Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Промяна ниво на антифриз - Браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Промяна ниво на антифриз - Браво 1.6

    Здравейте,значи преди 1 месец си смених антифриза (сам, което може би е от значение).Та днес си наливам течност в казанчето за чистачките и гледам, че антифриза е доста по-надолу от чертата (не бях карал колата 2 дена)Бързах и не долях. Хубаво, връщам се и викам дай да погледна и то какво - антифриза си покачил нивото с поне 2-3 сантиметра. Та имате ли идея от какво е ?Правилно ли съм обезвъздушавал - развих двете пробки, наливах антифриз, като потече отдолната я затворих, потече после от горната - и нея я затворих. Иначе проблем с колата няма.
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    #2
    За обезвъздушаването не мога да ти кажа, щото при моята е различно, но е нормално при загряла кола нивото да се вдига.Септември 2005г смених антифриза, като налях на "max" на отметката.Винаги правеше така както казваш, нивото се вдигаше до един пръст при загряла кола и като изстине го връщаше на "мах".Така 15 месеца.Наскоро видях, че при студена е на 2-3 мм под максимума, което го отдавам на нормално изпарение при топлообмена.В твоя случай, не се притеснявай, а следи капачката на разширителния съд.Там има клапан и като всяко нещо което се движи има ресурс.Наблюдавай за петна антифриз.Ако се усъмниш в нея смени я, не е скъпа ,преди да се правят други изводи! Успех!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Покачил се е антифриза,защото колата ти е загряла.И при мен е така.Аз доливам по 500грама на 1000-1500км.Ама при мен е друг проблема...радиаторчето в купето ми прави мизерии.

      Коментар


        #4
        Обозначеното на казанчето ниво е за студена кола. При загряла, нивото може да се покачи - това не е проблем - затова се нарича "разширително казанче". Ако когато си наливал е било до чертата (на студено), а след това е паднало (пак на студено) - най-вероятно е станало за сметка на въздуха от системата - в момента на смяната не си обезвъздушил добре, а след това системата се обезвъздушава сама. Просто долей малко антифриз, че не е добре да е под линията.Ако обаче в последствие нивото започне да намалява пак, значи имаш някъде скрит теч - трябва да го търсиш или редовно да доливаш.
        Fiat Ritmo 105TC
        1600cc 105к.с.

        Коментар


          #5
          Re: Промяна ниво на антифриз - Браво 1.6

          trace написа:
          Правилно ли съм обезвъздушавал - развих двете пробки, наливах антифриз, като потече отдолната я затворих, потече после от горната - и нея я затворих. Иначе проблем с колата няма.
          правилно си го обезвъздушилможе тук там да има минимално количество въздухно и според мен всичко е нормално
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Ааа, благодаря за отговорите, значи да не се притеснявам
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              Re: Промяна ниво на антифриз - Браво 1.6

              trace написа:
              Здравейте,Бързах и не долях. Хубаво, връщам се и викам дай да погледна и то какво - антифриза си покачил нивото с поне 2-3 сантиметра. Та имате ли идея от какво е ?Иначе проблем с колата няма.
              Плътноста и обема на антифриза се влиаят значително от температурата, тоест когато е топъл се разширява.
              Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
              Renault Safrane 2.0 16V

              Коментар


                #8
                Nino написа:
                В твоя случай, не се притеснявай, а следи капачката на разширителния съд.Там има клапан и като всяко нещо което се движи има ресурс.Наблюдавай за петна антифриз.Ако се усъмниш в нея смени я, не е скъпа ,преди да се правят други изводи! Успех!
                Баш капачката е. Бях избърсал разширителния съд и сега гледам, че е леко омазан с антифриз.Утре ще отида да купя една капачка, но знае ли все пак някой колко струва горе-долу.Благодаря.
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #9
                  Ако диаметъра (резбата) е същата като на Типо, аз си купих една от Ал.Ауто за 7лв.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    ако имате проблем с незначителни дупчици от спукани и след това лепени радиатори и т.н. сипете малко боза в антифриза и ще се оправят нещата...

                    Коментар


                      #11
                      Тия от "Mythbusters" пробваха с едно яйце и стана. Преди това надупчиха радиатораняколко пъти
                      Ex Fiat 126P
                      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                      Alfa Romeo 147 1.6 TS
                      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                      Коментар


                        #12
                        Цена на капачката на разширителния съд в T&N Car на Красно село - 6лв.
                        Ex Fiat 126P
                        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                        Alfa Romeo 147 1.6 TS
                        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                        Коментар

                        Working...
                        X