Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко е нормално да гори Пунто 1,2 75?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко е нормално да гори Пунто 1,2 75?

    Здравейте.От скоро имам Пунто 1,2 75 ELXВъпроса ми е следния- нормално ли е в градски условия разход 10л на 100 км.Сменил съм всичко необходимо.

    #2
    Аз имам същото ако е градско е в границите на нормалното :D все пак е зима.

    Коментар


      #3
      Незнам колега преди да питаш би трябвало да се замислиш ако минеш 100 километра градско 1,во в кой град караш 2ро докато минеш 100 километра колко светофара минаваш и по колко минути средно стоиш там и за 100 килкометра колко време се сабира да стоиш на обороти 3 то колата на обороти също се нуждае от гориво .Замисли се и сам прецени нормално ли е защото при моите условия и в градакойто живея и в часовете в които се прибирам дори е малко расходат ти.
      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

      Коментар


        #4
        естествено, че е нормално. Колите харчат по 7-8 само докато ги купиш и после - 10-11, ако паднеш под 10 се чувствай късметлия.поздрави пп когато си взимах мойта, човекът от къщата се изцепи, че ще ми гори по 4 на сто - направо не знаех къде да залегна от смях - ясно ми беше, че под 8 никога не може да падне и това при идеални условия в града.
        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
        e30 forever!

        Коментар


          #5
          Как я караш? На гаджето е същата, 4 врати, при превключване на скоростите до 2000 оборота е стигала до 7, до 3000 -10. Мини малко кирометри на извънградско, трябва да ти даде 5.5-6 на 100 със 100км/ч точно.
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            GTipo написа:
            Как я караш? На гаджето е същата, 4 врати, при превключване на скоростите до 2000 оборота е стигала до 7, до 3000 -10. Мини малко кирометри на извънградско, трябва да ти даде 5.5-6 на 100 със 100км/ч точно.
            На мен ми дава 7,3 - 7,5 градско като сменям при 2000 -2200 rpm . И като се има на предвид че където видя изнанадолно слагам на неутрална
            Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
            IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
            1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
            2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

            Коментар


              #7
              Честито за новата придобивкаИ аз съм щастлив собственик на такава количка от 4 месецапървоначално при леко каране 6,5л/100 само експерименталнопри нормално каране 8,5л/100а от както сложих метан съм на 5,5лв./100Иначе сърцето ме боли като пълнех резервоара

              Коментар


                #8
                Със същото такова Пунто съм и също в града си гори 9-10 докато извън града е 5.5-6л.Аз претръпнах вече го карам трета година.Това дето някой ти казва че му гори 6-7 л си е просто лъжа.А сега като се застуди и 12л ще ти стигне.Дизел му е майката но вече изгоряхме. :D
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #9
                  коцев написа:
                  Със същото такова Пунто съм и също в града си гори 9-10 докато извън града е 5.5-6л.Аз претръпнах вече го карам трета година.Това дето някой ти казва че му гори 6-7 л си е просто лъжа.А сега като се застуди и 12л ще ти стигне.Дизел му е майката но вече изгоряхме. :D
                  Колеги, не разбирам много от обем/разход, но 9-10/100 чисто градско за мотор 1,2 ми се вижда доста. И двете коли от подписа ми дават този разход при сегашните температури, но за София-в центъра. Само за информация от вкъщи до работа през делниците имам 45мин до 1 час. Типото (1,6 карбуратор) дава 7/100 на газ извънградско. Стилото още не съм го пробвал на междуградско през зимата. От това което казвате излиза, че обема няма значение за разхода. Засичам разходите за един пълен резервоар, т.е. приблизително 600-700 км.
                  Fiat Stilo 1.8 16V

                  Коментар


                    #10
                    обема има значение...разликата идва от тежестта на десния крак иначе колега - честито за придобивката и със здраве да си я караш! и добре дошъл във форума! пусни на търсачката - горе в дясно и ще прочетеш много теми, от които ще ти стане ясно що гори толкова и как да намалиш разхода!на първо четене - смени бензиностанцията, смени свещите / ако не си го направил /, по-малко ръчка .....
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #11
                      Колега нормално е да ти гори толкова, двигателите на фиат са малко по лакоми за гориво.
                      HONDA I-VTEC

                      Коментар


                        #12
                        Напълно нормално

                        Напълно нормално колега имам приятел с1.1 пунто което гори 10-12 и др познат на който му гори 10 той е с 1.2.Така че напулно нормално
                        FIAT - TIPO 2.0i.е

