Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ще кажете за Фиат Добло?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво ще кажете за Фиат Добло?

    Едно приятелче иска да си купува Фиат Добло. Може ли някой, който има такъв автомобил да сподели плюсове и минуси? Знам добри неща за дизелите им но не знам нищо за поведението им на пътя и така нататък? Приятелчето има Ауди и иска да го смени за нещо, което му е практично за работа.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    Re: Какво ще кажете за Фиат Добло?

    GTipo написа:
    Едно приятелче иска да си купува Фиат Добло. Може ли някой, който има такъв автомобил да сподели плюсове и минуси? Знам добри неща за дизелите им но не знам нищо за поведението им на пътя и така нататък? Приятелчето има Ауди и иска да го смени за нещо, което му е практично за работа.
    Pecho е твоят човек Жоро.Имат такова във фирмата.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Ехр чак сега видях че е имало среща на 30-ти...вярно имам доста работа напоследък, то се вижда, като не идвам на срещи...но интересно че сега ми трябват съвети щото търсим коли за тоя и оня..Търсим кола и за бащата. Избора е между Пасат 4, Либра и Ауди А4. Либра не можахме да намерим ( за мое съжаление ) , а Ланчаждиите казаха че е кофти. А4...ужас. 95-6 - над 10 бона. Пасатите пък или са стари или са страшно неподдържани. За всичките коли се говори за Дизел. Всичко живо е обиколено по къщите, не знам какво да правя. Търсим кола около 10-11 от тия марки, колкото може по-нова. Претенциите са за сребриста, седан. Помагайте!
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Пустият му Нино! :DАми Доблото е от лятото, на малко над 15 000 км е - та кой знае какви впечатления... Двигателят определено е супер (~6 л/100 км градско). Но ако приятелят ти мисли да го взима на лизинг, непременно ми се обади да ти кажа това-онова (за да не пиша тук нелецеприятни неща за официалния вносител на марката в България и фирмите с които работи... а и за сервиза също).
        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #5
          GTipo написа:
          Ехр чак сега видях че е имало среща на 30-ти...вярно имам доста работа напоследък, то се вижда, като не идвам на срещи...но интересно че сега ми трябват съвети щото търсим коли за тоя и оня..Търсим кола и за бащата. Избора е между Пасат 4, Либра и Ауди А4. Либра не можахме да намерим ( за мое съжаление ) , а Ланчаждиите казаха че е кофти. А4...ужас. 95-6 - над 10 бона. Пасатите пък или са стари или са страшно неподдържани. За всичките коли се говори за Дизел. Всичко живо е обиколено по къщите, не знам какво да правя. Търсим кола около 10-11 от тия марки, колкото може по-нова. Претенциите са за сребриста, седан. Помагайте!
          На баща ти ще му кажеш за един-два месеца да си седне на д-- то и да не шава много!Да се види к’во ще става след нова година! На 27-ми се върнах от Италия и срещу хотела ми имаше един огромен дилър на Фиат-Алфа-Ланча.Естествено и коли втора употреба, но след 2003 г.Да не казвам, че цените са огън и жупел... също да не казвам, че в Милано и Бергамо има повече Фиат -Панда стария модел /не знам защо ги тачат и карат толкова/, но почти не се среща ВЕЧЕ БРАВО/БРАВА.... явно са изкупени.Това го казвам абсолютно сериозно.Направи ми силно впечатление, че карат доста още Пунто стария модел, който е по-отдавна в произвадство и продажби от Браво/Брава....те явно не са тачени коли там! А и аз като бивш собственик на Брава се солидализирам с тях!Така, че на баща ти му търси едно читаво Пунто, след 1999г! ПП... колкото и странно да Ви звучи Браво/Брава.. и то със старите италиански номера видях да карат само негри, араби и мароканци!!!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Pecho написа:
            Пустият му Нино! :DАми Доблото е от лятото, на малко над 15 000 км е - та кой знае какви впечатления... Двигателят определено е супер (~6 л/100 км градско). Но ако приятелят ти мисли да го взима на лизинг, непременно ми се обади да ти кажа това-онова (за да не пиша тук нелецеприятни неща за официалния вносител на марката в България и фирмите с които работи... а и за сервиза също).
            Не, на старо, каза че си има хора дето внасят от италия возила, това го водило. Трябвало му за дълги неща да слага.Верно ли е че избивало ръжда? Четох някакви работи из форума?За бащата и аз това казвам, ама не ще. Иска да си има кола, един месец вече няма и е подивял, кара моята. Той откакто кара моята се е замислил за иналианка де
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Е за ръждата не мога да споделя впечатления от първа ръка (за 5-те месеца със сигурност няма избила :D ). Но ми е малко чудно при положение, че от доста години заводски ламарините на фиатите се обработват много сериозно. На моята (от подписа) още никъде не съм видял ръжда, същото мога да кажа и за предишната - Типо 1.9 TD (беше на 15 год. когато я продадох).Иначе, това което написах за двигателя се отнася за 1.3 MultiJет, за другите модификации нищо не мога да кажа. Но съдейки по Типото (което не беше нито MultiJет, нито дори common rail), едва ли точно двигателят ще е проблема на едно примерно 5-6 годишно Добло (освен ако не са му врътнали 1 млн км, де).
              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар

              Working...
              X