Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загуби се страничния ход на ск.лост ( Помощ )

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загуби се страничния ход на ск.лост ( Помощ )

    Привет колеги имам едно питане може ли някои да ми каже съвсем подробно , кои части се грижат за страничния ход на ск.лост ?? било щангички жила тампони всичко от лоста до скоростите и кое може да причината да се е загубил? Просто трябва аз да движа лоста след като го освободя от скорост да го мръдна примерно леко и тогава той се връща във неутрално положение същата работа като превключвам примерно от 2 на 3-та скорост трябва леко да го наместя за да влезе 3-та аз съм напълно свикнал и не ми е проблем но просто ме нервира и дразни и моята приятелка просто не може да се спрявя със скоростите ( казва " Неще да влезе 3-та ето сега 5-та" ) Просто си има лек чалъм и аз съм го хванал но си мисля ,че е крайно време да го оправя Няма разлика дали е била със стария или новия съединител . Колата е от подписа . Колата е със нов съединител , ново масло на скорости .Ще има почерпка за позналите Обещавам !
    Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
    Ex.Bravo 1997 1.8 GT

    #2
    При теб е с 2 жила, съответно за страничен и ход напред/назад. Свали стойката на акумулатора и ще ги видиш къде се закачат. Ако има някой да движи лоста ще е още по-добре, а ти през това време смело и безотговорно оливаш с масло там където се закачат. За още по-добър ефект разхлабваш гайката на джаджата където е закачено жилото за страничния ход. Вътре има бутало. Не е нужно да го разглобяваш, просто разхлабваш и със спринцовка вкарваш масло където е охлабено и пак стягаш. Веднъж в годината тази процедура на Мареа JTD си го иска.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      Причината най-вероятно е вътре в колата в корпуса под скоростния лост. Понеже е пластмасов се пука. Сменя се отдолу, отгоре няма как да излезне.
      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

      Коментар


        #4
        Сигурно ти е закъсан маншона на жилото. Откача се жилото и масло в сприцовка откъм предния край- където се закача жилото към скоростната кутия и пълниш в бронята на жилото. След това движиш лоста ляво-дясно докато започне да се движи леко. Право го докато е време, че жилото струва доста.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          Да 2 малки маншончета които са накрая на жилата преди да влязат във ск.кутия и са скъсани и 2-те ... Значи щом трябва взимам една спринцовка и яко плякане вътре :D ще споделя ако има разлика ...
          Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
          Ex.Bravo 1997 1.8 GT

          Коментар


            #6
            xctr написа:
            Причината най-вероятно е вътре в колата в корпуса под скоростния лост. Понеже е пластмасов се пука. Сменя се отдолу, отгоре няма как да излезне.
            И аз съм ЗА, понеже сме патили от тази пластмаса, вижда се от купето, но се сменя отдолу, доста разглабяне иска за една глупава пластмаса. Ето за това става дума http://www.axm-auto.com/index2.php?b...menkl=1&show=1
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Тази пластмаса изглежда много добре и не ми се вижда счупена спукана. ???
              Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
              Ex.Bravo 1997 1.8 GT

              Коментар


                #8
                Това е добре, значи е друго по-малко дяволче, прегледай и другите съвети на колегите.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  Не сам пробвал да смазвам все още но установих друго нещо дигнах кожука на ск.лост и ми се стори че имам прекалено голям луфт във лоста а тои идва именно от тези пластмасарии ...... направил съм видео може да го погледнете ето линк за докс . http://dox.bg/files/dw?a=f0a2a0f211
                  Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                  Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                  Коментар


                    #10
                    Това което виждаш е точно този пластмасов корпус. Доста се мести...
                    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                    Коментар


                      #11
                      Пука се в основата и там където е големия отвор с втулката, с пръст неможеш ли да достигнеш до основата, май ще излезем прави за тази пластмаса.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #12
                        Освен плстмасовата носеща конзола имаше и едно ябалковидно лагеруване, мисля че беше на малкото лостче - забравил съм вече подробности. Продава се, купи го и го смени, сменя се отгоре. Тази смяна ще ти обере големия луфт на скоростния лост.
                        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                        Коментар


                          #13
                          Колега, ако съм разбрал правилно, хода не се е загубил, а е затегнал. Ако е така, най-вероятно трябва да откачиш жилото от избирача и да провериш движи ли се нормално /да се връща само/ този избирач, там обикновенно събира прах и от омасляването затяга. Не съм гледал клипа, че не съм в къщи и почти няма връзка.
                          Прикачени файлове
                          Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                          Фиат Крома 1,9 2009г.
                          Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                          Коментар


                            #14
                            Аз ще го купя но мисля че няма да се справя със смяната му виждс ми се много тясно и пипкаво... Ако има някои колега от софия които може да го смени аз ще си платя колкото е нужно.И по конкретно ако ми дадете линк за тази пластмаса да я купя ще съм ви много благодарен : )))
                            Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                            Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                            Коментар


                              #15
                              http://www.axm-auto.com/index2.php?b...bcat=197Виж тук.
                              Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                              ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                              Коментар

                              Working...
                              X