Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за фиат пунто спортинг 1,2 16v от 1998г

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за фиат пунто спортинг 1,2 16v от 1998г

    Здравейте, нов съм във форума и не знам дали това е правилната категория за темата. Та какво ви е мнението за колата от заглавието. Знам, че е доста стар автомобил. Колко харчи реално, надеждни ли са и тн. Благодаря

    #2
    Никой ли не е карал такава. Става въпрос за първата генерация на пунто. 1.2 16v sporting

    Коментар


      #3
      Здравей, спортинга фабрично си идва със по- ниски и стегнати пружини и амортесьори, возията по кофти път е като каручка. Иначе по завои колата е залепена за пътя с това окачване и нови гуми! Като здравина, мноооого зависи на каква кола ще попаднеш. Това си е кола на почти 20 години и в предвид, че е двувратка и псевдо спортна се кара от предимно млади шофьори, които хич не я жалят Моята като я взех ( вече ми е предишна) беше бая яла бой от предния собственик. Покарах я 5 месеца и се почна... Скорости сменях, основен ремонт на двигателя. Но това е по- скоро заради собствениците преди мен, а и заради мен, че и аз си раздавах газПо окачването доста дълго време нямаше проблеми. ПОяви се един паразитен шум, който никой "майстор" неможа да намери проблем в колата. Ламарините като цяло са доста здрави стига да не е удряна и правена тук. Например Мк2 пунто има малко по- голяма склонност да ръждясва. Като разход на гориво пак е относително казано все пак всеки кара според джоба си и манталитета. На бензин ми харчеше между 5 и 9 извънградско и градско, като пак много зависи в какъв диапазон обороти се държи колата. Слагах и газ преди да я сменя и с 38 литра газ минавах 400 километра. 10 /100 газ грубо казано. Като за 3 години каране и около 35-40 хиляди километра първия път смених скоростите за около 140 лева, втория път направих ремон на моите си за около 200 щото тия втора употреба вдянах, че са по- счупени и от моите Като цяло ефтин и приятен за каране автомобил и ефтин за поддръжка, стига да не ти пречи друсащото окачване.

      Коментар

      Working...
      X