Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лостчета на скоростите при типо/темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лостчета на скоростите при типо/темпра

    имам сериозен луфт в скоростния лост, които е от разбити шарнирчета на лостовата система. искам да ги сменя ама не мога да намеря. някой им али представа откъде да купя и каква е цената горе долу?
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Аз питах в Евро 07 и казаха че се продава нещо като ремонтен комплект за въпросното място (аз го имам същия проблем) ама в момента го нямали за да ми го покажат а цената беше около 20-тина лв. за комплекта.Така и не казаха какво включва като части.
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    Коментар


      #3
      zfa159 написа:
      Аз питах в Евро 07 и казаха че се продава нещо като ремонтен комплект за въпросното място (аз го имам същия проблем) ама в момента го нямали за да ми го покажат а цената беше около 20-тина лв. за комплекта.Така и не казаха какво включва като части.
      и аз не моа ги намеря нито в т и н нито долу по симеон.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        fiat_love написа:
        pakumba написа:
        zfa159 написа:
        Аз питах в Евро 07 и казаха че се продава нещо като ремонтен комплект за въпросното място (аз го имам същия проблем) ама в момента го нямали за да ми го покажат а цената беше около 20-тина лв. за комплекта.Така и не казаха какво включва като части.
        и аз не моа ги намеря нито в т и н нито долу по симеон.
        hit-ko ги има. Пиши му или посети сайта му.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          В Ал.Ауто няма ли?
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            еми чак дотам не съм стигал, пък и те ше кажат цифра
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Re: Лостчета на скоростите при типо/темпра

              pakumba написа:
              имам сериозен луфт в скоростния лост, които е от разбити шарнирчета на лостовата система. искам да ги сменя ама не мога да намеря. някой им али представа откъде да купя и каква е цената горе долу?
              И аз го имам този проблем Напиши,когато намериш и смениш тоя комплект,моля те!
              Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

              Коментар


                #8
                Re: Лостчета на скоростите при типо/темпра

                lu40 написа:
                pakumba написа:
                имам сериозен луфт в скоростния лост, които е от разбити шарнирчета на лостовата система. искам да ги сменя ама не мога да намеря. някой им али представа откъде да купя и каква е цената горе долу?
                И аз го имам този проблем Напиши,когато намериш и смениш тоя комплект,моля те!
                И аз, и аз! При мен също са много зле тези шарнири по лостчетата, направо са пред разглобяване.Последня път като сменях носач ги забелязах и се зарекох да ги подменям.Така си останаха... Тъй че и аз ще очаквам инфо къде ги има. А кой от групата ще пита Христо?
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #9
                  пратих му лично ей сега. гледам има на сайта http://www.axm-auto.com/index2.php?b...1&show=1ама пише "щанга скоростен лост" 24,5лв ако за една е такава цената те са 3 поне
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    pakumba написа:
                    пратих му лично ей сега. гледам има на сайта http://www.axm-auto.com/index2.php?b...1&show=1ама пише "щанга скоростен лост" 24,5лв ако за една е такава цената те са 3 поне
                    Да , за съжаление това е цената и то на едната щанга, тези неща са само оригинални и няма ремонтни комплекти за тях! Естественно цената за форума е по-различна и другото е , че там шарнирчето е в пластмаса и до сега не съм открил начин за отремонтиране!

                    Коментар


                      #11
                      И аз имах същия проблем със Уното , взех си ремонтен комплект втулки 4 на брой от Стамболииски, цената им беше 8лв. Водеше се някъкъв си ремонтен комплект. Проверете там дали има...
                      Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
                      IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
                      1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
                      2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

                      Коментар


                        #12
                        при мен направо ще изпаднат тези щанги ако някой намери да свирка,няма ли никакъв начин тези да се отремонтират

                        Коментар


                          #13
                          pugsy написа:
                          при мен направо ще изпаднат тези щанги ако някой намери да свирка,няма ли никакъв начин тези да се отремонтират
                          Ми има ама сигурно ще ти вземат бая парички за отремонтирането им. Провери там където рциклират шарнири и накраиници дали няма да им се занимава със такива работи. Защото от гледна точка тези щанги са си пак шарнири, само че малки шарнри :P
                          Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
                          IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
                          1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
                          2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

                          Коментар


                            #14
                            аз си спомням да дизеловото типо му падаше щанхичката от шарнирчето,като на болта седеше една ламаринка,но не обтъщах внимание тогава кое как и защо,слагах го обратно и газ до следващото падане,та се чудя дали това не е на 2 частиза да може да се разглоби

                            Коментар


                              #15
                              На мойто типо направо падаше едната и оставах без скорости Взех че си поиграх един ден и свалих въпросната щанга или квото е там. Начи беше мноооого разбито шарнирчето, вътре пълно с ръжда и сферичката беше станала на некъв елипсоид Напълних отвътре шарнира с тва двукомпонентното лепило, дето се меси и става като пластелин. После намазах сферата с грес и я натиснах навътре в шарнира. Тя си прави място колкото и трябва. Лепилото което излиза се попритиска отгоре та повече да не се вади шарнира. Като стегна лепилото, стана прилично, луфта на лоста намали чувствително и шангата вече не се вадеше Е малко е направи си сам де ... Верно че по-добре ново, ма като няма
                              FIAT Tipo 1,4mi - EX
                              Alfa Romeo 146ti - EX
                              Alfa Romeo 156 2,4JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X