Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фабрична аларма на браво, къде е???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фабрична аларма на браво, къде е???

    Абе колеги да задам едно леко въпросче, бравото ми има ключета малки за аларма има и обемни датчици в купето , има и светодиод даже, обаче алармата или е изключена с кюча, или я няма, или аз немога да я намеря :D днес глех под капака гледах никъде няма ни централа ни сирена, аз предполагам че са на едно де, ама и така да е пак не ги намирам за да врътна ключето да видя работили тая пущина. Някои знае ли къде се монтира фабричната аларма за да знам къде да я търся или да установя липсата и?
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    Колега отвори капака на бушоните под волана долу в ляво и вътре има пласмасово капаче кръгло отваряш го от долу е ключалката за включване на алармата :D
    Marea Weekend TD100 HLX
    Големия Кораб

    Коментар


      #3
      Евала колега, тъкмо си мислех че никои няма да отговори. Еи сега припкам да видя що за животно е това и имали почва в моита кола :D
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        А как точно действа тази аларма и какъв е смисъла от нея, ако всеки път за да я включа трябва да отварям това капаче и да връткам ключа.Питам, защото и на мен ми дадоха такова ключе за алармата, а се чудя какво да го правя.
        Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
        Преди: Браво 1,6 16в SX

        Коментар


          #5
          blato написа:
          А как точно действа тази аларма и какъв е смисъла от нея, ако всеки път за да я включа трябва да отварям това капаче и да връткам ключа.Питам, защото и на мен ми дадоха такова ключе за алармата, а се чудя какво да го правя.
          А дистанционно в ключа имаш ли :D
          Marea Weekend TD100 HLX
          Големия Кораб

          Коментар


            #6
            blato написа:
            А как точно действа тази аларма и какъв е смисъла от нея, ако всеки път за да я включа трябва да отварям това капаче и да връткам ключа.Питам, защото и на мен ми дадоха такова ключе за алармата, а се чудя какво да го правя.
            А защо ти е да я изключваш всеки път, че после да я включваш? А ключето си го пази, ще ти трябва ако се скапе алармата. :D
            Fiat Stilo 1.8 16V

            Коментар


              #7
              Малкото ключе, което се пъха под кормилото, е за да се изключи за постоянно алармата (ако например колата няма да се ползва дълго време или пък ще се транспортира от Италия до България на автовоз, за да не се разпищава алармата). Иначе обикновено колите с вградена аларма си имат и едно копченце в контактния ключ, което действа хем като дистанционно за централното заключване, хем е дистанционно за алармата.Самата сирена пък се намира в предния ляв калник под акумулатора. По книжки съм чел, че си има автономно захранване и дори при откачане на акумулатора продължава да пищи. Дано да е така!
              Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

              Коментар


                #8
                ohooo написа:
                blato написа:
                А как точно действа тази аларма и какъв е смисъла от нея, ако всеки път за да я включа трябва да отварям това капаче и да връткам ключа.Питам, защото и на мен ми дадоха такова ключе за алармата, а се чудя какво да го правя.
                А дистанционно в ключа имаш ли :D
                Ами не, нямам защото ми дадоха само синия ключ и там няма ключе за алармата. Възможно ли е да се направи отделно дистанционно за алармата, ако не са я махнали, а е само изключена?
                Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
                Преди: Браво 1,6 16в SX

                Коментар


                  #9
                  Фабрична аларма имат само колите с централно което е с копче от ключа, но не всички, на моята например има такова копче и светодиод но аларма няма.А с ключето при бушоните се указва дали да работи или не алармата.
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                  Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                  Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                  http://forum.fiat-bg.org

                  Коментар


                    #10
                    Не е така. На Бравото е имало аларма с обемни датчици и светодиод на централана колона в средата има.Разбира се при превоза са я свалили, но буксата и стоеше. Дистанционното обааче е било отделно, защото и на двата Сини ключа няма бутончета.
                    ex Fiat Bravo TD 100 SX
                    ex Fiat Marea TD 125 ELX
                    Fiat Marengo TD 100
                    Lancia Zeta 2.0 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Аз съм с фабрична аларма. Имам само един син ключ и отделно джаджа за алармата. Имам и едно малко ключе за изключване на алармата.При мен се намира между десния фар и радиатора. Правоъгълна пластмасова кутийка.

                      Коментар

                      Working...
                      X