Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мога ли да осъдя общината за това?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    spark написа:
    Новите коли не ги ли продават с 1 година каско?! И колежката с 10 годишната Хонда беше без каско и сега за една броня 1480лв.
    зависиявно е нямало като подаръкиначе ако беше лизингова щеше да има задължително
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #17
      doofiat написа:
      The_Wicker_Man написа:
      Колегата каза, че не я е застраховал. Няма смисъл да вика КАТ. Само ще му напишат акт. За общината, не знам дали можеш, ама няма смисъл. Тука в София няколко се тупаха в гърдите, че ще осъдят общината за дупките, ама делата се размотават вече сума ти години. И най накрая ако не я осъдят, ще трябва и да заплатят разходите по делото.
      Защо ще му пишат акт? Не разбрах? Как ще му пишат акт тия мизерници? Ти не виждаш ли, че нито е напуснал платното, нито е насрещното? Той си кара в платното.Как няма да ги осъди? Ще ги осъди и ще му платят като попове.
      КАТ ще му напишат акт за несъобразена скорост, вервай миНикакъв проблем да напишат акт, карал е в мъглата с 40-50, в населено място, несъобразена скоорост отвсякъде.Освен това вече е късно за каквото и да било, трябвало е веднага след удара да ги викне.Абе хора, вие луди ли сте да карате без каско?
      Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

      Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

      ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

      Коментар


        #18
        значи, на мен също ми омръзна от тез мизерници - събират парички, не оправят улиците и ако се случи нещо такова - пишат ти акт пп да, ще ти напишат акт с гаранция. може и след това да успееш да осъдиш общината, но едва ли ще ти се занимава толкова време...успех с ремонта, дано ти го направят качествено
        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
        e30 forever!

        Коментар


          #19
          един приятел така си потроши картера на бмв 7-ца 200Х година,каза,че не са му писали акт на него а на общината,пробвали са още от началото да му напишат за несъобразена скоростпрати ми и това от зздп и каза че затова са писали акт на общинатаЧл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Наказва се с глоба от 100 до 300 лв.:10. длъжностно лице, което е предупредено и не предприеме незабавно мерки за обезопасяване и отстраняване на препятствие от пътя, застрашаващо движението;11. който, без да има право на това, постави пътен знак, пътна маркировка или друго средство за организиране движението по пътищата.Чл. 178. (1) (Предишен текст на чл. 178 - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Наказва се с глоба от 100 до 1000 лв.:7. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) длъжностно лице, което не е взело своевременно мерки за отстраняване или сигнализиране по установения начин на препятствие на пътя или неизправност на пътните принадлежности, които могат да застрашат безопасността на движението.

          Коментар


            #20
            pugsy написа:
            един приятел така си потроши картера на бмв 7-ца 200Х година,каза,че не са му писали акт на него а на общината,пробвали са още от началото да му напишат за несъобразена скоростпрати ми и това от зздп и каза че затова са писали акт на общинатаЧл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Наказва се с глоба от 100 до 300 лв.:10. длъжностно лице, което е предупредено и не предприеме незабавно мерки за обезопасяване и отстраняване на препятствие от пътя, застрашаващо движението;11. който, без да има право на това, постави пътен знак, пътна маркировка или друго средство за организиране движението по пътищата.Чл. 178. (1) (Предишен текст на чл. 178 - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Наказва се с глоба от 100 до 1000 лв.:7. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) длъжностно лице, което не е взело своевременно мерки за отстраняване или сигнализиране по установения начин на препятствие на пътя или неизправност на пътните принадлежности, които могат да застрашат безопасността на движението.
            Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

            Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

            ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

            Коментар


              #21
              Подобна картинка с добитък може да се наблюдава често по пътя между циганската махала Христо Ботев и летището.A що се отнася до случката на колегата... Без отбелязване на събитието по някакъв начин няма, как да съдиш никого! Затова трябваше да викнеш КАТ. И наистина.... чудя ти се, как караш новичка кола без Каско?
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #22
                Просто се навих да си взема нова кола, в брой,като се опукам до шуш, отколкото да карам някоя старичка, или да храня лихварите. Сега още се съвземам финансово, и някъкви си 1000 лева просто няма от къде да се бръкна да ги взема.Защо хората си мислят, че някой като кара нова кола значи има пари.Като отида на село, всеки вика - " М’ нова кола, колко я взе! Кога ще черпиш."Омръзна ми да живея в Ориента и всеки да ми гледа кесията.Тази кола е плод на 3 годишен труд и лишения. С нея смятам да си запая здравето, защото миналият декември се НАЛОЖИ да мина 1300 километра на мотор.Сега поне автокрадците знаят къде да заповядат!
                FIAT PANDA 1.1 8V Bz ACTIVE

                Коментар


                  #23
                  Колега, доколкото си спомням, преди около година шофьор с Опел Астра пак от Пловдив осъди общината, за това че си е разбил окачването в една корава дупка. ЗЬа целта е извикал КАТ да съставят протокол и с него завежда дело срещу общината. Това което ти можеш да направиш е да се върнеш на мястото и ако "кратерите" не са оправени викаш кат да ти направят протокол. Съответно заявяваш че си карал с 40 км/ч, но поради мъглата не си видял отворите на пещерата. Оттам на сетне ако имаш желание и възможност съди общината. Няма начин да не те вземат на сериозно, защото имат опит вече с такива неща.
                  Настоящата - Ford Focus ST
                  Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                  Франкенщайн - R.I.P.
                  Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                  Коментар


