Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

И мойта лампа на инжекциона светна....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    И мойта лампа на инжекциона светна....

    Сега вечерта в едно задръстване. Не свети постоянно, а премигва отвреме на време, като колата взе и да прекъсва осезаемо леко под 2000 оборота.Другото което забелязах е че мигва задължително като я пусна по инерция, като преди в движение по инерция оборотите стояха на 1100 а сега падат на 800 и точно в тоя миг лампата мигва.Прави го и на газ, и на бензин - държи се по абсолютно еднакъв начин.Утре сутринта съм при Бобо да видим какво ще каже компютъра.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    #2
    И мойта светеше... не минах на диагностика, но след смяната на стартера и термостата се изгаси нз в каква връзка ... така, че не се плаши може да не е от сондата

    Коментар


      #3
      Колата беше на "чичко доктор" и си призна за проблем в моторчето на празния ход, което в моя ДВГ е комбинирано с TPS сензор.Довечера ще следва сваляне и прочистване.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        Сега се връщам от Бобо, човека разглоби и почисти моторчето, като излезе че моторчето е сваляно преди това, почиствано е но не смазвано. Ефекта е че са се прецакали пистите на TPS - а. Той е направил опит да ги възстанови, както и е смазал и почистил моторчето и самия дросел. Ефекта е че колата сега не придърпава а лампата примигна слабо само 2 - пъти от Лозенец през околовръстното до Интерпред.юОтделно и клапата е позаяждала, което е допринесло за ефекта.Ще търся моторче, но вероятно няма да купувам за сега.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          zgabrovski написа:
          Сега се връщам от Бобо, човека разглоби и почисти моторчето, като излезе че моторчето е сваляно преди това, почиствано е но не смазвано. Ефекта е че са се прецакали пистите на TPS - а. Той е направил опит да ги възстанови, както и е смазал и почистил моторчето и самия дросел. Ефекта е че колата сега не придърпава а лампата примигна слабо само 2 - пъти от Лозенец през околовръстното до Интерпред.юОтделно и клапата е позаяждала, което е допринесло за ефекта.Ще търся моторче, но вероятно няма да купувам за сега.
          Как се смазва това чудо? Онзи ден го вадих, защото на празен ход ми държи 1100 оборота, но то е като капсуловано и не знам какво да правя!?! След външно почистване на нагара няма никакъв ефект!
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Roko написа:
            Как се смазва това чудо? Онзи ден го вадих, защото на празен ход ми държи 1100 оборота, но то е като капсуловано и не знам какво да правя!?! След външно почистване на нагара няма никакъв ефект!
            пръскаш с WD40
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              sev написа:
              пръскаш с WD40
              По-скоро с течна грес, WD40 не смазва трайно.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                sev написа:
                пръскаш с WD40
                По-скоро с течна грес, WD40 не смазва трайно.
                Е да де, ама то е като капсуловано! Къде да пръскам?
                Space Star 1.9 DID

                Коментар


                  #9
                  Roko написа:
                  Vladim написа:
                  sev написа:
                  пръскаш с WD40
                  По-скоро с течна грес, WD40 не смазва трайно.
                  Е да де, ама то е като капсуловано! Къде да пръскам?
                  нали е нещо като телескоп :D две цилиндърчета едно в другомежду двете пръскаш
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Аха, вече ми стана ясно! Благодаря Ви много! Като се постопли навън ще го извадя пак и ще пръсна! А този спрей (WD 40) къде мога да го намеря (все пак съм в Шумен)? И какво представлява (на каква основа е)? Благодаря!
                    Space Star 1.9 DID

                    Коментар


                      #11
                      Roko написа:
                      Аха, вече ми стана ясно! Благодаря Ви много! Като се постопли навън ще го извадя пак и ще пръсна! А този спрей (WD 40) къде мога да го намеря (все пак съм в Шумен)? И какво представлява (на каква основа е)? Благодаря!
                      в бензиностанциите ще имасиньо-жълта опаковкапише WD40не знам на каква основа е обачене е на силиконова
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Ще проверя и ще го напръскам! Дано да се оправят оборотите! Някой път на студен двигател дори се опитва и да угасне!?! Надвам се да не е много скъп този спрей!?!
                        Space Star 1.9 DID

                        Коментар


                          #13
                          Пак казвам! WD40 няма траен смазващ ефект! Ако искаш да имаш дълготрайна смазка си купи течна грес-продава се във флакон. WD40 се изпарява и след седмица-две няма да има никакъв ефект.
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            Владикъде продават течна грес?във какъв флакон е?
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              sev написа:
                              Владикъде продават течна грес?във какъв флакон е?
                              В Практикер, Метро, Mr. Bricolage и, където се сетиш още.... Ето така изглеждат проуктите на Мотип и по конкретно бялата грес: http://www.motip.nl/index.php?page=23&id=751 А пък този спрей е чудесен за третиране гумените уплътнения на вратите и задният капак против замръзване и по-дълаг живот на материала: http://www.motip.nl/index.php?page=23&id=742Цената на спейовете е 5-6лв.
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X