Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не загрява

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не загрява

    Привет на всички FIAT маниаци.Лятото моята FIAT TEMPRA 1.9TD си загрявашеестествено нормално но от известно време нещо имам много слабо парно а и температурата на водата се покачва само до първите 2 чертички горе долу 50 градуса,ако някой има идея от какво може да е ще съм благодарен.
    Fiat Tempra Virtual

    #2
    Както всеки би казал-термостат! Има и друго устройство, което определя посоката на маслото-дали да мина през радиаторчето, или докато е студена колата да си го върти само в мотора. Аз лично научих за това от един колега. Не е зле след, като запалиш колата да изчакаш десетина минути и да пипнеш радиаторчето (масленото). Ако е топло значи този ’маслен термостат’ не затваря и при студен мотор охлажда маслото. Скоро мисля да направя и при мен този тест, имам съмнения, че и моят мотор не загрява достатъчно бързо, а термостатът ми е новичък.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Нямам идея къде се намира този маслен радиатор.
      Fiat Tempra Virtual

      Коментар


        #4
        to6ko написа:
        Нямам идея къде се намира този маслен радиатор.
        Погледни тръбичките от масления филтър на къде се отправят и ще разбереш кое е масления радиатор.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          пипни си тръбите на големия кръг , тази която отива към радиатора дали е студена след като колата е леко позагряла(40 градуса) ако е топла като другите в малкия кръг несъмнено термостата е постоянно отворен и водата ти циркулира непрекъснато и в двата кръга, по този начин не може да загрее тъй като постоянно се охлажда в радиатора . сменял съм поне 3 термостата и моя съвет е : купи си най-скъпия
          Tipo 1.6 i.e. '94

          Коментар


            #6
            Re: Не загрява

            to6ko написа:
            Привет на всички FIAT маниаци.Лятото моята FIAT TEMPRA 1.9TD си загрявашеестествено нормално но от известно време нещо имам много слабо парно а и температурата на водата се покачва само до първите 2 чертички горе долу 50 градуса,ако някой има идея от какво може да е ще съм благодарен.
            Термостат, термостат.Просто няма да повярваш как ще се променят нещата със смяната на това Струва около 60лв, този от снимата е 57лв мисля, закупен от hit-ko това лято.Минал съм през този сценарий, стъпка по стъпка.Темпрата е същата. Моя термостат отваряше на приблизително същата температура каквато я описваш, а трябва да го прави на 80гр.Сега и зимата си качва бързо една чертичка преди 90гр и си стои там.Впрочем разбрах че колата има и не лошо парно след смяната
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #7
              Дам и аз съм за термостата...друго няма какво да е.Обикновенно или не се отваря изобщо или не се отварят достатъчно или си седи отворен непрекъснато.Цената за типо-то беше около 20-30 лв.
              Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

              Коментар


                #8
                Благодаря за съветите на всички. :P :P :P :P
                Fiat Tempra Virtual

                Коментар

                Working...
                X