                        Коментар


                          #13
                          До какъв извод стигнах аз:1. Това дето го сипваме на бензиностанзиите е само гориво на думи - Евродизел, такова понятие в БГ няма, това си е чиста нафта с цетаново число не повече от 40 Нормата за дизел е 48 цетаново число - 92Н, 95Н, 98Н или 100+, това е бъркоч от горивни течности с липса на олово, няма нищо общо с горивата, които се продават в Европа 2. Няма колонка на бензиностанция в БГ, независимо къде, която да не лъже по-малко от 7-8% - Това става много лесно, задава се на колонката, че външната температура е много по-ниска от действителната и тя дозира горивото спрямо плътността му Това го предполагах, но от известно време знам, че е така защото ми го потвърдиха 3-ма познати, които работят на бензиностанции 3. Най-чистите горива, ако мога така да се изразя, и където лъжат най-малко, били на ЛукОйл, но тези които нямат знака на ПЕТРОЛ - Това е потвърдена информация от въпросните 3-ма човека, които даже не работят в ЛукОйл - В това се убедих многократно и вече не зареждам никъде другаде ОМВ: От опит искам да Ви кажа, че ОМВ лъжат доста яко Те имат средно по 15-20% остатък А тя от къде идва сами ще си отговорите Брат ми кара служебна Мазда 5 на няколко месеца. Зарежда с карта само на ОМВ. Сипва от прехваления СПРИНТ или АЛПИН Дизел. Наложи се да ползваме колата за лични нужди. Аз го навих да заредим на ЛукОйл (там където си зареждам редовно). И о ЧУДО Колата измина над 100км повече с пълен резервоар при един и същ разход на бордкомпютъра След това отидохме да я напълним с картата до горе (както я бяхме заредили на ЛукОйл) и пак ЧУДО .... резервоара събра над 10л. повече от неговия обем При 60л. резервоар ние сипахме 73л. като се има предвид, че по информация на компютъра (която е доста точна) имаше ~ 5л. в резервоара Как стана това не разбрах. Питам го младежа дето зарежда какво става, а той ми вика "Нали искахте до горе, тези близо 15л. са в тръбите" Теглих му една яка майна и си тръгнахме. Сега мисля дали да не напиша писмо до МАЗДА в Япония и да им кажа да си калкулират количеството гориво и в тръбите ЛукОйл: Там нещата сякаш са най-приемливи. Лъжат малко може би не повече от 5%, което си е нищо на фона на осналите. Горивото е хубаво. Колата не пуши, върви добре, държи 900 при 850 по книжка и харчи ~10л/100км в София. Жена ми я кара и винаги я ползва в най-натовареното време сутрин и вечер. Иначе извън града с 100-120км/ч харчи 5л/100км, което си е нормално.Лукойл ПЕТРОЛ: И те не лъжат много, но незнам какво сипвам. Колата почва да пуши като икарус Падат оборотите с ~50 и си личи, че не може да върви с лекота.ЕКО Елда: Много хубава нафта Бяла е на цвят и колата става куршум. Няма пушек, работи равномерно, абе с 2 думи СУПЕР. НО .... 15л/100км ми дава там И леко я карах и с повече обороти, разликата е максимум 1л/100 повече или по-малко Явно компенсират цената на качеството с количеството ШЕЛ: Без коментар Всички други: Там да си призная не смея да наливам. Нямам излични пари за ремонти на дебитомери ли ГНП-та Като заключение: Препоръчвам ЛукОйл (но без ПЕТРОЛ знака) и да зареждате само от една бензиностанция и колонка по възможност. Тогава ще видите как колата Ви ще дава еднакъв разход винаги Аз вече спрях да се ядосвам на разхода и да търся причина. Сипвам и карам
                          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                          FIAT Punto 99' 1.7 TD

                          Коментар


                            #14
                            честита придобивка колега, със здраве да си го караш и безаварийно..., таимам го абсолютно същотогори ми:лятото: 7.5-8л.зимата: 8.5-9л.Успех
                            Punto 1.2, ELX MPI

                            Коментар


                              #15
                              Dodo - много си прав!аз като обяснавах преди месец-два тука, че на домашната бензиностанция / туба 20 литровка / ми дава разлика в разхода / по-нисък такъв / никой не ми вярваше! само с 1 нещо не съм съгласен - с бензина на Лукойл Петрол колата ми върви с една идея по-добре от този на Лукойл и е по тиха. и аз вече зареждам само на 2 бензиностанции - на колелото на Сл. бряг и Несебър и на домашната с туба двайсет литра мойто пунто / от подписа / гори смесено 6 на сто - това е за изминатите от мен 9000 км.
                              Fiat Punto 1.1-Синята птица
                              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                              Коментар

                              Working...
                              X