Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Рено 5 моно инжекцион -> Много високи обороти ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Рено 5 моно инжекцион -> Много високи обороти ?

    Здравейте, не става въпрос за фиат, но е за колата на най-добрия ми приятел, малко по-голяма въшка от "моята" ... Става въпрос за това - когато се изкл. от скорост (като се вкл. свободния ход) оборотите се вдигат над 2-3 000 ... Държи доста високи обороти ... казаха му, че е от гарнитурата на всмукателния колектор, но след като я смениха и сложиха 2та липсващи болта там не се оправи ... Според мен е от степ моторчето за свободния ход, но немога да съм сигурен ... Искам да я пробвам да видя като е на скорост и давам малко газ (да не е на свободен ход) дали пак прави така, за да знам точните признаци, но все не остава време ... евентуално тази вечер малко по-късно ще стане маневрата и ще пробвам ... Ако можете да ми отговорите от сега - много сме Ви благодарни едит: Току-що го покарах ... проблемът е по-сложен ... като подам малко газ, за да изкл. свободния ход (в движение, понеже незнам дали като е на скорост в движение свободния ход е изключен), та подавам съвсем малко газ, но колата не спира да ускорява, а даже засилва доста ... проблема явно не е само в свободния ход ...в крайна сметка колата е Рено 5 1,4 моно инжекцион, сменена е гарнитурата (тя е обща за всм. и изпуск. колектори), но проблема си стои ... сега ми хрумна вариянта за датчика за температурата ... но пък индикатора за автоматичния "смукач" не свети ... Просто не се сещам какъв може да е проблема ... Ще пусна тема и в клуб рено, но тепърва ще се регистрирам и т н, пък и предпочитам да получа помощ от приятели ...

    #2
    хайде де, не бъдете сектанти

    Коментар


      #3
      Моторче за празния ход, запекло в крайно отворено положение? С подробности обаче едва ли ще съм ти полезен - никога не съм виждал такъв двигател.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        благодаря, на мен идеята ми беше горе-долу същата, просто ми трябваше и друго мнение ... ще потърся къде е моторчето и ще видя какво може да се направи ...

        Коментар

        Working...
        X