Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крушките в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Крушките в купето

    Колеги интересува ме на бравото крушката която е от горе на тавана (те даже са май три) за ляво/дясно и постоянно светещи. Та интересува ме какви са точно, как да разглобя капака и от къде да си купя силно светеща бяла крушка. Мойта в момента е жълта светят слабо и адски ме дразни...+ това и на пепелника ми изгоря зелената и нз как да я извадя щото като напъвам нестава пък ме е страх да не я счупяБлагодарности предварително!

    #2
    Плафонът се сваля, като се развиват две винтчета, които се намират под пластмасовите тапички в задната част на плафона. Тапичките се изваждат с тънка права отверка. В плафона крушките са две. Всяка по 4 вата. На пазара се намират предимно 2 вата, но с повечко търсене, или във фирмени магазини за крушки. Самите крушки са едни "пури"... но не помня точно, какво е означението им. Същите са и за осветлението на задният номер. Крушката на пепелника я теглиш смело! За съжаление често фасунгите нагарят и се отчупват "ушите" им с, които се захващат за пепелника. Ако това стане при теб, наклепай със силикон и не го мисли много!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Грешка Vladim За номера отзаде са габаритни крушки. А вътре в купето са такива, каквито ги описа точно.2 броя са, не са 3 Макар, че при превключването се създава илюзия, че са 3.Такава крушка ако искаш идеално бяла(около 6000К) можеш да постигнеш само ако сложиш диодни. Но не ти ги препоръчвам. Ефекта е хубав много, но не светят Горе-долу можеш да си докараш бяла крушка като си вземеш 2 такива обикновени и нанесеш 1,2 слоя син пернаментен маркер върху крушката. Ще стане като крушките тип "Blue vision" - бяла светлина.
      Bravo(TM) HGT

      Коментар


        #4
        VeSSkO написа:
        Грешка Vladim ....
        Напълно възможно! Отдавна съм я сменял и може да съм забравил, каква е точно таз отзад! Мисля, че на старият ми Опел бе с такава крушка осветлението на номера и от там се бъркам.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          искате да кажете, че няма да си намеря по силни крушки от тези.,който са в момента ? Ужас! Благодаря, ако намеря ще пиша все пак.

          Коментар


            #6
            bscsystem написа:
            искате да кажете, че няма да си намеря по силни крушки от тези.,който са в момента ? Ужас! Благодаря, ако намеря ще пиша все пак.
            В момента някой гении може да ти е сложил 2 вата крушки, а не 4! По принцип плафонът свети доста силно, дори се учудвам, че на теб не ти е достатъчно. А по-силни от фабричните крушки в пластмасови плафони не бива да се поставят-ще стопят пластмасите!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              bscsystem написа:
              искате да кажете, че няма да си намеря по силни крушки от тези.,който са в момента ? Ужас! Благодаря, ако намеря ще пиша все пак.
              Ако по "по-силни" имаш предвид ватове W не те съветвам. При продължително светене може да ти нагори капачката на плафона или околните пластмаси (заради повечето излъчена топлина). От тези крушки съм виждал 5 и 10W, като 5W за за купето, а 10W са за номерата и някой странични мигачи.
              Fiat Stilo 1.8 16V

              Коментар


                #8
                На Бравата ми в задния поафон е една крушка 10В. На нея си пише Фиат и искам да си взема 10В ама никъде не намерих - поне в 3-4 магазина за крушки където питах.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар

                Working...
                X