Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с разхода на Пунто 1.1sx

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с разхода на Пунто 1.1sx

    Онзи ден си напълних резервуара догоре с цел да засека най-реално колко ми гори колата! Минах 110км и заредих налях 10.2л и ме сви сърцето викам си то дето я напъвам пък и докато загрее в тоя студ! От вчера до днес само нормално каране и преди малко заредих тоя път бях минал точно 100км Събраха се 9.3л и сега само това ми е в главата! Колеги моля помогнете ако някой може да е полезен да казва ще съм му благодарен!!!ПС: Извинявам се на модераторите сигурен съм че има доста теми свързани с това но аз не влизам много често в този подраздел с консултациите понеже не съм компетентен да давам съвети и следователно не знам какво се е изписало! Благодаря!

    #2
    От кога ти гори така????

    Коментар


      #3
      отиди да ти я видят на стенд, причините може да са много ламда сонда,скапано гориво или просто не загрява достатъчно и кара само на смукач
      Намирам части всякакви
      0899113575

      Коментар


        #4
        Ми от доста време аз преди два дни смених маслото и масления филтър но не смених въздушния филтър! Ако го сменя ще помогне ли??? Иначе след нова година на стенд...

        Коментар


          #5
          Като за на първо време си махни катализатора и смени въз.филтър. Само от запуше катализатор разхода е по голям със 0.5-1 л.
          Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
          IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
          1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
          2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

          Коментар


            #6
            и що не смени въздушния филтър??? що се циганиш за 4 лева и стотинки.....не си написал какво ти е карането... за градско зимата в пловдив смятам, че е нормално...
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              #7
              Колега твоята кола загрява ли въобще?Тоя разход все едно на студено ти работи колата-този малък двигател загрява доста бързо(поне при мене е така и мисля,че е нормално)-я си провери охладителната система!Колеги понеже несъм много наясно с катализатора и съм чувал какви ли не неща за него та да попитам-при свален катализатор не се ли повишава разхода на гориво???
              Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
              Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
              Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

              Коментар


                #8
                Смених въздушния филтър вчера обаче днес брат ми забеляза че излиза бял пушек (не много, дори и в по топлото време като днес), най-вероятно от масалце и като я форсирам на място пръска гориво от ауспуха капки... След нова година трябва да я вода на майстор...

                Коментар


                  #9
                  пунто

                  Зависи каде си карал за София е добре за извън градско е много .
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Виж си термостата, струваше 15 лв по спомени... ако модела ти е без температурния датчик в купето няма как да видиш работната температура но може да направиш елементарната проба след като запалиш сутринта (студена кола) да провериш след 3-4 минути дали затопля маркуча към радиатора. Ако затопля - купувай термостат и действай, трябва ти само едно легенче за антифриза да си подложиш...Само за сведение - моето харчеше 7.5/100 газ в София!
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      spoty написа:
                      като я форсирам на място пръска гориво от ауспуха капки... След нова година трябва да я вода на майстор...
                      Да пръска гориво е много малко вероятно - според мен или се получава конденз от топлите газове и студенитe тръби на ауспуха или си пръска чиста водица от кофти бензин.Колкото до разхода - ами и моя е толкова - не ми харесва ама е толкова даже зимата градско във ВТ е 10. Задръстванията тук са все още умерени поради сравнително малкия брой коли, но пък и улиците тук са направени колкото да се разминат 2 велосипеда. Като сложа и това че целия град е в баири и 10 разход си го хващам от раз.Поне на моето Пунто съм убеден в изправността на термостата, въздушния филтър е нов, след закачане на компютър няма проблеми с някой датчик, ламбдата е изправна - откъде е този разход незнам явно от шофьора остава да е
                      Punto SX 1.1 55

                      Коментар


                        #12
                        e стига де аз по студеното не я напъвам много обаче наистина ми прави впечатление че бавно загрява... аз мога ли да си сменя сам тоя термостат или е по-добре да отида на майстор....

                        Коментар


                          #13
                          предполагам и ти като мен нямаш оборотомер затова направи следния експеримент - запали колата / трябва да е студена / и слушай оборотите... след от 3 до 5 минути / зависи колко е студено навън и колко е студена колата / оборотите осезаемо падат / чува се и се усеща / - значи колата е загряла. поне при мен е така и нямам оплаквания за разхода / 6 на 100 смесено при доста тежък десен крак - - на 27.12 - Русе - Бургас - 270 км. - 3 часа, като се има пред вид, че в айтоския проход беше позамръзнало и карах с 50, а на магистралата акъла му взех на тва пунто - 145 км/ч /та ако не ти загрее до 3-5 минути - съгласен съм с колегата за термостата....
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар

                          Working...
                          X