Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Насекоми по стъклото - аеродинамични и химични варианти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Насекоми по стъклото - аеродинамични и химични варианти

    Колеги, имам голям проблем с кемпера. Предницата изглежда ей така:Понеже отпред е много плоско вдигна ли над 85км/ч и насекомите не могат да ме отбягват, настава една сеч, страшна работа. Този уикенд си измих стъклото на една чешма, тръгнах по магистралата и след не повече от 10км имах поне 50 парчета размазани във всякакви вариации по стъклото. Ужасно е. Нямам идея дали има някаква химия, с която да намажа стъклото и да се хлъзгат. Като гледам как се размазват челно гадинките не ми се вижда възможно да се хлъзнат.Мисля си дали ако сложа някакво малко спойлерче в горната част на капака на двигателя няма да свърши работа? Да прави някакво завихряне, което да издухва насекомите нагоре? Или пък трябва да е в долната част на капака на двигателя, за да е една идея по-напред и да има повече време завихрения въздух да изхвърли нагоре насекомото? Или да не си ги помислям, защото ще ми внесе нестабилност в поведението? Ето още една снимка на предницата:Ако на някой му хрумва нещо ще съм благодарен, защото не ми е приятно да стигнем някъде и да имам омазано стъкло. Иначе на видимостта не ми пречат чак толкова, то е просто такава голяма панорама че окото винаги намира откъде да погледне и в един момент поизключва гадинките.

    #2
    Здравей колега, така като гледам и спойлер да сложиш едва ли ще помогне в случая(на лек автомобил може би, но тук не), стъклото е с голям ъгъл спрямо идващата струя и няма да има ефект от него. И мен винаги ме е дразнела тази работа и използвам чист спирт в тубичка тип пръскало, пръскам и стържа с кредитна ката. Би трябвало да има нещо като препарат на принципа "вакса", но аз поне не съм ползвал такива.

    Коментар


      #3
      Ако го намажеш с паста за полиране, почистването известно време ще е лесно, но си е временно решение. Споко, още седмица-две-три и насекомите ще намалеят.Всяка година е така
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Изчакай да минат Великденските празници и броя на насекомите ще намалее наполовина, като другата половина ще изтече в каналите на водоструйките. Просто всеки си натоварил партекешите и си пътувка на някъде,а по предните джамци загиват милиарди твари. След време естествения подбор измежду оцелелите ще им помогне да заобикалят отдалеч магистралите.

        1.9 JTD 110hp
        Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

        Коментар


          #5
          Има разни вакси за стъкла които ползват по мивките. Ефекта е, че водата бяга от стъклото, предполагам и гадинките тогава ще падат по лесно като пуснеш чистачките. Аз обаче никъде по магазините не съм виждал такава паста, явно има някъде да се продава.

          Коментар


            #6
            Аеродинамично става с подходящо крило, изнесено поне 50 см напред, долу на стъклото. Виж как са задниците на болидите във формула 1. Направено е да натиска задницата, а когато вали дъжд се вижда ясно - струята отива право нагоре! Едва ли е осъществимо обаче на тоя кемпер. Как ще го закрепваш?Най-добър вариант май е на OpenGL
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              #7
              chaveto написа:
              Има разни вакси за стъкла които ползват по мивките. Ефекта е, че водата бяга от стъклото, предполагам и гадинките тогава ще падат по лесно като пуснеш чистачките. Аз обаче никъде по магазините не съм виждал такава паста, явно има някъде да се продава.
              В Метро по-рано продаваха Rain off , предполагам за същия препарат става въпрос?
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #8
                И аз си мислех, че ще е само пролетно време, но миналата година нямаше голяма разлика, през цялата година вдигна ли над 80-85 и стъклото става мазало.

                Коментар


                  #9
                  Хубави чистачки и по-концентрирана течност за чистачки, даже може да пробваш или комбинираш с някой силен препарат, за да почистваш по-лесно стъклото в движенение. Иначе, каквито и спойлери да слагаш на тая стена, няма да помогне.
                  Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                  Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                  ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                  Коментар


                    #10
                    Това е много добро решение. Слагат се 3 мл. на литър вода.
                    207 тиква автомат
                    новокромаджия 2.4 печка

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря, сигурно ще го пробвам. За съжаление чистачките не покриват чак толкова много от стъклото, така че плескането пак ще си го има.

                      Коментар


                        #12
                        Предложение и от мене-коментиран е този продукт не веднъж тук
                        Прикачени файлове
                        LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                        LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                        LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                        Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                        Grande Punto 1.2 LPG

                        Коментар


                          #13
                          Ако ползвам някое от тея нано-мега-супер вакси и покрития, после ако слагам нещо супер-дупер-измивач в казанчето - няма ли едното да трие другото?

                          Коментар


                            #14
                            https://www.youtube.com/watch?v=gXS4pegAnN4 Тези финните телени гъбички явно не надраскват стъколото, а ще чистят добре.

                            Коментар


                              #15
                              ls1 написа:
                              Благодаря, сигурно ще го пробвам. За съжаление чистачките не покриват чак толкова много от стъклото, така че плескането пак ще си го има.
                              За съжаление самопочистваща се кола няма колега...
                              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                              Коментар

                              Working...
                              X