Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Самоволно изключване от скорост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Самоволно изключване от скорост

    Колеги, преди време на един приятел, който има Темпра 1.6 му се случи следното: всички скорости, които се включват при движение на лоста напред - първа, трета и пета започнаха да изключват самоволно на десен завой. Тази сутрин и моята вярна Темпра ми изневери - случи се същото, но изключва само трета скорост. Някой да има идея каква може да бъде причината???

    #2
    Тенкс

    deqnak__ написа:
    познат проблем при Tipo/Tempra. Скоросния лост е свързан със скоростната кутия посредством няколко лосчета. Ще ги видиш в задния край на двигателя. Взимаш едно WD-40 и пръскаш по сглобките им. Ако не се оправи и луфта им наистина е голям, новите ги има и май бяха до 20 лв. УСПЕХ.
    Точно това направих, но май не съм напръскал достатъчно. Защото скоростите бяха започнали да включват трудно и видях, че от зимата тези лостчета са ръждясали здраво. Ще напръскам пак :D

    Коментар


      #3
      Може и да е от износена запчатка,дано не е ,но на мен на предната кола така ми изключваше на пета и се оказа запчатка.Успех
      BRAVA,когато НЕ гори

      Коментар


        #4
        Провери окачването на двигателя, сьответно- тампоните:често срещана причина!!!

        Коментар


          #5
          Тенкс

          Благодаря на всички, оказа се, че е от клеясалите лостове за включване на скоростите. Повечко спрей - и станаха като нови :D

          Коментар


            #6
            ето тук е описано подробно.
            Fiat Brava 1,2 16V SX и колело

            Коментар

            Working...
            X