Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко е нормално да гори Пунто 1,2 75?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Най точно разхода го меря така .Отивам на бензиностанцията с пачка пари и зареждам до горе резервоара.До това положение при което помпата на колонката изключи подаването на повече бензин. Нулирам си километража и карам ден два в града и отново отивам на същата бензиностанция на същата колонка и зареждам пак до горе докато помпата пак изключи. Тогава виждам колко бензин съм налял виждам и по километража колко съм километра минал и си изчислявам точно разхода в града. :D Колкото пъти съм го засичал все почти един и същ разход ми дава .На 10 км литърче.Като щеш.
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #17
      donnna написа:
      Dodo - много си прав!аз като обяснавах преди месец-два тука, че на домашната бензиностанция / туба 20 литровка / ми дава разлика в разхода / по-нисък такъв / никой не ми вярваше! само с 1 нещо не съм съгласен - с бензина на Лукойл Петрол колата ми върви с една идея по-добре от този на Лукойл и е по тиха. и аз вече зареждам само на 2 бензиностанции - на колелото на Сл. бряг и Несебър и на домашната с туба двайсет литра мойто пунто / от подписа / гори смесено 6 на сто - това е за изминатите от мен 9000 км.
      Така е Всяко правило си има изключение Аз зареждам и на ЛукОйл Петрол с/у КАТ в София от близо 5г. защото ми е под носа Бензина им е ОК, но нафтата .... Докато на други ЛукОйл Петрол съм зареждал служебната Корса ... NO COMMENT На тази бензиностанция никога не съм зареждал, защото като пътувам от Бургас към Варна зареждам на изхода на Бургас и нямам представа, но щом си доволен Полезна информация Решил съм да си купя една 20л. туба. Да я напълня с нафта от бензиностанцията и да заредя колата. След това ще видя колко харчи. Няма да се интересувам от колонката, за да не стане фал с бензинджията
      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
      FIAT Punto 99' 1.7 TD

      Коментар


        #18
        като пътувам от Бургас към Варна зареждам на изхода на Бургас и нямам представа, но щом си доволен
        само там не! там лъжат, та се късат!!!
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #19
          нафта

          нафта, нафта и то при двигател 1.2 е те тогава ще ти гори колкото моторетка

          Коментар


            #20
            Re: нафта

            pow написа:
            нафта, нафта и то при двигател 1.2 е те тогава ще ти гори колкото моторетка
            И ще върви като сенокосачка
            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
            FIAT Punto 99' 1.7 TD

            Коментар


              #21
              аз съм със същото Пунто и ми дава 9-10л/100км на градско и 6л/100км скорост около 100-110 на извънградско но това е на газ , а на бензин с литър по-малко!

              Коментар

              Working...
              X