Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем: Fiat Brava 1.6 16v '97

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем: Fiat Brava 1.6 16v '97

    Здравейте, първо Сега да разкажа какъв ми е проблема Вчера си закупих такъв автомобил (Fiat Brava) много хубава, запазена в добро техническо състояние. Карах я всичко ОК - 130-140 повече непосмях. Да обаче така до тая сутрин когато излязох на магистралата и започнах да ускорявам.Първа, втора, трета, четвърта и тука вече стана проблемно. Като включа четвъртата и мина малко над 80 и нещо изпод капака започва да гърми. Като пукот на неизгорели газове (може и такова да е незнам затова питам) и ме забива. Пета да включа - абсурд. Аз повече от 80 немога да вдигна.С газова уредба е междудругото.Моля ви се съветвайте ме нещо. Какво може да е, свещи, центровка незнам Edit: Моля ви се, ако темата е в грешен раздел не я местете - няма да мога да я намеря. Поне временно.

    #2
    На газ ли беше или на бензин като стана това? Колата сега ли е внесена? Какви консумативи си сменял? Прегледа ли си кабелите? Какно гориво си слагал? Някакви течове? Ръмжи и пука под капака е кофти въпрос, нали се сещаш?
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      GTipo написа:
      На газ ли беше или на бензин като стана това? Колата сега ли е внесена? Какви консумативи си сменял? Прегледа ли си кабелите? Какно гориво си слагал? Някакви течове? Ръмжи и пука под капака е кофти въпрос, нали се сещаш?
      Отговарям последователно:1. На газ беше.2. Не е нов внос от човек е взимана.3. Сменени са всички консумативи (думите на предишния собственик) мярнах един ремък който наистина беше нов но това е което съм видял, за другите неща незнам.4. Кои точно кабели да прегледам ?5. Гориво - газ както споменах вече (надали е от нея) - но мисля да пробвам на бензин как ще е 6. Течове не се виждат.7. Не ръмжи, само пука - силно! Иначе поддържа обороти, на ниските предавки е цар. Ама на четвъртия зъб като вдигна 80 и нагоре и започва - пук, пук, пук (през определен интервал от 2-3-4 секунди)!! Ако задържа газта продължава, като върна газта и спира да пука PS. A може ли да е свещ

      Коментар


        #4
        VENOMER написа:
        GTipo написа:
        На газ ли беше или на бензин като стана това? Колата сега ли е внесена? Какви консумативи си сменял? Прегледа ли си кабелите? Какно гориво си слагал? Някакви течове? Ръмжи и пука под капака е кофти въпрос, нали се сещаш?
        Отговарям последователно:1. На газ беше.2. Не е нов внос от човек е взимана.3. Сменени са всички консумативи (думите на предишния собственик) мярнах един ремък който наистина беше нов но това е което съм видял, за другите неща незнам.4. Кои точно кабели да прегледам ?5. Гориво - газ както споменах вече (надали е от нея) - но мисля да пробвам на бензин как ще е 6. Течове не се виждат.7. Не ръмжи, само пука - силно! Иначе поддържа обороти, на ниските предавки е цар. Ама на четвъртия зъб като вдигна 80 и нагоре и започва - пук, пук, пук (през определен интервал от 2-3-4 секунди)!! Ако задържа газта продължава, като върна газта и спира да пука PS. A може ли да е свещ
        Най-вероятно много лоша центровка на газ или кабели за свещи/свещи. Ако на бензин го няма проблема - ясно - това е.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Скоростната кутия .... или по скоро четвъртата предавка в нея....
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            kiro_of_the_day написа:
            Скоростната кутия .... или по скоро четвъртата предавка в нея....
            Ами вчера как всичко беше наред, а сега Неможах да повярвам..

            Коментар


              #7
              Чакай малко, само в движение на 4-та ли го прави или и на място при определени обороти? Какво значи "забива"? Искаш да кажеш, че губиш мощност изведнъж ли или ...
              Fiat Stilo 1.8 16V

              Коментар


                #8
                VENOMER написа:
                GTipo написа:
                На газ ли беше или на бензин като стана това? Колата сега ли е внесена? Какви консумативи си сменял? Прегледа ли си кабелите? Какно гориво си слагал? Някакви течове? Ръмжи и пука под капака е кофти въпрос, нали се сещаш?
                Отговарям последователно:1. На газ беше.2. Не е нов внос от човек е взимана.3. Сменени са всички консумативи (думите на предишния собственик) мярнах един ремък който наистина беше нов но това е което съм видял, за другите неща незнам.4. Кои точно кабели да прегледам ?5. Гориво - газ както споменах вече (надали е от нея) - но мисля да пробвам на бензин как ще е 6. Течове не се виждат.7. Не ръмжи, само пука - силно! Иначе поддържа обороти, на ниските предавки е цар. Ама на четвъртия зъб като вдигна 80 и нагоре и започва - пук, пук, пук (през определен интервал от 2-3-4 секунди)!! Ако задържа газта продължава, като върна газта и спира да пука PS. A може ли да е свещ
                Ако ти се случи отново, премини на бензин и виж има ли промяна! Тогава ще коментираме по конкретно!

