Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регулиране височината на фаровете.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Регулиране височината на фаровете.

    Въпроса е следния : възможно ли е на браво което няма регулиране на височината на фаровете от таблото да се коригира от самите рефлектори чрез някаква врътка и къде се намира. Проблема ми е че фаровете ми са забити в земята като на балканче
    Fiat Stilo JTD ....sold
    Volvo C 70 ....

    #2
    еми ладата ми на времто имаше :D , мисля това отговаря на въпроса ти
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      еми ладата ми на времто имаше :D , мисля това отговаря на въпроса ти
      да ти кажа ....не отговаря
      Fiat Stilo JTD ....sold
      Volvo C 70 ....

      Коментар


        #4
        Разбира се, че има! Две врътки + това! По-високо намиращата се е за вертиканото насочване, а другата е за хоризонталното, тя се върти повечко обороти докато се види промяна в посоката на светене.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          Разбира се, че има! Две врътки + това! По-високо намиращата се е за вертиканото насочване, а другата е за хоризонталното, тя се върти повечко обороти докато се види промяна в посоката на светене.
          благодаря ти за инфото, ще съм ти още по-благодарен ако имаш възмочност да ми обясниш(покажеш) къде точно се намират.
          Fiat Stilo JTD ....sold
          Volvo C 70 ....

          Коментар


            #6
            Mescalin написа:
            благодаря ти за инфото, ще съм ти още по-благодарен ако имаш възмочност да ми обясниш(покажеш) къде точно се намират.
            Отваряш капака и поглеждаш над фара. Ще видиш разни дупчици. Като погледнеш през тях ще видиш пластмасовите накрайници на врътките. Разгледай в сервизното описание, там има схеми.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              ok , благодаря ти
              Fiat Stilo JTD ....sold
              Volvo C 70 ....

              Коментар


                #8
                Пич, няма кола която да е без реглаж на фаровете, само ако е удряна и нескопосано направена може да нямаш ход за регулиране имал съм такъв рпоблем на служебната и се реши с набиване на клинове под фара ... не че е супер ама помага :D
                Fiat Tipo 1.6 DOHC

                Коментар


                  #9
                  ясно... моето Пунто фаровете му се регулират от таблото ама ... явно предишния собственик го е надънил някъде отпред и фаровете скобичките му с които се хваща за купето са странно зелепени с нещо... и 2та фара светят в различни посоки десния(ударения) свети по високо а другия по ниско ... и дори с тия за регулирането не мога да ги нацеля точно ... в смисъл има ли някви стандарти... чувал съм че се партакира пред стена на 2 метра и се мери 1и80 височина на светене.. Па и тия ксенонки трябва да се оважат :D яко греят нощем направо ми пълнят сърцето :D
                  Punto 2002 - смачкано

                  Коментар


                    #10
                    .....а имали врътки за регулиране на фарове на кола която си има ел.регулиране от купето, щото моите са вдигнати на макс ама пак ми се гледат къси
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #11
                      Slavi_Lancia написа:
                      .....а имали врътки за регулиране на фарове на кола която си има ел.регулиране от купето, щото моите са вдигнати на макс ама пак ми се гледат къси
                      Отгоре на фара има няколко дупки едната е над моторчето за регулиране от вътре (от купето) на самото моторче има врътка с шестограм N 6 тя е за регулиране на височината :D p.s. Какво стана с алармата?
                      Marea Weekend TD100 HLX
                      Големия Кораб

                      Коментар


                        #12
                        ohooo написа:
                        Slavi_Lancia написа:
                        .....а имали врътки за регулиране на фарове на кола която си има ел.регулиране от купето, щото моите са вдигнати на макс ама пак ми се гледат къси
                        Отгоре на фара има няколко дупки едната е над моторчето за регулиране от вътре (от купето) на самото моторче има врътка с шестограм N 6 тя е за регулиране на височината :D p.s. Какво стана с алармата?
                        Aaaaaa..... БАЛГОДАРЯ колега, за алармата съм забравил да ти отговоря. Да има, там е точно където каза, включих я и си работи нормално някои ден ще бъзикна и фаровете че все ниски ми идват
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар

                        Working...
                        X