Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електроинсталацията на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Електроинсталацията на Типо

    Днес направи ми се е.а майката с тея електрически истории по Типо-то.Издразних се преди доста време че не ми свети лампата в жабката и разглобих да видя за какво иде реч.Като за начало реших да видя да не е изгоряла крушката - здрава че и доста запазена.След това меря на куплунга - няма никой.Оказа се че някъде изчезва +.На самия куплунг има общо три жици - две са вързани заедно на едната кабелна обувка (черни) а другата е жълта с черно и е вързана на друагата кабелна обувка.Оказа се че жълто-черната е земя а черните са били + В крайна сметка разглобих цялото табло с предпазителите с надеждата да открия откъде поне да претегля нова жичка ама и там нещо не ми се получи.Намерих кой предпазител е за осветлението в купето (за жабката,плафоните на тавана и тази в багажника) обаче не намерих къде всъщност излизат кабелите за да си вържа моята жичка (черни имаше 20-тина и мерих на всяка една - дава връзка с предпазителя а като го сложа няма + на нито една от тях...луда работа).И накрая понеже ми омръзна да седя на студа а и умрях от глад му теглих една майна както и една на желанието си да е като хората и претеглих една жица от + на радиото до жабката (само за него се сетих че е с по-малък по ампераж предпазител).И сега работата заспа.Интересува ме едно друго нещо - до самото табло с предпазители намерих една кутиика (не е алармата).Закачена си е на самото табло отстрани (както е металната рамка на таблото е завинтена отстрани с два болтчета) и е с габарити около 5см на 10см.Влизат 2 или 3 малки куплунга с по 4-5 жички и още 1 или 2 по-големшки.Какво е това чудо?Благодаря!
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3
Working...
X