Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо такава разлика с разхода?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо такава разлика с разхода?

    За разхода е писано много и има хубави постове.Но все пак аз имам един въпрос:защо след като по каталог Разход на гориво (л/100 км)Градски цикъл 11 9.4 при 90 км/ч 6.5 5.3 Комбинирано 8.2 6.8 на 1.6 16V му дават по-големия разход доста често на практика 1.4 16V гори повече? Благодаря предварително на отговорилите :D
    Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
    Обичам Родината,мразя държавата!

    #2
    Re: Защо такава разлика с разхода?

    iakudza написа:
    За разхода е писано много и има хубави постове.Но все пак аз имам един въпрос:защо след като по каталог Разход на гориво (л/100 км)Градски цикъл 11 9.4 при 90 км/ч 6.5 5.3 Комбинирано 8.2 6.8 на 1.6 16V му дават по-големия разход доста често на практика 1.4 16V гори повече? Благодаря предварително на отговорилите :D
    защото всеки има мерак за по-мощна колаи настъпва по-здраво и колата си гори :D
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Re: Защо такава разлика с разхода?

      iakudza написа:
      За разхода е писано много и има хубави постове.Но все пак аз имам един въпрос:защо след като по каталог Разход на гориво (л/100 км)Градски цикъл 11 9.4 при 90 км/ч 6.5 5.3 Комбинирано 8.2 6.8 на 1.6 16V му дават по-големия разход доста често на практика 1.4 16V гори повече? Благодаря предварително на отговорилите :D
      това за кви коли става въпрос? разхода е като за браво 1.6, но пък от друга страна бравото няма двг 1.4 16V... а иначе не ми се вярва по-малкия двг да е по-неикономичен. просто можеби разликата в разхода е малка, докато във вървенето голяма и затова обикновенно се предпочита по-големия и мощен двг...
      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

      Коментар


        #4
        Re: Защо такава разлика с разхода?

        charlie написа:
        iakudza написа:
        За разхода е писано много и има хубави постове.Но все пак аз имам един въпрос:защо след като по каталог Разход на гориво (л/100 км)Градски цикъл 11 9.4 при 90 км/ч 6.5 5.3 Комбинирано 8.2 6.8 на 1.6 16V му дават по-големия разход доста често на практика 1.4 16V гори повече? Благодаря предварително на отговорилите :D
        това за кви коли става въпрос? разхода е като за браво 1.6, но пък от друга страна бравото няма двг 1.4 16V... а иначе не ми се вярва по-малкия двг да е по-неикономичен. просто можеби разликата в разхода е малка, докато във вървенето голяма и затова обикновенно се предпочита по-големия и мощен двг...
        Точно тази разлика във вървежа оказва влияние върху разхода... Едно е да караш кола 80коня със 130км и доста по различно и икономично да караш със същата скорост колко 103коня.... Нещата са същите при ускорение...103 коня се нуждае от лек натиск на педала, а 80коня от по тежък....

        Alfa Romeo 155 1.8 8v MY Sport 95'
        Alfa Romeo 155 T.SPARK 2.0 8V 92' & Браво 1.6 98'
        Добло 02' 1.9 D- ех
        Добло 06' 1.3 Mjet -ех

        Коментар


          #5
          Re: Защо такава разлика с разхода?

          VFTI написа:
          Точно тази разлика във вървежа оказва влияние върху разхода... Едно е да караш кола 80коня със 130км и доста по различно и икономично да караш със същата скорост колко 103коня.... Нещата са същите при ускорение...103 коня се нуждае от лек натиск на педала, а 80коня от по тежък....
          значи точно при браво 1.4 80 коня и браво 1.6 103 коня е едно и също като ги караш със 130 км/ч, просто скоростите и дифовете са им еднакви и подържат 130 на едни и същи обороти от което зависи разхода, разликата идва вече ако с 80-те коня искаш да стигнеш до 130 км/ч както със 103-те коня
          ex Fiat Bravo GT

          Коментар


            #6
            Re: Защо такава разлика с разхода?

            VFTI написа:
            При ускорение...103 коня се нуждае от лек натиск на педала, а 80 коня от по-тежък....
            Ей това е истината, и другата истина е когато катериш Витиня с 80кс. и с 103 кс. тогава не ми обяснявай че е едно и също да подържаш 130км/ч и няма никаква разлика между двете коли!
            FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
            FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
            FIAT Stilo 1.2 16V LPG

            Коментар


              #7
              Re: Защо такава разлика с разхода?

              ivo098 написа:
              VFTI написа:
              Точно тази разлика във вървежа оказва влияние върху разхода... Едно е да караш кола 80коня със 130км и доста по различно и икономично да караш със същата скорост колко 103коня.... Нещата са същите при ускорение...103 коня се нуждае от лек натиск на педала, а 80коня от по тежък....
              значи точно при браво 1.4 80 коня и браво 1.6 103 коня е едно и също като ги караш със 130 км/ч, просто скоростите и дифовете са им еднакви и подържат 130 на едни и същи обороти от което зависи разхода
              Не са им точно еднакви,поне предавателните числа на скоростите са други и дифовете са им различни,всичко си е сметнато по определен начин за различните мотори.(вж.manual)
              1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

              Коментар

              Working...
              X