Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с 2-та на Типо 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с 2-та на Типо 1.6

    Здравейте колеги,значи имам следния проблем: когато превключвам на 2-ра (независимо от коя скорост го правя) понякога си влиза нормално, но в 50% от случаите просто не влиза (по-скоро изключва) шантава работа. А и не се чува нито да прехърква, нито да стърже нещо, просто не си отива на мястото. Има и доста голям луфт на скоростния лост.Ако някой ми даде съвет къде може да е проблема ще съм му благодарен.
    149 C2 046

    #2
    Няколко варианта -крива щанга (има няколко щанги които предват движението от лоста до скоростната кутия)-разбити втулки на щангите (това обеснява луфта на лоста) - сменяш щангите и се оправя проблема (90лв. комплекта)-крив избирач на скоростите (много слабо вероятно но ми се е случвало)-скъсан тампон на двигателя или скоростите (поогледай ги) макар че тогава има проблем основно с 3-та.-да ти се е***а лагерчето на лостовия мехнизъм което се намира върху кормилната рейка (често се случва и при мен от него се подбазиква от време на време) - оправя се с почистване (примерно с WD40 и после с тефлонова грес за смазване) - ако имаш достъп (при мен има доста ама е малко двигателчето) напръскай го с двата спрея и ще усетиш поне малка промяна в поведението при превключване.Успех!
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    Коментар


      #3
      Благодаря ти колега
      149 C2 046

      Коментар


        #4
        ако има нещо неясно - ще помагам.....наскоро рових по тея щанги
        Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

        Коментар

        Working...
        X