Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем скоротна кутия/диференциал Punto mk2 sporting

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем скоротна кутия/диференциал Punto mk2 sporting

    Здравейте, колеги !
    От няколко дни насам се чуват неприятни звуци откъм скоростите.
    Звука прилича на тракане, аз го опреличавам като от биелен лагер, нещо подобно.
    Появява се само при каране по инерция, когато съм на скорост и отпусна педала на газта пак го има, увеличава се, когато натисна съединителя в движение. Звука липсва напълно при поддържане на обороти, при ускорение или работа на място.
    Някакви идеи, предположения ?
    В скоростите ли да търся проблема, в диференциала ли, полуоски, лагери?
    Тази скоростна кутия или диференциала взаимозаменяеми ли са с други?

    Благодаря предварително !
    Fiat Punto Sporting 1.2 16V 2000

    #2
    Я провери първо главините на колелата
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Вдигнах я на крик, включих на скорост, легнах отдолу и за съжаление шума е в скоростната кутия
      Идея си нямам къде ще намирам 6 степенна, при положение, че се продават само 4 коли на части и на 4те липсват скоростите, и цените са в космоса буквално.
      Гледах в интернет предавателните числа на 5 и 6 степенната кутия и излиза, че 5 степенната е абсолютно същата като 6 степенната :D
      Започвам да си мисля, че тия 6 скорости са търговски трик !
      Според един сайт при 120 км/ч със 6 степенната съм на 3400 rpm, а с 5 степенната на 3350 :O
      Fiat Punto Sporting 1.2 16V 2000

      Коментар


        #4
        Подобен звук имах от скапан висящ лагер на дългата полуоска. Ако тази кола има такъв лагер - погледни го.
        Така вдигната на крик трудно ще я чуеш.

        Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

        Коментар

        Working...
        X