                    #24
                    yaspasov написа:
                    Просто се навих да си взема нова кола, в брой,като се опукам до шуш, отколкото да карам някоя старичка, или да храня лихварите. Сега още се съвземам финансово, и някъкви си 1000 лева просто няма от къде да се бръкна да ги взема.Защо хората си мислят, че някой като кара нова кола значи има пари.Като отида на село, всеки вика - " М’ нова кола, колко я взе! Кога ще черпиш."Омръзна ми да живея в Ориента и всеки да ми гледа кесията.Тази кола е плод на 3 годишен труд и лишения. С нея смятам да си запая здравето, защото миналият декември се НАЛОЖИ да мина 1300 километра на мотор.Сега поне автокрадците знаят къде да заповядат!
                    Далеч съм от мисълта да ти гледам в кейсията, обаче си постъпил доста неразумно.Цената на колата ти не е тази която си платил за нея. Цената на колата е тази сума + каско. Това се опитват да ти кажат колегите.Освен това, можеш да си платиш премията по КАСКО в 4 последователни месеца БЕЗ оскъпяване или през 3 месеца на 4 вноски с... май 7%.Не знам за другите застрахователи, но в Армеец може. А знам, защото вчера платих последната вноска от приблизително същата сума, която ти спомена.Не че и аз не съм във фалит, ама това е друга тема За дилемата ти, моето скромно мнение без да съм юрист е пак негативно: нищо не можеш да направиш без протокол от кат.Единствения вариант както спомена колега по-горе в да инсценираш инцидента и пак да викаш КАТ.Имай предвид че и при каското е така.Изобщо, ако мислиш да взимаш пари в следствие на ПТП - няма мърдане от куките.
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #25
                      за тези дупки и откраднати шахти МОЖЕШ да съдиш общината. Обаче АКО си повикал кат и са ти направили протокол че на нам си коя дата си попаднал в дупката и са последвали .... щети. ИМА риск да ти направят акт но мисля че зависи от обстоятелствата. Ако е било тъмно, мъгла имало е други мпс/хора/животни на пътя и т.н. ЛОШОТО е че живеем в България и нама гаранця че ще доведеш делото до успешен край. А като гледам колко дупки си снимал ... ще се оправдаят е циганите са ги откраднали и не могат да ги възстановят веднага но е трябвало кат или община или и аз не зная кой да маркира с обозначителни знаци/ленти или и аз не знам да сложат там едно куче опс полицай да ръкомаха на шофьорите Успех
                      Fiat Tipo 1.6 DOHC

                      Коментар


                        #26
                        Мисля, че може да се пусне жалба в КАТ за неправомерно поставени ограничители по пътя без да се обезопаси района в съответствие със законаза движение по пътищата (светлинни сигнализации и др.). Но трябва да се консултираш с адвокат дали е нужо да има свидетели защота ако си пътувал сам в колата работата става по-трудна.
                        BRAVA 1,4 12V
                        Nissan Navara

                        Коментар


                          #27
                          georgiarg написа:
                          Мисля, че може да се пусне жалба в КАТ за неправомерно поставени ограничители по пътя без да се обезопаси района в съответствие със законаза движение по пътищата (светлинни сигнализации и др.). Но трябва да се консултираш с адвокат дали е нужо да има свидетели защота ако си пътувал сам в колата работата става по-трудна.
                          тези които са пътували в колата не стават за свидетели

                          Коментар


                            #28
                            georgiarg написа:
                            Мисля, че може да се пусне жалба в КАТ за неправомерно поставени ограничители по пътя без да се обезопаси района в съответствие със законаза движение по пътищата (светлинни сигнализации и др.). Но трябва да се консултираш с адвокат дали е нужо да има свидетели защота ако си пътувал сам в колата работата става по-трудна.
                            Ти и ти не знаеш кво говориш. КАТ не поставят знаци. Нито обезопасяват пътищата. При така създалата се ситуация, без значение дали е имало мъгла или е нямало, ако беше извикал колегата КАТ щяха да му резнат АКТ-а на него. В закона пише че трябва да се движиш, с такава скорост съобразена с пътната обстановка. Или ти пишат слаб контрол. Ръгват ти акт-а и хапваш златната толумба. За тях това е най-лесния вариант. Ако искаш протокол, и да не ти напишат АКТ требе да им дадеш "нещо за почерпка", защото иначе за тях процедурата е по дълга. Когато им дадеш, те ти пишат протокол, и най отдолу на взето отношение те трябва да съставят докладна записка която да се заведе с входящ номер в общината за състоянието на пътя. Дълга и широка. Затова в 99% от случайте пишат АКТ на водача. За да не се занимават.

                            Коментар


                              #29
                              Мен ако питаш избягвай да общуваш по какъвто и да било начин с КАТ. Те винаги са прави. Не може да са виновни.Мен на Бравото ми разбиха ключалката и заради господата катаджии застрахователя не можа да ми изплати щетите. Не ми съставиха протокол, защото не съм дошъл навреме при тях... един вид аз съм малоумен и съм си разбил вратата, за да ми платят от каското... България Yellow_Flash_Colorz_PDT_32
                              Bravo(TM) HGT

                              Коментар


                                #30
                                За вандалски изцепки май не в КАТ ами в РПУ трябва да идеш.

                                Коментар

                                Working...
                                X