Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лепене на пластмаса

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лепене на пластмаса

    Я кажете с какво се лепи пластмаса (не знам каква точно). С поксипол не става, пак се чупи. Става дума за лека пукнатина на задна врата на Типо (пластмасова е, за който не знае)?

    #2
    Не се лепи с нищо-става въпрос за надеждна връзка...Ако е по носещата част от конструкцията-от вътрешната страна-метално парче за якост /ламарина с необходимата дебелина например/-поп нитове или болтове за мех. връзка-отгоре кит и боя за козметика.Да не забравиш да ограничиш пукнатината с малка дупчица в краищата...
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Еми то отвън като е събрана пукнатината не личи нищо почти! Значи да търся някаква шина и с рапидки или болтове да се хване Евентуално 2-3 рапидки ще ги преживят отвън, дори да се виждат

      Коментар


        #4
        Ето как си "лепих" предната броня... Взех няколко телчета от тези за тел-бод, малко ги резнах с едни клещи да станат по-къси. Пристегнах бронята с едни стяги. Телчетата ги загрях с поялника и после ги сложих в бронята от вътрешната страна. Те бяга горещи и влизаха като в масло За 2 см пукнатина сложих около 7-8, след това върху тях обилно минах с пистолета със силикона на пръчки. Доста здраво стана и отвън не се вижда нищо.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Аз пласмасовите детайли ги лепя с поялника-незнам при тебе дали ще стане?Ако имаш възможност да бъркаш с него-ще ти дам един съвет -взимаш от някакви стари тонколони решетката(тя е тънка и метална с дупчици)изрязваш от нея парче за да покрие и 2та края на цепката равномерно-слагаш поялника на нея за да се нагрее много добре и за да почне да потъва(решетката) сама в пластмасата!Нагряваш навсякъде равномерно-колега незнам дали ще ме разбереш,но ме цепи една глава от снощи та да прощаваш
          Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
          Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
          Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

          Коментар


            #6
            Проблема е решен с алуминиева шина отвътре и нитове. Не е много красиво, но е здраво!

            Коментар


              #7
              vesko.t написа:
              Не се лепи с нищо-става въпрос за надеждна връзка...
              Мисля че грешиш! Значи пластмаса се лепи и то много добре!!! На принципа както се заварява метал <с метал> чрез разтопявяне!При пластмасата е аналогично, пак с електроди <пластмасови естествено> и разтопяване И ако е направено както трябва връзката става доста надеждна.Но има едно условие самите електроди трябва да са от същия материал от който е направена бронята, а те са много, именно в това е тънкоста! Казвам това за да знаят колегите, че има начин да им бъде възстановена бронята или друг пласмасов детайл
              TIPO 1.6 SX
              <ОцВеТиТеЛ>

              Коментар


                #8
                За по-малки пластмасови детайли може да ползваш Bison Plastic! Нечовешкото лепило за пластмаса! Прозрачно е и не ти залепва по ръцете.
                ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                Коментар


                  #9
                  то това не е точно пластмаса така че vesko.t e прав че е с нищо.материала е като стъклопласт и с нагряване направо изчезва.
                  punto 1.2 16v sporting

                  Коментар

                  Working...
                  X