Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

стопи ми се кабела за късата светлина на фара?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    стопи ми се кабела за късата светлина на фара?

    Значи, колеги вчера спря да ми свети лявия фар на Пунтото и когато махнах капачката видях че кебела е нагорял и почти се е стопил. Някой има ли идея какво може да е причинило това?

    #2
    хлабава връзка - затегни си кабелните обувки които влизат в крушката, а тази със стопения кабел направо я сменяй
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      проблема е, че това се получи като сложих новия усилвател и фаровете започнаха да премигват мисля че може и това да е прочина

      Коментар


        #4
        drago_1 написа:
        проблема е, че това се получи като сложих новия усилвател и фаровете започнаха да премигват мисля че може и това да е прочина
        Това по-скоро е ускорило процеса. Според мен имаш кофти контакт между клемите на крушката и кабела (както казва стеф) или мощността на крушката не е подходяща. Оправи го да не стане беля. Конектора нагорял ли е?
        Fiat Stilo 1.8 16V

        Коментар


          #5
          нищо друго освен клемата не е нагоряло дори и крушката не е изгоряла (55 W) колкото е и по указания на производителя. Проблема е че ми изпадна и пластината която придържа самата кръшка съм фара и незнам от къде да я намеря

          Коментар


            #6
            Като не прави добър контак се вдига съпротивлението и от там нагаря /гори кабела. Смени кабела и обувката .Не е лошо щом си сложил и силен усилвател да помислиш и за кондензатор към него . Щото аоде сега крупка или кабел е дребна работа ама ако е нещо друго... Усилватела като лапне ток изведнъж и пада напрежението на цялата система в колата което е много лошо...
            Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
            IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
            1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
            2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

            Коментар


              #7
              HCO написа:
              Като не прави добър контак се вдига съпротивлението и от там нагаря /гори кабела. Смени кабела и обувката .Не е лошо щом си сложил и силен усилвател да помислиш и за кондензатор към него . Щото аоде сега крупка или кабел е дребна работа ама ако е нещо друго... Усилватела като лапне ток изведнъж и пада напрежението на цялата система в колата което е много лошо...
              мерси за съвета наясно съм с това но се бръкнах доста покрай подараците за коледа и кондензатора ще позачака 1 месец

              Коментар


                #8
                и при мен беше така, изгори ми две крушки... а нямам усилватели и др натоварвания в ел инст.както каза колегата, скъсяваш кабелчето, почистваш обувката и готово
                A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                e30 forever!

                Коментар

                Working...
                X