Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с охлаждането

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с охлаждането

    Здравеите имам въпрос. Днес както си карах из София и опааа, гледам стрелката на температурата на водата почва да преминава половината?! И понеже не си бях пуснал парното помислих че е от това, че не се движа в задръстването. И когато пускам аз духа студено а температурата гледам че нараства още и аз започвам да се оглеждам каде да отбия и да изгася да не прегрее. Гася слизам аз от колата , вдигам капака и първо поглеждам има ли антифриз, има. След което пипам радиатора, а тои студен и се замислих да не е датчика на перката?! Паля пак отивам и гледам перката си работи ,парното си духа студено(а е пуснато на наи-топло) а колата си качва градусите. Аз стигам до извода че термостата е прецакан и не отваря втория кръг. Как мислите, бъркам ли и какво може да е освен термостат при условие че всичко друго си е ОК ?!П.С.Колата е Баркета 1.8 16-клапана

    Hot!!!

    #2
    Въздух в системата.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Е как радиатора студен а перката върти?
      Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
      Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
      Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

      Коментар


        #4
        dudulia написа:
        Въздух в системата.
        Ами мина ми през главата защото скоро смених капачката на казанчето че се беше спукала. Самоче мислих си че сама ще се обезвъздуши А как се обезвъздушава че не видях капачка на радиатора ?

        Hot!!!

        Коментар


          #5
          puntotras написа:
          Е как радиатора студен а перката върти?
          Нямам идея Хеи така.... като гледам на термостата има датчик също ... знам ли я за първи път имам италианска кола :P За това задавам толкова въпроси

          Hot!!!

          Коментар


            #6
            Колега, със симптомите, които посочваш, е много вероятно да имаш заминал датчик за температура.Ако ти замине термостат, поне в купето ще духа топло.
            Настоящата - Ford Focus ST
            Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
            Франкенщайн - R.I.P.
            Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

            Коментар


              #7
              Korun написа:
              Колега, със симптомите, които посочваш, е много вероятно да имаш заминал датчик за температура.Ако ти замине термостат, поне в купето ще духа топло.
              Вярно Не се бях замислял. Е добре де каде в София да ида да я погледнат ама да разбират от Фиатове???И по принцп да са пичове де не като видят по-лъскава кола да си мислят че си им "рибка" Демек да си измислят все нещо да си сменяш без да ти решават проблема

              Hot!!!

              Коментар


                #8
                Е баш тоя датчик дето го гледаш на термостата-утре го откачи и виж дали ще показва температурата на таблото-ако не показва значи за тоя датчик ти казва колегата(поне при мене там е датчика за температурата)
                Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                Коментар


                  #9
                  охлаждане

                  ИДВАЙ НА СРЕЩИТЕ и колата ще се оправи сама Освен ние от форума други няма да разбират от FIAT :D погледни системата и провери всичкоот начало
                  Прикачени файлове
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар

                  Working...
                  X