Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Центровка на верига

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Центровка на верига

    Въпросът ми е към тези които имат практически опит, не искам да теоретизираме темата, Ако при поставяне на ангренажната верига, има разминаване един зъб на пред или на зад на зъбното колело на разпределителния вал спрямо точната центровка, двигателя ще заработи ли. Ясно е че ако заработи ще е с влошени параметри, но ме интересува просто дали ще работи. Не съм убеден че съм си поставил правилно веригата, но тъй като двигателя работи нормално, ми се ще да чуя някой, който се е сблъскал с такъв "проблем". Делкото ми е почти в крайно положение към аванс и ми се струва че колата не може да върви добре във високите обороти както преди свалянето на веригата.
    не питай старило, ами патило

    #2
    ако е само с един зъб трябва да работи ще имаш нестабилнен празен ход и слабост при ниски/високи обороти в зависимост от накъде е изместен. при повече от 1 зъб нямам наблюдение
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      re

      Във високите нещо не е като преди празния ход е горе долу нормален .Карам на газ.
      не питай старило, ами патило

      Коментар


        #4
        А това може ли да се оправи само с центровка или трябва да се слага пак ангренажния ремък?

        Коментар


          #5
          mitaka написа:
          А това може ли да се оправи само с центровка или трябва да се слага пак ангренажния ремък?
          не те разбирам, какво влагаш в центорвка? то да се направи центорвка трябва да се свали и сложи правилно ремъка
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            При изместване със един Зъб ще работи определено както си мислиш- ЛОШО но ще работи виждал съм.
            Fiat Tipo 1.6 DOHC

            Коментар


              #7
              Да прекратим темата вчера разхвърлях двигателя и се оказа че съм бил сложил един зъб на зад сега колата работи по добре но изместване с един зъб според мен не може да се забележи от човек който не е карал същия автомобил.
              не питай старило, ами патило

              Коментар


                #8
                K_ski написа:
                .... но изместване с един зъб според мен не може да се забележи от човек който не е карал същия автомобил.
                По скоро ТОЗИ автомобил. И аз го брах тоя яд преди с един сеат...
                Fiat Stilo 1.8 16V

                Коментар

                Working...
                X