Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с чистачки Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с чистачки Браво

    Значи работят само положение "нагоре", т.е. с интервал, и най-долното положение на лостчето, т.е. най-бързата скорост. Останалите се включват когато си искат, и ако случайно включат - работят много кратко и с голяма мъка. Ако някой е имал подобен проблем - лоши контакти, някакво реле, трябва ли да се сваля / и сменя / лостчето ??? Благодаря предварително за всякакви съвети.
    ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

    #2
    хах баш същата работа, така е от както я взех, най-горното положение дето трябва да задържиш лостчето за да движат и най-долното най-бързо бачкат, средните две ги нема, реле е няма кво друго ма ме мързи да се занимавам
    ex Fiat Bravo GT

    Коментар


      #3
      не е реле колеги - има една платчица с реленце за време дето регулира интервалите - тя е заминала - намерете я къде е и се опитайте да я подмените или ремонтирате. Сори ама не мога да ви кажа къде се намира - обикновено е около бушоните - обаче най добре да проследите кабелите от лостчето и да видите къде отиват - би трябвало да изглежда като черна кутийка.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        Ами имах абсолютно сщия проблем и изобщо не е реле или пластини. Моторчето ти е отишло.. Дадох го на едни пичове дето се занимават с електро-двигателчета и ми го оправиха за 2 часа. Струваше 35 лв. Намират се на ъгъла на ул. Тимок и Раковски
        FIAT BRAVO 1.6 16V

        Коментар


          #5
          divaka написа:
          Ами имах абсолютно сщия проблем и изобщо не е реле или пластини. Моторчето ти е отишло.. Дадох го на едни пичове дето се занимават с електро-двигателчета и ми го оправиха за 2 часа. Струваше 35 лв. Намират се на ъгъла на ул. Тимок и Раковски
          аз що си мисля че ако е моторчето няма да бачка нито един от режимите
          ex Fiat Bravo GT

          Коментар


            #6
            Еми както ми обясниха момчетата от сервиза при моторчетата изгаря първо бавните обороти, защото са по-слаби, а след това и бързите. Ако си забелязал в положение *нагоре* трябва да задъжиш за да работят чистачките. Това е така защото като задържиш лостчето се включват първо бързи обороти. Ако го пуснеш, чистачките се връщат на бавен ход в първоначалното положение. И понеже сега не ти работят бавните обороти чистачките не се връщат а остават на едно място.
            FIAT BRAVO 1.6 16V

            Коментар


              #7
              А къде е това моторче ? Около лостчето или на друго място ?
              ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

              Коментар


                #8
                ami ne tova lostche e nad kapaka na dvigatelq, pod chernata plastmasa i e zahvanato za ramenata na chistachkite. Plastmasata se svalq dosta lesno, zahvanata e na nqkolko vintcheta. Inache ako ne ti se razpravq na teb da go svalqsh otidi tam kudeto sum ti napisal. 30 leva vzimat za remont na dvigatelcheto - 5lv. za razglobqvane/sglobqvane. Na Simeon ima i celi ramena s motorcheto zaedno, no mnogo trudno se namirat i sa nastaro. Osven tova sa mnoogo po-skupi i nqma garanciq kolko shte rabotqt. Taka che suvetvam koito ima tozi problem da otide napravo pri technicite. p.s. sujalqvam za kirilicata, no sum v clubами не това лостче е над капака на двигателя, под черната пластмаса и е захванато за рамената на чистачките. Пластмасата се сваля доста лесно, захваната е на няколко винчета. Иначе ако не ти се разправя на теб да го сваляш отиди там където съм ти написал. 30 лева взимат за ремонт на двигателчето - 5лв. за разглобяване/сглобяване. На Симеон има и цели рамена с моторчето заедно, но много трудно се намират и са настаро. Освен това са мноого по-скъпи и няма гаранция колко ще работят. Така че съветвам които има този проблем да отиде направо при течниците.
                FIAT BRAVO 1.6 16V

                Коментар


                  #9
                  sujalqvam dopusnal sum edna greshka. Ne lostcheto e tam kudeto opisah a motorcheto съжалявам допуснал съм една грешка. Не лостчето е там където описах а моторчето
                  FIAT BRAVO 1.6 16V

                  Коментар

                  Working...
                  X