                Коментар


                  #9
                  Stoyan_68 написа:
                  Чакай малко, само в движение на 4-та ли го прави или и на място при определени обороти? Какво значи "забива"? Искаш да кажеш, че губиш мощност изведнъж ли или ...
                  Да, само в движение на четвърта ми го прави. На място не прекъсва, и ниските си ги поддържа на 1000 точно. А за забиването - да то дето губи мощност, ами и забива цялата предница все едно спирачки натискам. А и като за 100-те си и горница коне мога да кажа, че въобще не тегли кой знае колко. Има и друго, но за него забравих да ви питам.Значи, има едно като впръсквач на таблото и свети червено - това така ли трябва да е ? И друго - до къде трябва да стига стрелката на термометъра при достигане на работна температура ? Защото при мен стрелката едвам отлепя 2-3mm след дълго каране, а като върна малко газта и за отрицателно време стрелката пада така, все едно, че сега тръгвам. Не трябва ли до средата поне да стигне ?

                  Коментар


                    #10
                    hit-ko написа:
                    Ако ти се случи отново, премини на бензин и виж има ли промяна! Тогава ще коментираме по конкретно!
                    Добре приятел, аз мислех да пробвам, ама нямах бензин. Ще капна и ще ви кажа какво е станало.

                    Коментар


                      #11
                      Светещата лампа не на инжекциона,хубаво ще е да отидеш на компютърна диагностика.Относно стрелката за температурата,изобщо не трябва да е там,при мен е малко преди чертичката която е на средата на уреда.Термостата ти сигурно стои постоянно отворен,освен ако самият уред за отчитане на температурата не показва вярно.При тази ниска температура не знам изобщо как не ти замръзва изпарителя.Провери и тези неща и тогава пак кажи как се държи Бравата.

                      Коментар


                        #12
                        VENOMER написа:
                        Да, само в движение на четвърта ми го прави. На място не прекъсва, и ниските си ги поддържа на 1000 точно. А за забиването - да то дето губи мощност, ами и забива цялата предница все едно спирачки натискам. А и като за 100-те си и горница коне мога да кажа, че въобще не тегли кой знае колко. Има и друго, но за него забравих да ви питам.Значи, има едно като впръсквач на таблото и свети червено - това така ли трябва да е?
                        Определено не трябва да ти свети!!! Това означава, че ти минава двигателя в сервизен режим и ... единственото ти спасение е компютърна диагностика и изчистване на грешките! И един въпрос - имаш ли емулатор на дюзите ? Ако нямаш горещо ти препоръчвам да си сложиш! Според мен проблема определено не е в четвъртата предавка ...П.С. Погледни и още нещо! Преди няколко дни имах подобен проблем - Излязох на магистралата и 3-4 скорост, 70-80км и край ... до там, не ще да върви!!! Спирам, вдигам капака, поглеждам и какво да видя - ще се опитам да ти го обясня нагледно, защото все още не ми е ясно технически - в предната дясна част на двигателя излиза едно тънко маркуче /може би нещо за вакуум /, другия край на което влиза в щуцер в задната средна част на двигателя. Та въпросното маркуче се беше пукнало и извадило!!! Отрязах пукнатия му край и го сложих в щуцера и ... :D всичко е ОК, колата си тръгна перфектно на газ ...
                        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                        Среден разход на газ

                        Коментар


                          #13
                          Колега смени си термостата и мисля че ще се оправи.И може също да почистиш изпарителя че едва ли е правено някога.
                          FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                          Коментар


                            #14
                            Заредих бензинец и се поизтирих лекичко 130km/h - няма го проблема. Инжекцията продължава да свети, и на газ пак си прави тъй.

                            Коментар


                              #15
                              Колега,от това което чета си мисля така:виж си тройника на газовата след изпарителя-да не би да е натегнат много и да пуска малко газ,развий малко и карай,после пак развий и така виж има ли ефект....,ако не-отиди на газаджия да види,щом казваш,че на бензин е ок.При мен на бензин ми е мизерно заради ламбда сондата или дюза,но на газ е ок.Никога не съм имал проблем на газ.За лампата на таблото ДЮЗАТА-не трябва да свети,това означава,че нямаш емулатор на дюзите на на газовата ИЛИ има някакъв проблем с ЕКУ или др.Стрелката за темп. със сигурност термостат или неправилно отчитащ датчик-смени термостата,не е толкова скъп,20-40лв.Оттам ще ти падне и разхода мин. с 1л.!Друго здраве и Весели празници.Ако има други проблеми-пиши,ще помагаме с АКЪЛ))поздрави:sasco

                              Коментар

                              Working...
                              X