е резбата на теглича?

                    BO написа:
                    Колеги с Браво/Брава/Мареа, можете ли да ми кажете, точно каква е резбата на теглича (куката), която се завърта, за да теглим.Моята Брава си я купих без теглич и в последствие си намерих такъв, ама се оказа от Ауди групата и там първо като диаметър е много по-голяма и самата резба е доста по-едра.Искам да ми помогнете като замерите точната резба и да кажа на даден стругар да ми я направи точно такава.Благодаря
                    Не само да теглим ,а да ни теглят също :D
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      И накрая да уточня със сигурност!Резбата на теглича е М16х2 - това е 100% измерена. Абсолютно нормална резба!Стругаря каза, че от М18х2.5 - както е стандарта, който колегата каза по-горе ще може да се направи М16х2 без никакъв проблем.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар

                      Working...
                      X